• ZAWODY TAEKWONDO

          • 7 kwietnia odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów, Juniorów młodszych ,Młodzików w Rybniku.

            Nasi uczniowie dzielnie  reprezentowali Krakowską Akademie Taekwondo i region Małopolski.

            Wyniki medalowe

            Młodziczki, Młodzicy

             

            Układy

            Antoni Górzanowski złoty medal🥇

            Adam Lenart złoty medal 🥇

            Zoja Budzewska brązowy medal 🥉

            Safiya Abdullach brązowy medal 🥉

            Tadeusz Poltowicz brązowy medal 🥉

             

            Łącznie Krakowska Akademia Taekwondo zdobyła 29 medali

            9 złotych 🥇

            6 srebrnych 🥈

            14 brązowych🥉

            Gratulacje dla zawodników i trenerów 👊💪👍

             

          • KONKURS RECYTATORSKI "WIOSNA, ACH TO TY"

          • W środę 27. marca odbył się coroczny Szkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna, ach to Ty". Uczniowie klas I-III zaprezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Pojawiły się kolorowe kreacje, mnóstwo kwiatów i inne ciekawe rekwizyty. Przed publicznością wystąpiło aż 36 uczestników, którzy zaprezentowali swe talenty.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          • Pierwszy Dzień Wiosny powitaliśmy bardzo kolorowo! 21 marca odbył się w naszej szkole Wiosenny Dzień Poligloty oraz Wiosenna Parada Kapeluszy- na wzór słynnej Easter Bonnet Parade z Nowego Jorku.Tematem tegorocznego Dnia Poligloty była tradycja i kultura krajów anglo i hiszpańsko języcznych.

            Uczniowie przygotowywali dekoracje klas zgodnie z wylosowanym krajem, częstowali tradycyjnymi przekąskami, robili projekty językowe i brali udział w międzyszkolnym turnieju klasowym o tytuł Wiosennego Mistrza Poligloty, który zdobyła ex aequo Szkocja i Hiszpania. Wyróżnienie przypadło natomiast Meksykowi.Było ciekawie, smacznie, śmiesznie i kolorowo.Uczniowie wzięli również udział w konkursie na wiosenny kapelusz- Easter Bonnet- przygotowywany zgodnie z wieloletnią tradycją krajów anglosaskich. Pomysłowość i precyzja wykonania kapeluszy zadziwiła nie tylko jury! Jak widać, z powodzeniem możemy konkurować ze słynną Easter Bonnet Parade w Nowym Jorku!

          • APEL SZKOLNY

          • W piątek 22.03.2024 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się Apel Szkolny, na którym wręczono nagrody, w ramach podsumowania dwóch konkursów: Bieg Niepodległości oraz Konkursu Kreatywnego Szacun – bohater Programu Wychowanie do Wartości.

            Konkurs Kreatywny - Szacun adresowany był do klas I-VIII. Zaangażowane w przeprowadzenie konkursu i odpowiedzialne za Szkolny Program Wychowanie do Wartości panie Barbara Jarząb i Dominika Małyjurek miały naprawdę trudne zadanie, ale udało im się wyłonić Szacuna, który zostanie bohaterem Szkolnego Programu.

            Zwycięski Szacun został wykonany przez ucznia klasy 1D Marka Nowaka. Wychowawczyni klasy 1D pani Paulina Komeda ma podwójny powód do dumy, ponieważ nie tylko Marek Nowak stanął na podium, ale również cała klasa 1D, która zajęła I miejsce w kategorii klas, przygotowując najwięcej, bo aż 12 prac konkursowych.

            Nietuzinkowych i bardzo ciekawych prac było wiele, dlatego przyznano także Wyróżnienia, które otrzymało aż dziesięć osób:

            1. Adam Zańko z klasy 1 A

            2. Tymoteusz Lubieniecki 1D

            3. Michał Śmiercią 4 C

            4. Bartosz Mrugacz i Milena Mrugacz 4 C

            5. Hanna Altheim i Zuzanna Łęcka 5 A

            6. Maila Zaplotyńska, Hanna Zgud i Wojciech Grądziel 7 B

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, których było aż 64, za przygotowanie naprawdę kreatywnych prac konkursowych!

             

            Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych został zorganizowany i przeprowadzony 4 marca 2024 roku. Konkurs polegał na jak najszybszym pokonaniu trasy "Bieg na 1963 m", aby w sposób symboliczny upamiętnić datę śmierci ostatniego żołnierza niezłomnego Józefa Franczaka ps  "Laluś". Dziękujemy wszystkim uczestnikom Biegu i gratulujemy zwycięzcom konkursu.

            Na podium stanęli:

            I miejsce kategoria dziewczyn - Maria Sulińska klasa 8a 

            I miejsce kategoria chłopców - Michał Czajowski klasa 7a 

            II miejsce kategoria dziewczyn - Magdalena Kozik klasa 7b 

            II miejsce kategorie chłopców - Kamil Musialik klasa 8b 

            III miejsce kategoria dziewczyn - Łucja Rozkwitalska klasa 8b 

            III miejsce kategoria dziewczyn - Milena Laska 

            III miejsce kategoria chłopców - Krystian Sroka - klasa 8b

          • "Ekościeżka wokół szkoły "

          • Program "Ekościeżka wokół szkoły – jest odpowiedzią na obecne potrzeby dbania o najbliższe otoczenie, uwrażliwianie młodych ludzi na degradację naturalnego środowiska człowieka. Głównymi założeniami programu edukacyjnego ekologicznego jest:

            • wyrabianie w dzieciach emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego;
            • rozwijanie postaw proekologicznych;

            Szkolna promocja edukacji ekologicznej  ma na celu realizacje zadań edukacji środowiskowej. To nie podawanie gotowej recepty na lepsze jutro. Ta edukacja to konkretne działanie w środowisku i dla środowiska podczas zajęć edukacyjnych, plastycznych i zabawy.

             

            Jesienią dzieci sadziły drzewo, zimą dokarmiały ptaki i wzięły udział w warsztatach dotyczących zasad odpowiedzialnego karmienia ptaków w okresach dla nich najbardziej trudnych (zdjęciach wcześniej). To początkowe etapy ścieżki eko na terenie naszej szkoły. Czas wiosenny wykorzystamy na warsztaty ogrodnicze: sadzenie bratków w doniczkach pod portretem naszego patrona na elewacji szkoły oraz rozwijanie wyobraźni dzieci poprzez aranżację przestrzeni wokół nas.

             

            Iwona Perlik 

          • PUZZLOMANIACY

          • Naukowcy są zdania, że układanie puzzli rozwija koncentrację, pozwala zachować pamięć w dobrej kondycji, uczy cierpliwości, wykształca zdolności manualne, dokładność oraz rozwija planowanie. Zabawa puzzlami przygotowuje także do nauki czytania i pisania, ale to nasze świetliczaki mają już opanowane.

            Poza tym nic tak nie sprawia takiej radości i nie daje takiej satysfakcji jak skończona powodzeniem układanka. To rodzi wiarę we własne siły I umiejętności.

            Nasi puzzlomaniacy w trzy tygodnie podczas wolnego czasu na świetlicy pomiędzy zajęciami ułożyli 24 układanek od 50 elementów do 500.

            I jak tu nie lubić puzzli?

            Niech moc będzie z wami. Bierzcie się za układanie!!! 😀

          • Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

          • 19 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Marcinem Koziołem. Pan Marcin jest pisarzem dla dzieci i młodzieży, autor lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy”. Swoją pierwszą książkę opublikował w wieku 15 lat. Jako szesnastolatek został stypendystą szkockiej uczelni Gordonstoun  będącej pierwowzorem magicznego Hogwartu.

            Spotkanie dla młodszych uczestników z klas 1-3 było poświęcone Wombatowi Maksymilianowi i Malince Wombat (najnowszej serii autora) oraz ich przygodom. Uczniowie poznali głównych bohaterów książek. Dowiedzieli się, gdzie zamieszkuje oraz jak żyje Wombat. Książki o Wombacie są interaktywne. W środku można znaleźć łapki Maksymiliana, a zeskanowanie ich telefonem pozwala przenieść się do miejsca akcji lub zobaczyć uzupełniające materiały multimedialne.

            Podczas spotkania w klasach 4 – 6, uczniowie poznali bohaterów książek z serii „Detektywi na kółkach” lektury „Skrzynia Władcy Piorunów” – Julkę poruszająca się na wózku inwalidzkim, Toma obdarzonego zdolnością synestezji oraz Spajka – labradora asystującego. Poznali biografię wynalazcy taniej energii elektrycznej – Nikoli Tesli i stały się częścią eksperymentu – pokazu bezprzewodowego przepływu energii elektrycznej. Prezentacja zrobiła duże wrażenie na uczniach.

            Marcin Kozioł nie tylko ciekawie opowiadał o swoich książkach, ale i urozmaicił spotkanie multimedialnymi atrakcjami. Były filmy video o osobach i zwierzętach, które stały się ważną inspiracją przy pisaniu książek. Efektem jego pasji podróżniczej jest seria o Wombacie Maksymilianie, która otrzymała prestiżową Nagrodę Magellana dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci. Zainteresowanie starymi komputerami przyczyniło się do powstania książki „Szalona historia komputerów”, natomiast książka „Puzzle Pitagorasa” zdobyła główną nagrodę w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2020).

            Spotkania z podziałem na grupy wiekowe umożliwiły dostosowanie tematyki do zainteresowań uczniów , eksperymenty i prezentacje multimedialne uatrakcyjniły przekaz. Spotkanie urozmaiciło wtorkowe przedpołudnie.

            Po spotkaniach ustawiła się długa kolejka po zakup książki z dedykacją autora lub chociażby sam autograf pisarza.


             

             

          • Project „Masz swój głos”

          • Szanowni Państwo, mamy zaszczyt ogłosić rozpoczęcie działania na terenie szkoły radiowęzła, który stanie się najszybszym sposobem przekazu informacji.

            W pierwszej  kolejności działał będzie na terenie nowego budynku, a później w starym budynku.

            W ramach projektu "Masz swój głos" rozpoczynamy cykl podcastów poruszających temat wielokulturowości w naszej szkole. Nagrania przygotowane przez nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców będą transmitowane za pośrednictwem szkolnego węzła radiowego. Celem naszego projektu jest stworzenie grupy, która poprowadzi radiowęzeł. Dzięki temu stworzą się warunki i możliwości rozwoju umiejętności dziennikarskich i medialnych naszych uczniów, usprawni się przepływ informacji w szkole, a także umili czas pozostałym uczniom podczas przerw.

             

            Otrzymane środki z grantu zostaną w całości wykorzystane na uruchomienie radiowęzła w starym  budynku szkoły. Działania odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki @IOM PolandInternational Organization for Migration. Organizacja zaprasza również na cykl szkoleń on-line dla nauczycieli.

            Koordynatorami projektu są p.Oksana Makhanko i p.Iwona Perlik.

          • DZIEŃ KOBIET

          • W piątek 8. MARCA z okazji Dnia Kobiet nasi Dżentelmeni witali wchodzące do szkoły Kobiety i składali im piękne życzenia. Wszystkie Panie, zarówne te małe, jak i te duże obdarowywali ręcznie wykonanymi kwiatami, autorstwa naszych zdolnych Świetliczaków.

            Brawa Panowie!

          • DZIEŃ OTWARTY

          • Serdecznie zapraszamy

            dzieci urodzone w 2017 r. i ich rodziców

            na

            DZIEŃ OTWARTY,

            który odbędzie  się 29 lutego 2024r. (w czwartek),

            od godziny 15:30 do 17:30.

             

             

            W planie:

            • Zajęcia dla dzieci: plastyczne, chemiczne, językowe,
            • Gry logiczne oraz
            • Pokaz teakwondo

             

        • SZKOLNY KONKURS KREATYWNY
          • SZKOLNY KONKURS KREATYWNY

          • STWÓRZ BOHATERA

            SZACUNA

            PRZEWODNIKA PO WARTOŚCIACH MORALNYCH OMAWIANYCH W RAMACH CYKLU „WYCHOWANIA DO WARTOŚCI”

             

            Zasady:

            1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas 1-8 SP50.

            2.Prace można przygotować w kategorii: indywidualnej i grupowej (maks.5 uczniów).

            3. Forma dowolna  - technika przestrzenna, graficzna lub plastyczna (może to być nawet wydruk 3D;)

            4. Oceniana jest pomysłowość, jakość wykonania, estetyka pracy, związek pracy z tematem wartości moralnych.

            5. Prace konkursowe należy złożyć wychowawcy klasy do dnia 26 lutego br. (tj. poniedziałek).

             

            Nagrody:

            * Zwycięska postać Szacuna stanie się graficznym bohaterem naszego szkolnego programu „Wychowanie do wartości”.

            * Wśród autorów wyróżnionych prac rozdane zostaną nagrody indywidualne.

            * Jedna z klas – ta, w której największa liczba uczniów przygotuje prace konkursowe i najbardziej zaangażuje się w udział otrzyma nagrodę pod postacią ATRAKCYJNEJ WYCIECZKI SZKOLNEJ!

        • 1,5 %  DLA SZKOŁY
          • 1,5 % DLA SZKOŁY

          • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

            Nasza szkoła nieustannie się rozwija.

            Aby zmiany na lepsze postępowały jeszcze szybciej, prosimy o przekazanie nam 1,5% podczas tegorocznego rozliczenia.

            Za okazane wsparcie dziękujemy!

            Chcąc przekazać 1,5% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 50 w Krakowie należy w odpowiednich rubrykach w poszczególnych PIT-ach wpisać:

            Nazwa OPP: STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA

            Numer KRS: 0000052078

            Wnioskowana kwota – wartość możliwego odpisu

            Wyrażam zgodę – zaznaczyć lub nie zgodę na przekazywanie danych osobowych OPP

            Cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa Nr 50 w Krakowie

            DZIĘKUJEMY

          • PODZIĘKOWANIA

          • Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły!

            Serdecznie dziękujemy za wsparcie podczas kiermaszu świątecznego! :) Dzięki Waszemu zaangażowaniu już teraz możemy cieszyć się w świetlicy nowymi grami i zabawkami!

            Z radością pozdrawiamy,

            Wasze Świetliczaki!

          • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

          • W dniu 10 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs wokalny "Hej, kolęda", w którym uczestniczyli uczniowie klas I - III. Aż 45 wykonawców zaprezentowało kolędy polskie i zagraniczne.  Pastuszkowie, aniołki, krakowianki tłumnie przybyli z kolędą na ustach.

            Zapraszamy do galerii!

          • WYNIKI KONKURSU

          • Konkurs na "Bronowicką Ozdobę Bożonarodzeniową" został rozstrzygnięty. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: GRAND PRIX oraz I STOPNIA.

            Grand Prix:

            - Kacper Antos kl. Ia

            - Julia Kraska kl. Ib

            - Nina Król kl. Id

            - Patrycja Bębenek kl. IIa

            - Bianka Podstawska kl. IIb

            - Benedykt Pach kl. IIIb

            - Nicola Kalinova kl. IVa

            - Emilia Lubowiecka kl. Vb

            I stopnia:

            - Emilia Fido kl. Ia

            - Marcelina Mąsior kl. Ia

            - Tymoteusz Lubowiecki kl. Id

            - Kacper Szałapski kl. Id

            - Hanna Szymańska kl. IIb

            - Bartłomiej Morzyniec kl. IIb

            - Jakub Kozik kl. IIc

            Z ogromną przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać swoje zdolności twórcze - do czego gorąco zachęcamy. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć. 

          • SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA. POMOCNICY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

          • 6 grudnia to chyba jeden z najbardziej ulubionych dni w roku, kiedy z niecierpliwością  czekamy na odwiedziny Świętego Mikołaja. Ponieważ ma on w tym czasie wyjątkowo dużo pracy, potrzebuje pomocników. W tej roli wspierają go uczniowie i uczennice z klasy 8a i 8b. Od kilku lat wspólnie przygotowują podarunek dla chorego dziecka. Udało im się już zrealizować marzenie o strażackim wozie dla Jasia, biegaczu dla małego Leonka oraz dzwonku do komunikacji z Karolinką. W tym roku postarali się o najbardziej niezwykłe balony, które mogłyby sprawić radość ich rówieśnikowi, Tymkowi.

            Misja, którą wypełniali w naszej szkole przez 4 lata zakończy się w tym roku szkolnym. Liczymy jednak, że będą dalej rozwijać ją w swoich nowych szkołach. A my, w „Szkole z pasją Pomagania”, rozpoczniemy poszukiwania następców.

            Dziękujemy pomocnikom Świętego Mikołaja za zaangażowanie i wytrwałość. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie we wszystkich działaniach.

             Dziękujemy wychowawczyniom: Pani Kasi i Pani Magdalenie oraz Pani Ani R-K. i Pani Klaudii za pracę z młodzieżą i poświęcony czas na realizację tych pięknych zadań.

             

            Zapraszamy do galerii.

          • SZKOLNE WARSZTATY STEAMOWE

          • Na szkolne warsztaty steamowe uczęszcza  15 osobowa grupa uczniów zainterowanych zarówno budowaniem robotów na bazie lego education prime jak i projektowaniem obiektów 3D. Super grupa i spektakularne efekty pracy - sami zobaczcie.

          • AKCJA „PTAKI ZIMĄ”

          • Okres zimowy jest dla ptaków bardzo trudny. Krótkie dni oraz niesprzyjające warunki nie pozwalają ptakom żyjącym na wolności zdobyć wystarczającej ilości jedzenia. Na szczęście nasi uczniowie w ramach ekologicznego projektu edukacyjnego postanowili pomóc skrzydlatym zwierzętom w przetrwaniu niskich temperatur i opadów (przede wszystkim śniegu).

                  

              W grudniu świetliczaki przygotowały akcję dokarmiania ptaków. Podczas zajęć uczniowie zostali uwrażliwieni na zasady dokarmiania zwierząt i ptaków zimą, nauczyli się jak mądrze dbać o skrzydlatych przyjaciół, jakie przysmaki im serwować oraz poznali gatunki ptaków zimujących w kraju, odlatujących oraz tych, które do nas przylatują. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach oraz przygotowały pokarm do karmnika.

             Zajęcia zakończone zostały spacerem na plac przyszkolny z nowym karmnikiem i zaopatrzeniem ptasich przyjaciół w świeże porcje jedzenia.