• Project „Masz swój głos”

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt ogłosić rozpoczęcie działania na terenie szkoły radiowęzła, który stanie się najszybszym sposobem przekazu informacji.

W pierwszej kolejności działał będzie na terenie nowego budynku, a później w starym budynku.

W ramach projektu "Masz swój głos" rozpoczynamy cykl podcastów poruszających temat wielokulturowości w naszej szkole. Nagrania przygotowane przez nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców będą transmitowane za pośrednictwem szkolnego węzła radiowego. Celem naszego projektu jest stworzenie grupy, która poprowadzi radiowęzeł. Dzięki temu stworzą się warunki i możliwości rozwoju umiejętności dziennikarskich i medialnych naszych uczniów, usprawni się przepływ informacji w szkole, a także umili czas pozostałym uczniom podczas przerw.

• DZIEŃ KOBIET

W piątek 8. MARCA z okazji Dnia Kobiet nasi Dżentelmeni witali wchodzące do szkoły Kobiety i składali im piękne życzenia. Wszystkie Panie, zarówne te małe, jak i te duże obdarowywali ręcznie wykonanymi kwiatami, autorstwa naszych zdolnych Świetliczaków.

Brawa Panowie!

• DZIEŃ OTWARTY

dzieci urodzone w 2017 r. i ich rodziców

na

DZIEŃ OTWARTY,

który odbędzie się 29 lutego 2024r. (w czwartek),

od godziny 15:30 do 17:30.

W planie:

• Zajęcia dla dzieci: plastyczne, chemiczne, językowe,
            • Gry logiczne oraz
            • Pokaz teakwondo

• SZKOLNY KONKURS KREATYWNY

STWÓRZ BOHATERA

SZACUNA

PRZEWODNIKA PO WARTOŚCIACH MORALNYCH OMAWIANYCH W RAMACH CYKLU „WYCHOWANIA DO WARTOŚCI”

Zasady:

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas 1-8 SP50.

2.Prace można przygotować w kategorii: indywidualnej i grupowej (maks.5 uczniów).

3. Forma dowolna - technika przestrzenna, graficzna lub plastyczna (może to być nawet wydruk 3D;)

• Krakowska Akademia Taekwon-do

Wtorek 19.03.2024
      • Doradztwo zawodowe

• Materiały dla uczniów klas siódmych i ósmych.

Link do padletu stworzonego przez p. mgr Henriettę Bicz.

• DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

• Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

Zadzwoń pod numer 800 12 12 12.

To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: Rzecznik Praw Dziecka

• W naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny dodatkowej nauki języka angielskiego FUTURE4ME finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków

• Klasy 1a i 1b biorą udział w projekcie "Lekturki spod chmurki". Jego celem jest m.in.:

- rozbudzenie u uczniów ciekwości literackiej,

- rozwijanie aktywności czytelniczej,

- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania

- pogłębienie wiedzy na temat dobroczynności,

- kształtowanie u uczniów stałych sprawno,sci w czynieniu dobra

#czytamzklasą #lekturkispodchmurki