• REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

• Zasady korzystania ze stołówki COVID

1.Obiady wydawane są według ustalonego harmonogramu.

2.Klasy starsze od 4-8 przestrzegają limitu osób przebywających na stołówce podczas przerwy obiadowej.

3.Klasy od 1-3 schodzą na obiad pod opieką wychowawcy świetlicy.

4.Dzieci wchodzą w maseczkach i dezynfekują dłonie.

5.Po zjedzeniu obiadu odnoszą naczynia,zakładają maseczkę i wychodzą ze stołówki.

6.Osoba odpowiedzialna za podawanie dzieciom posiłków zobowiązana jest do przeprowadzenia uprzedniej dezynfekcji powierzchni, na której spożywany jest posiłek.

7.Przy organizacji żywienia (stołówka, kuchnia) w szkole, obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa, odnoszących się do funkcjonowania żywienia zbiorowego,dodatkowo wprowadza się zasady szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia epidemiologicznego pracowników. W miarę możliwości zapewnia się odległość stanowisk pracy, a jeśli to niemożliwe - środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące do czyszczenia powierzchni i sprzętów. Personel kuchni zobowiązuje się do utrzymania wysokiej higieny,mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych i sztućców.

W naszej placówce odbywa się podwójna dezynfekcja talerzy i sztućców, mycie z detergentem, następnie wyparzanie w temperaturze 80-100 stopni z płynem doprofesjonalnego sprzętu gastronomicznego.

8.Ze względu na bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, stołówka będzie dostępna tylko w porach wydawania posiłków oraz przerw obiadowych dla osób uczęszczających na obiady.