• Kolorowanki, łamigłówki...

• POŁĄCZ KROPKI

Zamieszcamy propozycję dla miłośników kolorowania, rysowania i łączenia kropek. Jest to zajęcie wymagające skupienia, cierpliwości i dokładności. Ćwiczenia te pomagają utrwalić prawidłowy sposób trzymania ołówka, kredki lub długopisu, trenują sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia. Są też niezwykłą lekcją cierpliwości.

latwiejsze.pdf

trudniejsze.pdf

KOLOROWANKI

Kolorowanki są bardzo ważne dla rozwoju dziecka, gdyż wpływają na:

• Motorykę małą i precyzję. Dziecko uczy się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę między palcami, w jaki sposób koordynować ruchy dłoni, aby nie wyjeżdżać poza linię, jak wykonywać drobne ruchy. Ma to ogromny wpływ dla późniejszej nauki pisania. Debiutujący uczeń nie musi już przyswajać tak podstawowych zasad, a pewne czynności są już zautomatyzowane.
          • Skupienie uwagi. Czyli to, z czym małe, ale i niekiedy starsze dzieci mają największy problem. Dzięki kolorowankom angażują się w jedną czynność. Dążenie do celu, jakim są dokładnie i starannie wypełnione kolorami pola, to z kolei nic innego jak ćwiczenie wytrwałości. Oczywiście te dwa aspekty także mają niebagatelne znaczenie na drodze przygotowań do podjęcia nauki w szkole.
          • Wyobraźnię i kreatywność. Część obrazów, jakie tworzy dziecko, zależy tylko i wyłącznie od jego samego.

Poniżej będziemy zamieszczać pliki o różnej tematyce, gotowe do wydruku:

zimowe_kolorowanki.pdf

zimowe_kolorowanki2.pdf

wielkanocne2.pdf

kolorowanki_wielkanocne.pdf

psi_patrol.pdf

star_wars.pdf

trudne_.pdf

fortnite.pdf

LOL_surprise.pdf

Minecraft.pdf

minionki.pdf

kolorowanki_wiosenne.pdf

Strona BAŚŃ.PL

"Witajcie drogie dzieci w baśniowej krainie. Strona Baśń.pl jest przeznaczona dla Was i ma na celu sprawienie abyście miło spędziły czas, a być może i nauczyły się czegoś. Znajdziecie tutaj bajki dla dzieci do oglądania, baśnie do czytania, wiersze, malowanki, układanki, gry oraz inne zabawy dla dzieci."

Zagadki

"Witamy w serwisie „Zagadki Dla Dzieci”. Na łamach serwisu znajdziecie obszerny zbiór zagadek edukacyjnych i logicznych dla dzieci w różnym wieku."