• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

     • Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło:

      "Przywróć naszą Ziemię"

      Ze względu na obecnie trwającą pandemię

      uczniowie klasy 3 b postanowili

      przenieść obchody tego dnia w świat wirtualny.

       

       

      Zachęcamy do obejrzenia prezentacji oraz prac przygotowanych specjalnie na to święto.

       

      Pamiętajmy, ze troska o najbliższe środowisko naturalne

      to obowiązek każdego człowieka

      Twój też!!!

       

       

     • WYNIKI KONKURSU "PISANKA"

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Wielkanocnego konkursu plastycznego pt. „Pisankowy Zawrót Głowy”. Komisja poddała ocenie prace wykonane przez uczniów z kl. I-III:

       

      Laureatkami pierwszego miejsca zostają:

      • Gabriela Dratwa uczennica klasy Ic
      • Kinga Cieślińska uczennica klasy IIb
      • Anna Likos uczennica klasy Ic

       

      Laureatami drugiego miejsca zostają:

      • Milena Mrugacz uczennica klasy Ic
      • Kornel Podstawski uczeń klasy Ic

       

       Wyróżnienie otrzymują:

      • Justyna Dunaj uczennica klasy IIa
      • Maria Zakrzewska uczennica klasy Ic
      • Jakub Tomczyk uczeń klasy Ic

       

      Wręczenie nagród odbędzie się w świetlicy szkolnej po zakończeniu nauki zdalnej i powrocie do szkoły.
      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. 

      Organizatorzy konkursu: Zespół Nauczycieli Świetlicy

     • GAZETKA SAMORZĄDU

     • Drodzy rodzice i uczniowie, zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem gazetki naszego Samorządu Uczniowskiego. W tym numerze łamigłówki i ciekawostki Wielkanocne, kącik kulinarny i wiosenne opowiadanie. Teksty w całości przygotowali uczniowie naszej szkoły. Miłej lektury :)

     • REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

     • Od 1 do 31 marca rodzice i opiekunowie będą mogli dokonywać zapisów dzieci do samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu, a dzieci spoza rejonu – na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miasta Krakowa. Rodzice, składając podanie, mają prawo wskazać dowolną liczbę szkół podstawowych w preferowanej przez siebie kolejności – z tym, że szkoła rejonowa (w obwodzie której mieszka dziecko) powinna zostać wskazana przynajmniej na ostatniej pozycji. Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego Elemento.

      Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych dotyczą uczniów urodzonych w 2014 r. oraz dzieci starszych korzystających w ubiegłym roku z odroczenia obowiązku szkolnego. Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat (tj. urodzone w 2015 roku), jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

      Na stronach serwisu rekrutacyjnego Elemento rodzice i ich dzieci będą mogli zapoznać się z ofertą szkół i wypełnić zgłoszenie/wniosek o przyjęcie, który należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru. Innym sposobem zapisania dziecka do szkoły podstawowej jest odręczne wypełnienie zgłoszenia/wniosku o przyjęcie, podpisanie i dostarczenie do sekretariatu szkoły podstawowej pierwszego wyboru. Druk (w formie papierowej) będzie można również pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony serwisu rekrutacyjnego Elemento.

       

      UCHWAŁA NR LXVI/1651/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów oraz pozostałe informacje znajdują się na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa w zakładce REKRUTACJA- SZKOŁY PODSTAWOWE.

      W roku szkolnym 2021/2022 zapraszamy do  Szkoły Podstawowej nr 50 tylko uczniów zamieszkałych w rejonie szkoły. Obecny budynek szkolny nie jest wstanie pomieścić wszystkich chętnych uczniów, a rozbudowa szkoły zakończy się dopiero w roku szkolnym 2022/2023. Obecnie szkoła pracuje w systemie dwuzmianowym od godz. 7.30 do 17.50. W kolejnym roku szkolnym ze względu na większą ilość oddziałów klas VII i VIII zajęcia będą kończyć się jeszcze później.

    • Informacja
     • Informacja

     • Szanowni Państwo.       

      Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że zmarł uczeń naszej szkoły

      Marcel Słapiński - Tasior.     

      Rodzicom, Rodzinie i wszystkim, których dotknęła ta śmierć składamy wyrazy głębokiego współczucia.

       

      Społeczność Szkoły nr 50 w Krakowie

       

    • SEKRETARIAT
     • SEKRETARIAT

     • Szanowni Państwo

      Od 24.03.2021 sekretariat pracuje zdalnie.

      Prosimy o kontakt mailowy.

      W sprawach pilnych prosimy o pozostawienie numeru telefonu w informacji mailowej, oddzwonimy.

       

      z poważaniem

      Sekretariat SP50

     • WIOSNA, ACH TO TY!

     • Szkolny konkurs recytatorski „Wiosna, ach to ty” odbył się w przyśpieszonym terminie w piątek 19 marca. Celem konkursu było propagowanie piękna poezji, rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci i kształtowanie kultury żywego słowa. W grupach świetlicowych uczniowie klas 1-3 prezentowali swoje wiosenne wiersze. W konkursie wzięło udział 25 uczestników, których publiczność oklaskiwała gromkimi brawami. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a niektórzy zaskoczyli wiosennym przebraniem. Wszyscy otrzymali dyplomy, książki i drobne upominki. Gratulujemy naszym młodym aktorom!

      Zapraszamy do galerii :)

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TEATRU

     • Świetlica świętuje Światowy Dzień Teatru! Z tej okazji zobaczyliśmy, jak wygląda teatr od zaplecza, poznaliśmy różnice między marionetką i pacynką, ćwiczyliśmy dykcję, wykonaliśmy pacynki i mini teatry, a także odgrywaliśmy sceny, jak prawdziwi aktorzy.

       

      Zapraszamy do galerii zdjęć!

     • WARSZTATY OGRODNICZO - PLASTYCZNE

     • 9 i 18 marca 2021 roku, uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach ogrodniczo-artystycznych prowadzonych przez wychowawców świetlicy.

      Uczniowie poznali technikę siania owsa dowiadując się, że optymalny termin to połowa marca. Przez cały kolejny tydzień dzieci dbały o nasiona, podlewając je, by w drugiej części warsztatów móc je udekorować jajeczkami, zajączkami, kokardkami. Tak przygotowane doniczki z roślinami cieszyły oko wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Ozdoby można było zakupić w ramach kiermaszu wielkanocnego, który ze względu na wprowadzone obostrzenia epidemiologiczne, został spontanicznie zorganizowany na dwa dni przed zamknięciem szkoły.

       

      Zajrzyjcie do galerii :)

       

    • 1% DLA NASZEJ BRONOWICKIEJ SZKOŁY
     • 1% DLA NASZEJ BRONOWICKIEJ SZKOŁY

     •  

      Szkoła Podstawowa Nr 50 w Krakowie ul. Katowicka 28

      Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 50 w Krakowie należy

       w odpowiednich rubrykach w poszczególnych PIT-ach wpisać:

      Nazwa OPP: STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA

      Numer KRS: 0000052078

      Wnioskowana kwota – wartość możliwego odpisu

      Wyrażam zgodę – zaznaczyć lub nie zgodę na przekazywanie danych osobowych OPP

      Cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa Nr 50 w Krakowie

                                                                               

      Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.sp50krakow.edupage.org

      i profil na Facebooku: Szkoła Podstawowa nr 50 im. Wł. Tetmajera w Krakowie

       

     • KRAKOWSKA AKADEMIA TAEKWONDO

     • Szanowni Państwo. 

      W ofercie naszej szkoły mamy szereg zajęć pozalekcyjnych. Niektóre z nich są wprawdzie dodatkowo płatne, ale absolutnie godne polecenia. Wśród nich znajdują się między innymi zajęcia z Taekwondo. 

      Biorą w nich udział uczniowie naszej szkoły we wszystkich kategoriach wiekowych.Jednak co roku tworzona jest nowa grupa wiekowa dedykowana dla  pierwszoklasistów. Zajęcia te cieszą się bardzo dużą popularnością ponieważ mają doskonały wpływ na rozwój psycho - motoryczny dziecka. W znaczący sposób poprawiają jego sprawność fizyczną, poczucie obowiązku i samodyscyplinę. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z prowadzącym zajęcia Panem Sebastianem Porębskim tel kontaktowy: 694 734 444

      Poniżej zamieszczamy link pod którym można zobaczyć przykładowe zajęcia.