Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Procedura wydawania mLegitymacji.

Aby uruchomić mLegitymację uczniowie muszą posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji, co najmniej 6.0

Dokumenty do pobrania:

Wniosek_mLegitymacja.docx

Regulamin_uslugi_mLegitymacja_szkolna_w_Aplikacji_mObywatel.pdf

W szkole :

1. Rodzic ( opiekun prawny) na adres mailowy: mlegitymacja50@gmail.com wysyła zdjęcie (legitymacyjne) w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5MB.  (przed złożeniem wniosku, plik nazwany imieniem i nazwiskiem ucznia)

2. Uczeń przynosi do sekretariatu wniosek o wydanie mLegitymacji oraz potwierdza swoją tożsamość dokumentem (papierowym - legitymacja).

3. Po wprowadzeniu do systemu uczeń otrzymuje kod aktywacyjny wysłany na adres mail (wiadomość zwrotna do zdjęcia).

4. Jednorazowy kod aktywacyjny oraz kod QR jest ważny 30 dni od momentu jego wygenerowania w systemie.

5. Ustawowy czas realizacji wprowadzenia do systemu wynosi 14 dni.

Zdjęcie do mLegitymacji można szybko przygotować w darmowym GENERATORZE ZDJĘĆ – TUTAJ >

W domu należy:

1. Zapoznać się i zaakceptować -  regulamin mLegitymacja

2. Pobrać aplikacje mObywatel

3. Wybrać PLUS i Legitymacja Szkolna

4. Zeskanować kod QR

5. Pobrać dane osobowe ucznia z systemu.

Sprawy niewymienione w procedurze reguluje regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel. Ustawowy czas realizacji wprowadzenia do systemu wynosi 14 dni. Jednorazowy kod aktywacyjny oraz kod QR jest ważny 30 dni od momentu jego wygenerowania w systemie. Kod zostaje wysłany na mail rodzica (użyty przy wysłaniu zdjęcia do szkoły).
      Wszystkie materiały przekazane przez rodzica w formie elektronicznej po wprowadzeniu do systemu zostają usunięte i nie są archiwizowane przez szkołę.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 50 W KRAKOWIE

Administratorem danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 33 w Krakowie

1. Szkoła – jako administrator danych - dołoży wszelkich starań, aby w jak najpełniejszym stopniu zrealizować wymogi Rozporządzenia i w ten sposób chronić dane osobowe.

2. Nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych w Szkole sprawuje Inspektor Ochrony Danych (IOD):

1. Szkoła gwarantuje, że będzie przetwarzać dane osobowe wyłącznie w celu realizacji zadań statutowych i nie przetwarza ich dalej w sposób niezgodny z tymi celami.