• 1% DLA SZKOŁY
     • 1% DLA SZKOŁY

     • 1% DLA NASZEJ BRONOWICKIEJ SZKOŁY

      Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 50 w Krakowie należy w odpowiednich rubrykach w poszczególnych PIT-ach wpisać:

      Nazwa OPP: STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA

      Numer KRS: 0000052078

      Wnioskowana kwota – wartość możliwego odpisu

      Wyrażam zgodę – zaznaczyć lub nie zgodę na przekazywanie danych osobowych OPP

      Cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa Nr 50 w Krakowie

       

      Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.

     • Aktywna świetlica

     • Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

      Zapraszamy do zakładki Świetlica.

      Znajdziecie tam propozycje aktywności do wypróbowania w domu zarówno samodzielnie, jak i z rodziną.

      Baza pomysłów będzie regularnie poszerzana tak, aby każdego dnia dostarczyć dzieciakom wachlarz nowych możliwości na czas pobytu w domu.

      Zapraszamy! Bądź Aktywny!

      Wychowawcy Świetlicy

     • UWAGA!

     • W CZASIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ SZKOLNYCH BOISKA, PLACE ZABAW I TERENY PRZYSZKOLNE POZOSTAJĄ ZAMKNIĘTE.

      Funkcjonowanie jednostek oświaty w całym kraju zostało ograniczone do 25 marca br. Biorąc pod uwagę główny cel tego działania, czyli spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, oznacza to także zamknięcie przyszkolnych boisk, basenów, terenów sportowych i obiektów zarządzanych przez szkoły. W czasie uczniowie powinni pozostać w domach.

     • Wiosna w oczach dziecka...

     • Konkurs plastyczny

      Zakończyliśmy konkurs plastyczny pt. "Wiosna w oczach dziecka". Dziękujemy serdecznie za wszystkie nadesłane prace. Wyniki już wkrótce, a już dziś zapraszamy do Galerii prac w zakładce Świetlica!

     • Wiosenny konkurs recytatorski

     • Kochani uczniowie klas 1-5 !!!

       

      Wiosna już do nas przyszła i chcemy ją wspólnie przywitać!!!

      Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim  „Wiosna, wiosna, ach to ty…”

      Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do aktywności, zaprezentowanie zdolności aktorskich dzieci.  W tych nadzwyczajnych okolicznościach waszą sceną będą wasze domy. Myślę, że jest to okazja do zaprezentowania się tych dzieci, które nie lubią występów przed większą publicznością, albo trema nie pozwala im na zaprezentowanie swojego talentu.

      Konkurs ma formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej. W różnych źródłach możemy odnaleźć wiersze o pogodzie, przyrodzie budzącej się do życia, teksty długie i krótkie, żartobliwe i poważne. Strój, rekwizyty mile widziane. Zapraszamy do zaprezentowania jednego utworu i nagranie go- telefonem komórkowym, tabletem czy innym sprzętem i przesłanie filmiku na konto gmail:

      swietlica.szk50tetmajer@gmail.com

      Nadesłane recytacje oceni jury w skład, którego wchodzą nauczyciele świetlicy. Jury przyzna miejsca w dwóch kategoriach- klasy 1-2, klasy 3-4, klasy 5. Dyplomy i nagrody zostaną rozdane w późniejszym terminie w zależności od rozwoju sytuacji

      . Na wasze filmiki z wierszami czekamy do 10 kwietnia.

      Kryteria oceniania:

      • Prawidłowe opanowanie pamięciowe wiersza
      • Interpretacja utworu
      • Dykcja: intonacja, natężenie głosu, wymowa samogłosek i spółgłosek
      • Ogólne wrażenie artystyczne- gestykulacja, strój, rekwizyty

       

      Kochani uczniowie przywitajmy wiosnę!

      Niech zawita u nas słońce i śpiew ptaków!

       

     • Klockomaniacy

     • #aktywnaświetlica

      AKCJA „KLOCKOMANIACY” - BUDOWAĆ KAŻDY MOŻE

      W ramach akcji #aktywnaświetlica, wychowawcy świetlicy szkolnej organizują zabawę pod tytułem: „Klockomaniacy”. Do zabawy zachęcamy uczniów klas 1-5, a podstawowymi wymaganiami są: odrobina chęci, wytrwałości, pomysłowości, kreatywności, łącząc tym samym dobrą zabawę z przyjemnością.
      ZAŁOŻENIEM ZABAWY jest TWORZENIE wszelkiego rodzaju BUDOWLI, KONSTRUKCJI PŁASKICH, PRZESTRZENNYCH itp. z wykorzystaniem dostępnych dzieciom w domu KLOCKÓW (LEGO, PLASTIKOWYCH, DREWNIANYCH ITP.)

      Celem akcji jest zamiana nudy w kreatywną i pomysłową zabawę, do której można zaangażować całą rodzinę.

      Wszystkich uczniów chcących podzielić się stworzonymi przez siebie dziełami zachęcamy do przesłania zdjęcia utworzonych dzieł na adres e-mail: syljam93@gmail.com , w tytule wpisując „Klockomania”, własne imię i nazwisko oraz klasę. Przesłane zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

      Zabawa trwa do 30 marca 2020 r., a najciekawsze konstrukcje zostaną nagrodzone w późniejszym terminie.


      Serdecznie zachęcamy do zabawy!

     • WARSZTATY

     • 18 i 28 lutego klasy 1a, 2a, 1b, 3b i 2b brały udział w warsztatach zorganizowanych i przeprowadzonych przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca dyspozytora numeru 112, kiedy dzwonić na taki numer i jak poprawnie zgłosić że potrzebujemy pomocy. Dzieci również trenowały  udzielanie pierwszej pomocy na fantomie przywiezionym przez pracowników. Rewelacyjnie dały sobie radę w sytuacji kiedy próbnie  zadzwoniliśmy na numer 112 i połączyliśmy się z prawdziwym pracownikiem numeru 112.

     • Dzień dinozaura w świetlicy

     • 26 lutego obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowano dla dzieci wiele aktywności, które wzbogacały wiedzę uczniów na temat prehistorii. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której mogli czerpać wiedzę o życiu dinozaurów tj. kiedy żyły,
      czym się żywiły, jak wyglądały, dlaczego wyginęły. Ponadto dzieci poznały trudne nazwy dinozaurów np. triceratops, brachiozaur czy ankylozaur, przy wymawianiu których było wiele śmiechu i radości.
      Na uczniów czekało również wiele atrakcji plastycznych.  Mieli okazję stworzyć kolorowe dinozaury z papieru i balonów czy malarstwo naścienne inspirowane prehistorią. Dzieci wzięły udział również w zabawie ruchowej „Śladami dinozaurów”.
      Zachęcamy do obejrzenia galerii prac powstałych tego dnia.

     • Dzień śpiocha!

     • W piątek 27 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Śpiocha. Każdy uczeń mógł przyjść na lekcje ubrany w piżamę lub przynieść swoją ulubioną poduszkę, przytulankę, czy kocyk. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę. Kolorowych snów...

     • H jak herbata

     • W Światowy Dzień Herbaty, w ramach zajęć świetlicowych, uczniowie poprzez prezentację multimedialną poznali drogę herbaty od plantacji do parzenia jej w naszych kuchniach. Następnie odbyła się degustacja herbat o różnych smakach, a królowa angielska wraz z Asterixem uczyli nas zasad picia angielskiej herbatki. Po całej szkole roznosił się aromat herbaty. Uczniom bardzo się podobała taka forma zajęć i już nie mogą się doczekać kolejnego Dnia Herbaty.

     • Konkurs Ortograficzny „Schodami do ortografii”

     • W naszej szkole 22 lutego w ramach Innowacji Pedagogicznej „Polacy nie gęsi i swój język mają”- dla klas 4-5 odbył się konkurs ortograficzny.

      Od początku roku na szkolnych schodach trwała akcja „Schodami do ortografii”. Uczniowie idąc schodami na lekcje do klas, poznawali wyrazy z trudnościami ortograficznymi.

      Kolejnym etapem utrwalenia tych słów był Konkurs Ortograficzny „ Schodami do ortografii”.

      Oto wyniki zmagań ortograficznych uczniów:

       

      IV klasy

      I Michał Mazurek

      II Lena Król

      III Natalia Daniło

      Wyróżnienia: K. Sroka,  A. Rybak-Videira, M. Franek, Z. Cudek

       

      V klasy

      I M. Skrzypek

      II Z. Matusiak

      III F. Kwapiński

      Wyróżnienia: Ł. Chudzikiewicz, W. Bębenek, R. Radek, M. Mazur, D. Telega

       

      Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych dyktandach.