• IZBA TRADYCJI

• Szanowni Państwo! Mamy szansę na odnowienie Izby Tradycji, która istaniała kiedyś w naszej szkole.

Bardzo prosimy o głosy.

• ZDROWY UCZEŃ W ZDROWEJ KLASIE!

• Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

4 października rozpoczyna się w Naszej Szkole projekt: Zdrowy Uczeń w Zdrowej Klasie.

Celem projektu jest promocja zdrowego odżywania, zachęcenie Uczniów do rezygnacji ze słodzonych napojów, ciastek, czy innych słodyczy i zastąpienie ich owocami, warzywami oraz wodą.

Zaangażowani w projekt Uczniowie, w wybrane dni, będą przez miesiąc odwiedzać klasy 4-8 i obserwować, czy w śniadaniówkach pojawiają się zdrowe przekąski.

Za każdą śniadaniówkę zawierającą owoc i warzywo uczniowie dostają 2 pkt., za śniadaniówkę tylko z owocem lub warzywem uczniowie otrzymują 1 pkt. (Za owoc i warzywo uznawane też będą przeciery w tubkach, ale tylko te bez cukru dodanego).

Następnie punkty przeliczane będą na procenty w oparciu o liczbę dzieci obecnych danego dnia w klasie.

Dodatkowe punkty przydzielimy za napoje bez cukru (1pkt).

Klasa, która otrzyma najwięcej procent, otrzyma ufundowane przez Szkołę zdrowe nagrody

Uczniowie klasy 7a, 8a i 8c przygotowali krótkie filmiki, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy!

• Bezpieczni na drodze

• Uczniowie klas I-III podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze doskonalili posiadaną wiedzę na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. W czasie zajęć uczniowie utrwalali zasady obowiązujące w czasie podróży samochodem czy autobusem, prawidłowego korzystania z przywilejów uczestników ruchu (uczeń jako pieszy), ale także obowiązków z tym związanych. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność posiadania odblasków oraz znajomość podstawowych znaków drogowych. Podczas pracy grupowej, uczniowie wykonali makiety miasta, przedstawiające ich drogę do szkoły czy teren zamieszkania, z uwzględnieniem przejść dla pieszych, znaków drogowych czy sygnalizatorów świetlnych. Uczniowie wykazali się ponadprzeciętną kreatywnością w tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych prac wykorzystując różnego rodzaju materiały oraz techniki. Zapraszamy do obejrzenia galerii przedstawiającej prace uczniów.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej