• OBÓZ NAUKOWY KLAS ÓSMYCH - NIEDZICA

     • W dniach od 27 września do 1 października 2021 r. odbył się w Niedzicy obóz naukowy dla klas ósmych. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy ósme: 8a, 8b i 8c. Jak widać na zdjęciach, oprócz sporej ilości wiedzy z przedmiotów egzaminacyjnych: j. polskiego, matematyki i j. angielskiego (oraz biologii w terenie), uczniowie mieli też czas na rekreację i zwiedzanie (zamek w Niedzicy, zapora). Po drodze zwiedziliśmy też zabytkowy kościółek w Dębnie, oraz dwór w Łopusznej związany z naszym patronem Włodzimierzem Tetmajerem. 

     • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIETA EDUKACJI NARODOWEJ

     • W dniu 14 X 2021 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  

      Klasy I-III miały zajęcia opiekuńcze ze swoimi nauczycielami. Podczas tych zajęć uczniowie mogli się zapoznać z prezentacją dotyczącą historii i współczesności tego święta. Prezentacja została przygotowana przez klasę 5a oraz  panią Izabelę Strumińską-Babulę. 

      Klasa 4b wraz z panią Dorotą Szczepańską przygotowała krótką akademię dotyczącą popularnego „Dnia Nauczyciela”. Podczas akademii została wręczona przez panią wicedyrektor Bodek-Szumiec część nagród dla wyróżniających się nauczycieli. 

      Klasy IV-VIII wybrały się ze swoimi wychowawcami na wycieczki, których hasłem przewodnim był: „Mój wymarzony dzień w szkole”. Część klas pozostała w szkole i brała udział w uroczystości. 

       

     • Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT...

     • 1 października w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Z przyrodą za pan brat", do udziału w którym nasza szkoła zaprosiła również uczniów z pobliskich szkół podstawowych i sąsiadujące Przedszkole Gwiazdeczka. Młodzi recytatorzy prezentowali w nim wiersze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

      Wszystkim uczestników gratulujemy wspaniały występów i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

     • Przed nikim nie ukrywam, że magicznych słów używam...

     • W ramach szkolnego programu wychowawczego we wrześniu w naszej szkole uczniowie brali udział w akcji plakatowania szkoły. Własnoręcznie tworzyli plakaty i ulotki z hasłami, odnoszącymi się do zasad kulturalnego zachowania się.

      "Słowo dziękuję nic nie kosztuje", "Dziękuję i proszę na ustach noszę", czy "Dzień dobry mówimy, gdy kogoś widzimy" to tylko niektóre z wymyślonych tekstów. Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziecie więcej pomysłów :)