• ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA
     • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

      Wolontariusze z naszej szkoły wspierają Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności.

      Będziemy wspierać jako e-wolontariusze orazuczestnicząc w zbiórcew Galerii Bronowice Auchan w dniu

      26 listopada (piątek) w godz. 10.00 -15.00.

      Zapraszamy wszystkie osoby, które mają taką możliwość,o włączenie się do tegorocznej zbiórki żywności,

      tak aby udało się zrealizować jej przewodnie hasło: „Święta godne, a nie głodne

      zachęcamy również do udziału przez sklep online na stronie:

      https://zbiorkazywnosci.pl/bank-zywnosci/bz-w-krakowie

      strona na fb

      https://www.facebook.com/bzkrk/posts/4691864064199230

     • KONKURS SZOPEK

     • VII DZIELNICOWY KONKURS

      SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

       

      Szopkę należy dostarczyć do 12.12.2021 r. do godz. 10.30 do kościoła pw. MBNP w Krakowie-Mydlnikach

       

      Od 13.12.2021 r. do 18.12.2021 r. (do godz. 20:00 )można głosować na nagrodę publiczności na Facebooku parafii MBNP Kraków-Mydlniki: facebook.com/parafiamydlniki/

       

      Regulamin konkursu dostępny na www.sp138.pl, www.mydlniki.diecezja.pl

       

       

      Wyniki konkursu i sposób odbioru nagród będą umieszczone w dniu 18.12.2021r. na stronie Internetowej Parafii MBNP Kraków -Mydlniki : www.mydlniki.diecezja.pl

       

       

       

      ORGANIZATORZY:

      PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ PRZY PARAFII MBNP KRAKÓW – MYDLNIKI

      SZKOŁA PODSTAWOWA NR 138  W KRAKOWIE

      FUNDATOR  NAGRÓD – DZIELNICA VI  KRAKÓW-BRONOWICE

       

       

     • KONKURS RECYTATORSKI

     • 22 listopada 2021 roku w Muzeum Historycznym Rydlówka, odbył się konkurs recytatorski „Rzekłbym dwa słowa…za dużo" poświęcony twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

      Naszą szkole SP 50 wspaniałe reprezentowali uczniowie klasy z 6b Weronika Bugno i z 8c - Mateusz Niżnik, Mateusz Pulchny i Antoni Zakrzewski.

       

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy aktorskiego talentu.

       

     • OSADZANIE CHOCHOŁA

     • 20 listopada 2021 roku w samo południe odbyło się coroczne – już pięćdziesiąte! - Osadzanie Chochoła przed Rydlówką. W tym roku z inicjatywy Muzeum Krakowa poprzedził je Korowód Bronowicki, który wyruszył z ulicy Pod Strzechą i przy dźwiękach ludowych melodii zdążał do najsłynniejszego polskiego dworku utrwalonego przez Stanisława Wyspiańskiego w „Weselu”.
      W tym roku ze względu na pandemię ilość osób wpuszczonych na teren Rydlówki była ograniczona.
      Warto w tym miejscu wspomnieć, że od 1969 roku, kiedy to profesor Stanisław Waltoś zainicjował tę uroczystość, upamiętniającą wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, nasza szkoła zawsze bierze w niej udział, a właściwie ja współtworzy.
      Od 1992 roku nad przygotowaniem uczniów do występu czuwa pani Magdalena Furmańska. Od wielu lat taniec dzieci wokół Chochoła przygotowuje pani Violetta Dziki. W tym roku w role z „Wesela” wcielili się uczniowie klasy VIIIc: Panna Młoda – Karolina Kozik, Poeta – Mateusz Niżnik, Gospodarz – Mateusz Pulchny i Wernyhora – Antoni Zakrzewski. Swoje zadanie wykonali po mistrzowsku!
      Kwiat róży słomą owinęły nasze byłe uczennice, obydwie przed laty odgrywały role Panny Młodej.
      Uczniowie i uczennice klas 8a i 6a w strojach krakowskich stanowili przepiękne „tło” uroczystości, a „pierwszaki” brawurowo odtańczyły krakowiaka. Pogoda była dla nas łaskawa, gdyż dopiero pod sam koniec imprezy zaczął kropić deszcz. Na uroczystości obecna była pani vice-dyrektor Beata Bodek Szumiec.  Ponieważ pani Furmańska poległa w walce z chorobą zastąpiły ją panie Joanna Januszkiewicz i Sylwia Segeth, które kontynuowały próby i doprowadziły uczniów do wspaniałego występu. Za przygotowanie i udostępnienie strojów krakowskich należy podziękować pani Iwonie Piętowskiej Kusior. Dzieci w Rydlówce doglądała pani Magda Gąsienica Ciułacz, a film i zdjęcia zawdzięczamy rodzicom Agatki Marczewskiej. I tak to już od lat – Osadzanie Chochoła jest naszym wspólnym dziełem, które jednoczy społeczność szkolną i bronowicką. Do zobaczenia za rok!

    • SUKCESY NAUCZYCIELI
     • SUKCESY NAUCZYCIELI

     • Pragniemy poinformować, że:

      p. dyr.  mgr Anna Żelawska otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa,

      p.  mgr Katarzyna Lach  uzyskała Certyfikat Nauczyciela z Pasją,

      p. mgr Iwona Piętowska - Kusior otrzymała  Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty.

       

      Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy daLszych sukcesów!

    • SZKOŁA PAMIĘTA
     • SZKOŁA PAMIĘTA

     • Uczestniczymy w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #Szkoła Pamięta 2021, której celem jest pielęgnowanie wśród młodego pokolenia pamięci o bohaterach naszej wolności.

      Szkolne Koło Wolontariatu współpracując z Fundacją Ignatianum od 4 lat prowadzi Akcję Kredkobranie Pamiętamy – Pomagamy, wspierając młode pokolenia Polaków i Polonii, którzy po II wojnie zostali za wschodnią granicą.

      Z szacunkiem i godnością upamiętniamy na szkolnych wystawach ważne rocznicowe wydarzenia i postacie (Rok Konstytucji 3 Maja 1791, Rok Cypriana Kamila Norwida, Jana Tetmajera - bohatera wojny polsko-bolszewickiej)

      Ostatnie dni października i początek listopada to czas, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Wspominamy naszych bliskich. Odwiedzamy groby i zapalamy znicze dla bohaterów naszej wolności i osób, które zapisały się w historii naszej szkoły.

     • WARSZTATY TEATRALNE

     • Na terenie naszej szkoły we współpracy z Teatrem Bronowickim dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej cyklicznie organizowane są warsztaty teatralne. Podczas zajęć uczniowie mają możliwość rozwijania własnej aktywności twórczej, rozwijania kreatywności i wyobraźni, poznania metod i technik doskonalenia mimiki, ekspresji i plastyki ciała oraz współpracy w grupie i poznanie podstawowych zagadnień związanych z teatrem i specyfiki pracy aktora.