• KONKURS RECYTATORSKI "WIOSNA, ACH TO TY!"

• Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się, dedykowany dla klas I-III, konkurs recytatorski „Wiosna, ach to". Uczestnicy przygotowali wiersze o tematyce wiosennej. Pojawiły się kolorowe stroje i rekwizyty.

Główną nagrodę zdobyła Milla K. z 2c.

Nagrody I stopnia otrzymali:

Klasy Pierwsze:

Natalia S. 1a, Lilianna L. 1b, Antoni G. 1a.

Klasy Drugie:

Gabriela D. 2c, Milena M. 2c,  Julia R. 2c, Maria Z. 2c.

Klasy Trzecie:

Wiktoria S. 3b, Anna P. 3b.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów, a rodzicom utalentowanych dzieciaków.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• W poniedziałek 21 marca w klasach I-III przywitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Oczywiście w sposób dokładnie taki, na jaki ten dzień zasługuje, czyli z radością  i energią. Od samego rana uśmiechem i tańcem witaliśmy nadchodzące w końcu ciepłe dni, śpiew ptaków oraz zapach kwiatów, które niesie ze sobą wiosna.

W tym dniu każda klasa ubrana była w wybrany przez siebie kolor, przygotowała plakat, gazetkę lub prace plastyczne o tematyce wiosennej, zaśpiewała wiosenną piosenkę, a nawet w poszukiwaniu wiosny poleciała rakietami w kosmos.

Ponadto odbył się konkurs recytatorski pt. "Wiosna,ach to ty", warsztaty ogrodnicze, podczas których sialiśmy między innymi owiec i aksamitki, zajęcia plastyczne:  Marzanna, pani Wiosna i Pan Wiosen oraz zabawa taneczna "Wiosenne pląsy". Wykonaliśmy również kwietne opaski, aby chętni uczniowie mogli paradować po szkole w kwietnym korowodzie maków, stokrotek, żonkili i niezapominajek.

Ale to jeszcze nie koniec. Będziemy świętować cały tydzień, więc śledźcie naszą galerię zdjęć, aby zobaczyć, jak kolorowo i pomysłowo witamy Panią Wiosnę!

• GAZETKA SZKOLNA

• Drodzy Rodzice i Uczniowie, zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem gazetki szkolnej.  A w nim: wiosenne ciekawostki; poznajemy sportowców szkoły; Wywiad z Nauczycielem z Pasją p.Katarzyną Lach; Recenzja książki Wiedźmin. A także prezentujemy świetne gry! Zapraszamy do lektury!

Gazetka_nr_4.pdf​​​​​​​

• ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

• 1 marca  obchodziliśmy  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Każdy chętny uczeń mógł, przejść 1963 kroki, albo przebiec 1963 metry, aby uczcić Józefa Franczaka pseudonim „Lalek „, ostatniego walczącego niezłomnego żołnierza .

Swój marsz należało potwierdzić zdjęciem krokomierza z dokładną cyfrą 1963, albo opisem przebytej  trasy.

"Żołnierze wyklęci" to uczestnicy polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy od 1944 walczyli przeciwko sowieckiej okupacji i narzuconej przez MOskwę władzy komunistycznej. Przez zwlaczający ich reżim nazywani byli "bandytami"  i "faszytami".

21 października 1963r. to data śmierci ostatniego żołnierza wyklętego. Był nim Józef Franczak "Lalek" zginął podczas zasadzki Milicji oraz SB we wsi na Lubelszczyźnie.