• POLONISTYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY

     • Wszystkich, którzy lubią wyzwania twórcze w atmosferze świątecznej, zapraszamy do udziału w zabawie z POLONISTYCZNYM KALENDARZEM ADWENTOWYM.

      Codziennie dostępne będzie nowe zadanie, które można wykonać na osobnych kartach lub na końcu zeszytu do polskiego.

      Zadanie będzie dostępne tylko jeden dzień. Zapraszamy do zabawy. Dla pilnych uczniów czekają ciekawe bonusy.

      Kalendarz dostępny pod poniższym linkiem:

     • SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA

     • „Szkoła z  pasją pomagania” to program profilaktyczno-edukacyjny dla szkół podstawowych, który przekłada się na realną pomoc dla nieuleczanie chorych dzieci. Nasza szkoła uczestniczy w programie od początku jego powstania. Również w tym roku uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpili do całorocznych działań na rzecz Fundacji Alma Spei.

      PASJA POMAGANIA oprócz pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom niesie też MOC uczniom:

      - moc działania

      - moc empatii

      - moc wrażliwości

      - moc dawania

      Zachęcamy do zaangażowania się w działania przygotowanie przez Szkolne Koło Wolontariatu na terenie naszej szkoły.

     • LAUREAT X DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

     • Uczeń naszej szkoły Krzysztof Kocyk zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie jubileuszowego X Dyktanda Niepodległościowego pt. „Po polsku o historii”.

      W dniu 19 listopada 2022 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której Krzyś odebrał dyplom i nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca.Podczas uroczystości zebrani mieli okazję wysłuchać wykładu dra Macieja Łyszczarza pt. „Nauka a wolność” oraz koncertu w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie.

      Dyktando Niepodległościowe organizowane jest nieprzerwanie od 2013 roku. Głównymi organizatorami konkursu są Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów. Dyktando jest objęte honorowym patronatem Małopolskiej Kurator Oświaty i Wojewody Małopolskiego.

     • WYCIECZKA DO MUZEUM FOTOGRAFII

     • W dniu 16 listopada 2022 r. uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę do Muzeum Fotografii na wystawę "Muzealny Minecraft". Podczas wyjścia klasa 4a miała okazję nie tylko zwiedzić muzeum i obejrzeć eksponaty, ale także dowiedzieć się, jak wyglądałoby muzeum w świecie gry Minecraft oraz jakie przygody można by w nim przeżyć. Podczas warsztatów uczniowie tworzyli modelowe muzea i ich instrukcje obsługi, a w zabawie prowadziła ich wyobraźnia. Zapraszam do galerii.

     • SZKOŁA DO HYMNU

     • Rok 2022 ogłoszony został przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Józefa Wybickiego. Ten polski pisarz i poeta zmarł 200 lat temu w Manieczkach, w Wielkopolsce. Jego najbardziej znanym dziełem jest „Pieśń Legionów Polskich” we Włoszech, która 95 lat temu ustanowiona została polskim hymnem narodowym. 10 listopada b.r nasza szkoła wzięła udział w akcji MEiN „Szkoła do Hymnu”. Podczas uroczystego apelu odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” pamiętając o przypadających w 2022 roku rocznicach.

       

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • Nasza szkoła uroczyście obchodziła Święto Odzyskania Niepodległości.

      Dnia 9.11.2022r. pierwszy raz w nowym skrzydle szkoły przy tablicy z naszym patronem Włodzimierzem Tetmajerem klasy młodszy świętowały 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Klasa 3b przygotowała krótki występ by uczcić to Wielkie Święto, wszyscy uroczyście  odśpiewali Hymn Polski oraz inne Pieśni Narodowe.

      Również 10 listopada mury naszej szkole rozbrzmiały najważniejszymi pieśniami patriotycznymi związanymi z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystego apelu uczniowie klas starszych przedstawili historię święta, a także piękne wiersze o tematyce patriotycznej.

      Szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Apel zwieńczył cudny występ naszych młodych artystek, które swoim tańcem zwróciły uwagę na obecną sytuację Ukrainy i potrzebę niesienia pomocy naszym sąsiadom.

     • Konkurs plastyczny "Bronowicka Kartka Bożonarodzeniowa"

     • Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Bronowicka Kartka Bożonarodzeniowa"

       

      Zasady konkursu:

      1. Stwórz projekt pocztówki na Boże Narodzenie, uwzględniając w niej elementy tradycji i kultury Bronowic

      2. Format pracy A4

      3. Technika dowolna

      Termin składania prac: do 29.11.2022 r. w świetlicy szkolnej

      Zwycięskie prace zostaną wydrukowane w formie pocztówek i będą sprzedawane podczas Kiermaszu świątecznego.

       

       

       

     • GAZETKA SZKOLNA

     • Drodzy Czytelnicy! Zapraszamy do lektury nowego numeru naszej szkolnej gazetki. A w nim - dużo o książkach! Recenzja świetnej powieści, targi, coś na długie jesienne wieczory. Wywiad z Panią Anną Gorczycą. A także relacja z obozu naukowego i zmagań szkolnych siatkarek! Ciekawy quiz, porywająca gra i wiele innych.  Zapraszamy do zaczytania!  

      Gazetka_nr_2.pdf​​​​​​​

     • KREDKOBRANIE

     • We wrześniu Koło Wolontariatu przeprowadziło akcję  "Kredkobranie", w ramach której zbieraliśmy przybory szkolne: kredki, farby, zeszyty. Była to już piąta edycja zbiórki, której celem jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków na Kresach. Zebrane dary trafią teraz na Litwę, Białoruś i Ukrainę – do szkół i placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. 

      Dziękujemy wszystkim za przekazane dary, które są symbolicznym wyrazem pamięci o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.  

      #Szkoła Pamięta

     • ŚWIĘTO TABLICZKI MNOŻENIA

     • W październiku, z okazji Święta Tabliczki Mnożenia grupa uczniów z klasy 5b przedstawiła klasom I-V krótkie humorystyczne przestawienie dotyczące tego tematu.

      Wchodziliśmy na krótki czas, podczas lekcji i staraliśmy się wzbudzić refleksję, że nauka, w tym tabliczki mnożenia, jest bardzo potrzebna. Mamy nadzieję, że młodszym kolegom podobał się nasz występ. Zamieszczamy krótką dokumentację fotograficzną tego wydarzenia.

      Opiekunka grupy i koordynatorka obchodów Święta Tabliczki Mnożenia:

      mgr Dorota Szczepańska i mgr Barbara Kucińska.

      „Wierszyki na Dzień Tabliczki Mnożenia”

      Dostaniesz w pracy szybką zaliczkę,

      gdyś za młodu wyćwiczył mnożenia tabliczkę.

       

      Tabliczka mnożenia

      to klucz do sukcesu,

      bez nadmiernego stresu.

       

      Choć jesteś mały,

      będziesz wielki z tej przyczyny,

      że znasz do stu iloczyny.

       

      (...)

       

      Każdy uczeń „pięćdziesiątki”,

      chce dostawać same piątki

      i jak niesie gminna wieść

      umie 9 razy 6.

     • Obóz naukowy klasy 8b i 8c w Dusznikach - Zdroju

     • Tegoroczny obóz naukowy, w którym uczestniczyły klasy 8b i 8c był czasem wypełnionym intensywną nauką, zwiedzaniem i poznawaniem pięknych okolic Gór Bystrzyckich. Młodzież chętnie uczestniczyła w proponowanych aktywnościach i intensywnie powtarzała zdobytą dotąd wiedzę. Gra terenowa w kopalni, poznanie zwyczajów nietoperzy, produkcja własnego papieru, czy też błądzenie wśród obłędnych skał to tylko kilka z wielu atrakcji z jakich słyną okolice Dusznik-Zdroju.  Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć i przeczytania relacji z obozu zamieszczonej w drugim numerze szkolnej gazetki.