• GAZETKA SAMORZĄDU

     • Drodzy rodzice i uczniowie, zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem gazetki naszego Samorządu Uczniowskiego. W tym numerze łamigłówki i ciekawostki Wielkanocne, kącik kulinarny i wiosenne opowiadanie. Teksty w całości przygotowali uczniowie naszej szkoły. Miłej lektury :)

     • REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

     • Od 1 do 31 marca rodzice i opiekunowie będą mogli dokonywać zapisów dzieci do samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu, a dzieci spoza rejonu – na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miasta Krakowa. Rodzice, składając podanie, mają prawo wskazać dowolną liczbę szkół podstawowych w preferowanej przez siebie kolejności – z tym, że szkoła rejonowa (w obwodzie której mieszka dziecko) powinna zostać wskazana przynajmniej na ostatniej pozycji. Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego Elemento.

      Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych dotyczą uczniów urodzonych w 2014 r. oraz dzieci starszych korzystających w ubiegłym roku z odroczenia obowiązku szkolnego. Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat (tj. urodzone w 2015 roku), jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

      Na stronach serwisu rekrutacyjnego Elemento rodzice i ich dzieci będą mogli zapoznać się z ofertą szkół i wypełnić zgłoszenie/wniosek o przyjęcie, który należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru. Innym sposobem zapisania dziecka do szkoły podstawowej jest odręczne wypełnienie zgłoszenia/wniosku o przyjęcie, podpisanie i dostarczenie do sekretariatu szkoły podstawowej pierwszego wyboru. Druk (w formie papierowej) będzie można również pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony serwisu rekrutacyjnego Elemento.

       

      UCHWAŁA NR LXVI/1651/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów oraz pozostałe informacje znajdują się na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa w zakładce REKRUTACJA- SZKOŁY PODSTAWOWE.

      W roku szkolnym 2021/2022 zapraszamy do  Szkoły Podstawowej nr 50 tylko uczniów zamieszkałych w rejonie szkoły. Obecny budynek szkolny nie jest wstanie pomieścić wszystkich chętnych uczniów, a rozbudowa szkoły zakończy się dopiero w roku szkolnym 2022/2023. Obecnie szkoła pracuje w systemie dwuzmianowym od godz. 7.30 do 17.50. W kolejnym roku szkolnym ze względu na większą ilość oddziałów klas VII i VIII zajęcia będą kończyć się jeszcze później.

    • Informacja
     • Informacja

     • Szanowni Państwo.       

      Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że zmarł uczeń naszej szkoły

      Marcel Słapiński - Tasior.     

      Rodzicom, Rodzinie i wszystkim, których dotknęła ta śmierć składamy wyrazy głębokiego współczucia.

       

      Społeczność Szkoły nr 50 w Krakowie

       

    • SEKRETARIAT
     • SEKRETARIAT

     • Szanowni Państwo

      Od 24.03.2021 sekretariat pracuje zdalnie.

      Prosimy o kontakt mailowy.

      W sprawach pilnych prosimy o pozostawienie numeru telefonu w informacji mailowej, oddzwonimy.

       

      z poważaniem

      Sekretariat SP50

     • WIOSNA, ACH TO TY!

     • Szkolny konkurs recytatorski „Wiosna, ach to ty” odbył się w przyśpieszonym terminie w piątek 19 marca. Celem konkursu było propagowanie piękna poezji, rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci i kształtowanie kultury żywego słowa. W grupach świetlicowych uczniowie klas 1-3 prezentowali swoje wiosenne wiersze. W konkursie wzięło udział 25 uczestników, których publiczność oklaskiwała gromkimi brawami. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a niektórzy zaskoczyli wiosennym przebraniem. Wszyscy otrzymali dyplomy, książki i drobne upominki. Gratulujemy naszym młodym aktorom!

      Zapraszamy do galerii :)

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TEATRU

     • Świetlica świętuje Światowy Dzień Teatru! Z tej okazji zobaczyliśmy, jak wygląda teatr od zaplecza, poznaliśmy różnice między marionetką i pacynką, ćwiczyliśmy dykcję, wykonaliśmy pacynki i mini teatry, a także odgrywaliśmy sceny, jak prawdziwi aktorzy.

       

      Zapraszamy do galerii zdjęć!

     • WARSZTATY OGRODNICZO - PLASTYCZNE

     • 9 i 18 marca 2021 roku, uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach ogrodniczo-artystycznych prowadzonych przez wychowawców świetlicy.

      Uczniowie poznali technikę siania owsa dowiadując się, że optymalny termin to połowa marca. Przez cały kolejny tydzień dzieci dbały o nasiona, podlewając je, by w drugiej części warsztatów móc je udekorować jajeczkami, zajączkami, kokardkami. Tak przygotowane doniczki z roślinami cieszyły oko wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Ozdoby można było zakupić w ramach kiermaszu wielkanocnego, który ze względu na wprowadzone obostrzenia epidemiologiczne, został spontanicznie zorganizowany na dwa dni przed zamknięciem szkoły.

       

      Zajrzyjcie do galerii :)

       

    • 1% DLA NASZEJ BRONOWICKIEJ SZKOŁY
     • 1% DLA NASZEJ BRONOWICKIEJ SZKOŁY

     •  

      Szkoła Podstawowa Nr 50 w Krakowie ul. Katowicka 28

      Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 50 w Krakowie należy

       w odpowiednich rubrykach w poszczególnych PIT-ach wpisać:

      Nazwa OPP: STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA

      Numer KRS: 0000052078

      Wnioskowana kwota – wartość możliwego odpisu

      Wyrażam zgodę – zaznaczyć lub nie zgodę na przekazywanie danych osobowych OPP

      Cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa Nr 50 w Krakowie

                                                                               

      Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.sp50krakow.edupage.org

      i profil na Facebooku: Szkoła Podstawowa nr 50 im. Wł. Tetmajera w Krakowie

       

     • KLASOWY DZIEŃ KOTA

     • 17 lutego  uczniowie klasy 1c obchodzili nietypowe święto -„Dzień Kota”. W tym dniu uczniowie wcielili się w koty i wzięli udział w wesołych kocich zabawach.  Ponadto, wysłuchały fragmentu książki „Przygody Filonka Bezogonka” - G.Knutssona.

      Następnie, dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.
      Nie zabrakło również wspólnego układania puzzli w wersji online na czas.

                   Najważniejszym celem naszych zajęć było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi dzieci na los porzuconych i bezdomnych zwierząt, zwłaszcza kotów.

                  Podsumowaniem „kociego dnia” było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem farb.

     • KLASOWY BAL KARNAWAŁOWY

     • Karnawał to miła tradycja, a najważniejszym jej elementem są przepełnione muzyką i wspaniałą zabawą bale.

      We wtorek, 16.02.2021 roku dla uczniów klas I-III taki bal odbył się w naszej szkole. W tym dniu, uczniowie na klasowy karnawał przyszli w przeróżnych przebraniach, wcielając się w ulubione postaci z bajek, komiksów czy książek.

      Na uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. zabawy integracyjne, taneczne zabawy przy muzyce, różne wesołe konkursy, zabawy z balonami, logiczne łamigłówki oraz specjalnie przygotowana na ten dzień fotobudka, aby uwiecznić wspólne szkolno-karnawałowe chwile.

      Mamy nadzieję, że dla uczniów był to jeden z tych wyjątkowych i ulubionych dni szkolnych, który na długo pozostanie zarówno na zdjęciach, jak i we wspomnieniach dzieci.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z klasowych zabaw karnawałowych, która już niedługo pojawi się w galerii.

       

       Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej