• LAPBOOKI KLAS DRUGICH

     • W dniu 10.02 uczniowie klas drugich w ramach podsumowania omawianej lektury pt.: "Zaczarowana zagroda" wykonali lapbooki. Zajęcia poszerzyły wiadomości dzieci w zakresie Antarktydy i dostarczyły im wiele radości. W efekcie powstały piękne prace.

      Gratulujemy uczniom umiejętnej współpracy w grupach.

     • DRZEWA GENEALOGICZNE

     • We wtorek 9 lutego uczniowie klas drugich w ramach edukacji wczesnoszkolnej prezentowali drzewa genealogiczne swoich rodzin. Prace wykonane przez dzieci zachwyciły wychowawców.  Niektórzy uczniowie pokazali drzewa na  których historia rodziny sięgała XV wieku.

     • NIE TAKI UKŁAD STRASZNY, JAK GO MALUJĄ.....

     •  

       

       

      Uczniowie klas czwartych w ramach lekcji przyrody przygotowali projekt edukacyjny, mający na celu utrwalenie nowo poznanych układów narządów budowy ludzkiego organizmu.

       

       

      Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do temu, a ich prace cechowała kreatywność oraz pomysłowość.

     • WIRTUALNE KOLĘDOWANIE

     • W związku z nękającą świat pandemią i przedświątecznym lockdownem, który zamknął dzieci w domach, 22 grudnia 2020 roku uczniowie klas 1-4 spotkali się wirtualnie na  wspólnym kolędowaniu.

      Wychowawcy klas otrzymali przygotowaną przez wychowawców klas drugich prezentację multimedialną, która pozwoliła uczniom zbliżyć się do świątecznego nastroju. Uczniowie przypomnieli sobie bożonarodzeniowe zwyczaje i tradycje, wirtualnie ubierali choinkę klasową, poznawali świąteczne przepisy kulinarne oraz mieli możliwość wspólnego kolędowania i rozwiązywania interaktywnych quizów i łamigłówek. Mieli okazję spotkać świętego Mikołaja podczas lekcji na żywo i poznać uroki Laponii. Z relacji wychowawców wiemy, że zajęcia prowadzone według przygotowanej prezentacji zaciekawiły i zaangażowały uczniów. Mimo tego, że zaproponowana forma bardzo podobała się uczniom z pewnością nie zastąpiła klasowych spotkań wigilijnych w szkole.

      Wychowawcy klas drugich: Bernadetta Szczypczyk i Magdalena Gąsienica-Ciułacz

     • Świąteczna kartka dla Sąsiada

     • W ramach akcji "Kartka dla sąsiada" mieszkańcy Bronowic zostali obdarowani kartkami z życzeniami świątecznymi. Nasi uczniowie, pod opieką nauczycieli roznieśli do skrzynek ponad 250 ręcznie wykonanych, indywidualnie zaprojektowanych kartek świątecznych. Jeszcze raz w imieniu całej społeczności szkolnej SP 50 w Krakowie życzymy zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i mamy nadzieję, że te drobne podarki umilą Państwu nadchodzący czas.

     • UKŁAD SŁONECZNY

     • W rmach przyrodniczych zajęć rozwijających, uczniowie klasy 2a tworzyli w grupach modele UKŁADU SŁONECZNEGO.Powstały wspaniałe prace.

     • Z wizytą na budowie...

     • W przedświątecznym nastroju i ze słodkim poczęstunkiem delegacja szkolna złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom budowy, dzięki którym już niedługo będziemy mogli cieszyć się nową szkołą. Jeszcze raz życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i obyśmy jak najszybciej mogli osobiście podglądać postępy prac.

     • DZIELNICOWY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

     • Zapraszamy do udziałału w VI DZIELNICOWYM KONKURSIE SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH organizowanym przez: 

      Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii MBNP Kraków - Mydlniki oraz

      Szkołę Podstawową nr 138 w Krakowie.

      Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracyszopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. 

      Oceniane będą: samodzielność wykonania, nawiązanie do tradycji, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne.

      Szopkę należy dostarczyć do 13.12.2020r. do godz. 10.30. do kościołapw. MBNP w Krakowie Mydlnikach.

      Od 15.12.2020 r. do 18.12.2020 r. (do godz. 22:00) można głosować na nagrodę publiczności na Facebooku parafii MBNP Kraków Mydlniki: facebook.com/parafiamydlniki/

       

      Szczegóły w poniższym regulaminie:

      Regulamin_dzielnicowego_konkursu_szopek__2020_(5).doc

      Plakat__konkurs_szopek_2020_(4).docx

       

     • ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - BANK ŻYWNOŚCI W KRAKOWIE

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

      Wolontariusze z naszej szkoły dwa razy do roku wspierali Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności.

      Naszych Uczniów można było spotkać w Galerii Bronowice, przed wejściem do sklepu Auchan, gdzie zachęcali klientów do zakupu produktów spożywczych, które później trafiały na świąteczny stół osób potrzebujących. Wolontariusze odbierali w sklepie zakupione przez darczyńców artykuły i gromadzili je w specjalnych koszach. Niestety, w tym roku pandemia uniemożliwiła prowadzenie zbiórki żywności w tradycyjny sposób.

      Nowa formuła zakłada zbiórkę w sklepach bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci będą mogli przekazać zakupione artykuły. Będąc w sklepie można kupić dodatkowe rzeczy i włożyć je do oznakowanych koszy w okolicy kas. Najbardziej potrzebne są produkty z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze.

      Potrzebującym można pomóc od 23 do 28 listopada na terenie ponad 2000 sklepów w całej Polsce (w sieciach: Auchan, Biedronka, Carrefour, Gama, Groszek, Kaufland, Lewiatan, Lidl, Netto, Stokrotka i Tesco. Pełna lista sklepów dostępna jest tutaj: bit.ly/35K8LY7).

      Dodatkowo uruchomiony został charytatywny sklep online: www.zbiorkazywnosci.pl, w którym do kupienia będą wirtualne produkty, a za zebrane w ten sposób pieniądze Banki kupią żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej. 

      Zbiórce towarzyszy kampania promocyjna w social mediach, której elementem jest spot reklamowy, przygotowany przez agencję Kalicińscy: https://youtu.be/RZVjJJOR2h0. Akcję będą wspierać wolontariusze z całej Polski, którzy zaangażują się w e-wolontariat − zachęcając do zakupów w sklepie online: www.zbiorkazywnosci.pl

      Serdecznie prosimy wszystkie osoby, które mają taką możliwość, o włączenie się do tegorocznej zbiórki żywności, tak aby udało się zrealizować jej przewodnie hasło: „Święta godne, a nie głodne”. 

       

      Koordynator zespołu ds. Wolontariatu Agnieszka Goch

     • OSADZANIE CHOCHOŁA

     • Szanowni Rodzice i Uczniowie przy współpracy z Muzeum Historycznym Rydlówka- powstał film z okazji uroczystości Osadzenia Chochoła, w której co roku bierze nasza szkoła.

      W tym roku uczniowie z klasy 8a Hanna Kwapień- Marysia, Wojciech Młynarczyk- Pan Młody, Lena Sajdak- Pani Młoda, Szymon Zygan- Poeta- przedstawili sceny z Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

      Film z występu naszych uzdolnionych uczniów można oglądnąć na Facebooku SP50 i Muzeum Rydlówka.

      Dziękujemy za przygotowanie uczniów pani Magdalenie Furmańskiej  i pani Joannie Januszkiewicz.