• Akcja "Damy radę!"

     •  

      Zapraszamy wszystkich Rodziców i Uczniów – naszą całą społeczność szkolną do włączenia się  w akcję „Damy radę”. 

      Celem akcji jest wzajemne wsparcie w tak trudnym dla nas wszystkich czasie. Akcja polega na wykonaniu plakatu, banera, fotografii z hasłem motywacyjnym, na przykład: „Damy radę”, „Wszystko będzie dobrze”, które mają za zadanie wspierać siebie nawzajem i wzmacniać nas w tej nietypowej dla wszystkich sytuacji. 

       

      Umieszczone na ogrodzeniu, balkonie, drzwiach-  fotografujemy i przysyłamy nas stronę - swietlica.szk50tetmajer@gmail.com        

       

      Technika dowolna, a wszelkie pomysły mile widziane.

      Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone na Facebooku szkoły.

       

      Dziękujemy bardzo i życzymy przede wszystkim zdrowia. Razem damy radę!!!

       

      Nauczyciele SP50

       

     • UWAGA!

     • W CZASIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ SZKOLNYCH BOISKA, PLACE ZABAW I TERENY PRZYSZKOLNE POZOSTAJĄ ZAMKNIĘTE.

      Funkcjonowanie jednostek oświaty w całym kraju zostało ograniczone do 25 marca br. Biorąc pod uwagę główny cel tego działania, czyli spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, oznacza to także zamknięcie przyszkolnych boisk, basenów, terenów sportowych i obiektów zarządzanych przez szkoły. W czasie uczniowie powinni pozostać w domach.

     • Wiosna w oczach dziecka...

     • Konkurs plastyczny

      Zakończyliśmy konkurs plastyczny pt. "Wiosna w oczach dziecka". Dziękujemy serdecznie za wszystkie nadesłane prace. Wyniki już wkrótce, a już dziś zapraszamy do Galerii prac w zakładce Świetlica!

     • Wiosenny konkurs recytatorski

     • Kochani uczniowie klas 1-5 !!!

       

      Wiosna już do nas przyszła i chcemy ją wspólnie przywitać!!!

      Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim  „Wiosna, wiosna, ach to ty…”

      Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do aktywności, zaprezentowanie zdolności aktorskich dzieci.  W tych nadzwyczajnych okolicznościach waszą sceną będą wasze domy. Myślę, że jest to okazja do zaprezentowania się tych dzieci, które nie lubią występów przed większą publicznością, albo trema nie pozwala im na zaprezentowanie swojego talentu.

      Konkurs ma formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej. W różnych źródłach możemy odnaleźć wiersze o pogodzie, przyrodzie budzącej się do życia, teksty długie i krótkie, żartobliwe i poważne. Strój, rekwizyty mile widziane. Zapraszamy do zaprezentowania jednego utworu i nagranie go- telefonem komórkowym, tabletem czy innym sprzętem i przesłanie filmiku na konto gmail:

      swietlica.szk50tetmajer@gmail.com

      Nadesłane recytacje oceni jury w skład, którego wchodzą nauczyciele świetlicy. Jury przyzna miejsca w dwóch kategoriach- klasy 1-2, klasy 3-4, klasy 5. Dyplomy i nagrody zostaną rozdane w późniejszym terminie w zależności od rozwoju sytuacji

      . Na wasze filmiki z wierszami czekamy do 10 kwietnia.

      Kryteria oceniania:

      • Prawidłowe opanowanie pamięciowe wiersza
      • Interpretacja utworu
      • Dykcja: intonacja, natężenie głosu, wymowa samogłosek i spółgłosek
      • Ogólne wrażenie artystyczne- gestykulacja, strój, rekwizyty

       

      Kochani uczniowie przywitajmy wiosnę!

      Niech zawita u nas słońce i śpiew ptaków!

       

     • Klockomaniacy

     • #aktywnaświetlica

      AKCJA „KLOCKOMANIACY” - BUDOWAĆ KAŻDY MOŻE

      W ramach akcji #aktywnaświetlica, wychowawcy świetlicy szkolnej organizują zabawę pod tytułem: „Klockomaniacy”. Do zabawy zachęcamy uczniów klas 1-5, a podstawowymi wymaganiami są: odrobina chęci, wytrwałości, pomysłowości, kreatywności, łącząc tym samym dobrą zabawę z przyjemnością.
      ZAŁOŻENIEM ZABAWY jest TWORZENIE wszelkiego rodzaju BUDOWLI, KONSTRUKCJI PŁASKICH, PRZESTRZENNYCH itp. z wykorzystaniem dostępnych dzieciom w domu KLOCKÓW (LEGO, PLASTIKOWYCH, DREWNIANYCH ITP.)

      Celem akcji jest zamiana nudy w kreatywną i pomysłową zabawę, do której można zaangażować całą rodzinę.

      Wszystkich uczniów chcących podzielić się stworzonymi przez siebie dziełami zachęcamy do przesłania zdjęcia utworzonych dzieł na adres e-mail: syljam93@gmail.com , w tytule wpisując „Klockomania”, własne imię i nazwisko oraz klasę. Przesłane zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

      Zabawa trwa do 30 marca 2020 r., a najciekawsze konstrukcje zostaną nagrodzone w późniejszym terminie.


      Serdecznie zachęcamy do zabawy!

    • Pięćdziesiątka Tetmajera ekologię dziś wybiera! Działaj z imPETem
     • Pięćdziesiątka Tetmajera ekologię dziś wybiera! Działaj z imPETem

     •  

      Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół „Działaj z imPETem”. Tegoroczne zadanie konkursowe polega na przygotowaniu  Eko-Kącika oraz hasła promującego ekologię. Celem Programu i Konkursu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu. Ponadto podjęte działania mają na celu utrwalenie wiadomości na temat prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie z zaangażowaniem podjęli temat oraz przygotowali potrzebne materiały do stworzenia Eko-Kącika.

      Każdego dnia od 2 marca od godz. 12:00 do 2 kwietnia 2020 r. do godziny 12:00 można głosować na Eko-Kącik: dzialajzimpetem.pl/prace-konkursowe/

      Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy!

      Koordynatorzy projektu – etap szkolny:

      mgr Iwona Piętowska-Kusior

      mgr Sylwia Segeth-Kozieł

      mgr Izabela Strumińska-Babula

       

    • PIELUSZKA DLA ZAJĄCZKA
     • PIELUSZKA DLA ZAJĄCZKA

     • ZAPRASZAMY

      DO UDZIAŁU W AKCJI CHARYTATYWNEJ

       

      Pieluszka dla Zajączka

      Tradycyjnie przy portierni do 13 marca 2020 będzie czekał Zajączek, do którego można wkładać podpisane na karteczkach dary.

      W tym roku dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Alma Spei wolontariusze będą zbierać:

      PIELUSZKI

      rozmiar od 4 i więcej ( 5, 6, 7) i te z oznaczeniem "+" np 5+

       

      ŚRODKI HIGIENICZNE

      mydełka, szampony, balsamy, oliwki, żele

       

      Zachęcamy do wsparcia akcji!

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

       

     • WARSZTATY

     • 18 i 28 lutego klasy 1a, 2a, 1b, 3b i 2b brały udział w warsztatach zorganizowanych i przeprowadzonych przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca dyspozytora numeru 112, kiedy dzwonić na taki numer i jak poprawnie zgłosić że potrzebujemy pomocy. Dzieci również trenowały  udzielanie pierwszej pomocy na fantomie przywiezionym przez pracowników. Rewelacyjnie dały sobie radę w sytuacji kiedy próbnie  zadzwoniliśmy na numer 112 i połączyliśmy się z prawdziwym pracownikiem numeru 112.

     • Dzień dinozaura w świetlicy

     • 26 lutego obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowano dla dzieci wiele aktywności, które wzbogacały wiedzę uczniów na temat prehistorii. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której mogli czerpać wiedzę o życiu dinozaurów tj. kiedy żyły,
      czym się żywiły, jak wyglądały, dlaczego wyginęły. Ponadto dzieci poznały trudne nazwy dinozaurów np. triceratops, brachiozaur czy ankylozaur, przy wymawianiu których było wiele śmiechu i radości.
      Na uczniów czekało również wiele atrakcji plastycznych.  Mieli okazję stworzyć kolorowe dinozaury z papieru i balonów czy malarstwo naścienne inspirowane prehistorią. Dzieci wzięły udział również w zabawie ruchowej „Śladami dinozaurów”.
      Zachęcamy do obejrzenia galerii prac powstałych tego dnia.

     • Dzień śpiocha!

     • W piątek 27 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Śpiocha. Każdy uczeń mógł przyjść na lekcje ubrany w piżamę lub przynieść swoją ulubioną poduszkę, przytulankę, czy kocyk. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę. Kolorowych snów...

     • "Bajkolandia"- galeria księżniczek i książąt

     • W ramach projektu "Bajkolandia" uczniowie wykonali obrazy z postaciami bajkowymi. Następnie odbyła się sesja fotograficzna, gdzie każdy mógł choć na chwile wcielić się w rolę księcia lub księżniczki. Tak powstała galeria obrazów, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Zapraszamy do oglądania albumu fotograficznego!

     • "Nie rób śmietnika ze swojego języka"

     • W ramach innowacji "Polacy nie gęsi i swój język mają" na terenie szkoły odbyła się akcja "Nie rób śmietnika ze swojego języka". Uczniowie podczas "burzy mózgów"- w grupach układali hasła negujące brzydkie słownictwo i zachęcające do wysławiania się piękną polszczyzną. Następnie z haseł wykonano plakaty i tabliczki, które zostały rozmieszczone na korytarzach szkolnych. Zapraszamy do galerii!

     • "H jak hobby, czyli patyczaki, kto to taki?"

     • W ramach Innowacji „Polacy nie gęsi i swój język mają”- odbyła się lekcja przyrodnicza pt. "H jak hobby”, podczas której uczennica z klasy 1- opowiedziała nam o swoim hobby - hodowli patyczaków i straszyków diabelskich. Dzięki prezentacji multimedialnej i bezpośredniemu kontaktowi z owadami dzieci poznały ich budowę i codzienne zwyczaje.

     • "W poszukiwaniu pączka..."

     • W Tłusty Czwartek na zajęciach świetlicowych uczniowie wzięli udział w grze terenowej pt. „W poszukiwaniu pączka”, w której nagrodami były pyszne pączki. Dzieci pisały opowiadania, gdzie w głównej roli występował pączek, a także uczestniczyły w grze terenowej, w której szukały ukrytych karteczek z symbolami pączków. Ale było pysznie!