• POLONISTYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY

     • Wszystkich, którzy lubią wyzwania twórcze w atmosferze świątecznej, zapraszamy do udziału w zabawie z POLONISTYCZNYM KALENDARZEM ADWENTOWYM.

      Codziennie dostępne będzie nowe zadanie, które można wykonać na osobnych kartach lub na końcu zeszytu do polskiego.

      Zadanie będzie dostępne tylko jeden dzień. Zapraszamy do zabawy. Dla pilnych uczniów czekają ciekawe bonusy.

      Kalendarz dostępny pod poniższym linkiem:

     • SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA

     • „Szkoła z  pasją pomagania” to program profilaktyczno-edukacyjny dla szkół podstawowych, który przekłada się na realną pomoc dla nieuleczanie chorych dzieci. Nasza szkoła uczestniczy w programie od początku jego powstania. Również w tym roku uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpili do całorocznych działań na rzecz Fundacji Alma Spei.

      PASJA POMAGANIA oprócz pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom niesie też MOC uczniom:

      - moc działania

      - moc empatii

      - moc wrażliwości

      - moc dawania

      Zachęcamy do zaangażowania się w działania przygotowanie przez Szkolne Koło Wolontariatu na terenie naszej szkoły.

     • LAUREAT X DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

     • Uczeń naszej szkoły Krzysztof Kocyk zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie jubileuszowego X Dyktanda Niepodległościowego pt. „Po polsku o historii”.

      W dniu 19 listopada 2022 roku odbyła się uroczysta gala, podczas której Krzyś odebrał dyplom i nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca.Podczas uroczystości zebrani mieli okazję wysłuchać wykładu dra Macieja Łyszczarza pt. „Nauka a wolność” oraz koncertu w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie.

      Dyktando Niepodległościowe organizowane jest nieprzerwanie od 2013 roku. Głównymi organizatorami konkursu są Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów. Dyktando jest objęte honorowym patronatem Małopolskiej Kurator Oświaty i Wojewody Małopolskiego.

     • WYCIECZKA DO MUZEUM FOTOGRAFII

     • W dniu 16 listopada 2022 r. uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę do Muzeum Fotografii na wystawę "Muzealny Minecraft". Podczas wyjścia klasa 4a miała okazję nie tylko zwiedzić muzeum i obejrzeć eksponaty, ale także dowiedzieć się, jak wyglądałoby muzeum w świecie gry Minecraft oraz jakie przygody można by w nim przeżyć. Podczas warsztatów uczniowie tworzyli modelowe muzea i ich instrukcje obsługi, a w zabawie prowadziła ich wyobraźnia. Zapraszam do galerii.

     • SZKOŁA DO HYMNU

     • Rok 2022 ogłoszony został przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Józefa Wybickiego. Ten polski pisarz i poeta zmarł 200 lat temu w Manieczkach, w Wielkopolsce. Jego najbardziej znanym dziełem jest „Pieśń Legionów Polskich” we Włoszech, która 95 lat temu ustanowiona została polskim hymnem narodowym. 10 listopada b.r nasza szkoła wzięła udział w akcji MEiN „Szkoła do Hymnu”. Podczas uroczystego apelu odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” pamiętając o przypadających w 2022 roku rocznicach.

       

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • Nasza szkoła uroczyście obchodziła Święto Odzyskania Niepodległości.

      Dnia 9.11.2022r. pierwszy raz w nowym skrzydle szkoły przy tablicy z naszym patronem Włodzimierzem Tetmajerem klasy młodszy świętowały 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Klasa 3b przygotowała krótki występ by uczcić to Wielkie Święto, wszyscy uroczyście  odśpiewali Hymn Polski oraz inne Pieśni Narodowe.

      Również 10 listopada mury naszej szkole rozbrzmiały najważniejszymi pieśniami patriotycznymi związanymi z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystego apelu uczniowie klas starszych przedstawili historię święta, a także piękne wiersze o tematyce patriotycznej.

      Szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Apel zwieńczył cudny występ naszych młodych artystek, które swoim tańcem zwróciły uwagę na obecną sytuację Ukrainy i potrzebę niesienia pomocy naszym sąsiadom.

     • Konkurs plastyczny "Bronowicka Kartka Bożonarodzeniowa"

     • Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Bronowicka Kartka Bożonarodzeniowa"

       

      Zasady konkursu:

      1. Stwórz projekt pocztówki na Boże Narodzenie, uwzględniając w niej elementy tradycji i kultury Bronowic

      2. Format pracy A4

      3. Technika dowolna

      Termin składania prac: do 29.11.2022 r. w świetlicy szkolnej

      Zwycięskie prace zostaną wydrukowane w formie pocztówek i będą sprzedawane podczas Kiermaszu świątecznego.

       

       

       

     • GAZETKA SZKOLNA

     • Drodzy Czytelnicy! Zapraszamy do lektury nowego numeru naszej szkolnej gazetki. A w nim - dużo o książkach! Recenzja świetnej powieści, targi, coś na długie jesienne wieczory. Wywiad z Panią Anną Gorczycą. A także relacja z obozu naukowego i zmagań szkolnych siatkarek! Ciekawy quiz, porywająca gra i wiele innych.  Zapraszamy do zaczytania!  

      Gazetka_nr_2.pdf​​​​​​​

     • KREDKOBRANIE

     • We wrześniu Koło Wolontariatu przeprowadziło akcję  "Kredkobranie", w ramach której zbieraliśmy przybory szkolne: kredki, farby, zeszyty. Była to już piąta edycja zbiórki, której celem jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków na Kresach. Zebrane dary trafią teraz na Litwę, Białoruś i Ukrainę – do szkół i placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. 

      Dziękujemy wszystkim za przekazane dary, które są symbolicznym wyrazem pamięci o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.  

      #Szkoła Pamięta

     • ŚWIĘTO TABLICZKI MNOŻENIA

     • W październiku, z okazji Święta Tabliczki Mnożenia grupa uczniów z klasy 5b przedstawiła klasom I-V krótkie humorystyczne przestawienie dotyczące tego tematu.

      Wchodziliśmy na krótki czas, podczas lekcji i staraliśmy się wzbudzić refleksję, że nauka, w tym tabliczki mnożenia, jest bardzo potrzebna. Mamy nadzieję, że młodszym kolegom podobał się nasz występ. Zamieszczamy krótką dokumentację fotograficzną tego wydarzenia.

      Opiekunka grupy i koordynatorka obchodów Święta Tabliczki Mnożenia:

      mgr Dorota Szczepańska i mgr Barbara Kucińska.

      „Wierszyki na Dzień Tabliczki Mnożenia”

      Dostaniesz w pracy szybką zaliczkę,

      gdyś za młodu wyćwiczył mnożenia tabliczkę.

       

      Tabliczka mnożenia

      to klucz do sukcesu,

      bez nadmiernego stresu.

       

      Choć jesteś mały,

      będziesz wielki z tej przyczyny,

      że znasz do stu iloczyny.

       

      (...)

       

      Każdy uczeń „pięćdziesiątki”,

      chce dostawać same piątki

      i jak niesie gminna wieść

      umie 9 razy 6.

     • Obóz naukowy klasy 8b i 8c w Dusznikach - Zdroju

     • Tegoroczny obóz naukowy, w którym uczestniczyły klasy 8b i 8c był czasem wypełnionym intensywną nauką, zwiedzaniem i poznawaniem pięknych okolic Gór Bystrzyckich. Młodzież chętnie uczestniczyła w proponowanych aktywnościach i intensywnie powtarzała zdobytą dotąd wiedzę. Gra terenowa w kopalni, poznanie zwyczajów nietoperzy, produkcja własnego papieru, czy też błądzenie wśród obłędnych skał to tylko kilka z wielu atrakcji z jakich słyną okolice Dusznik-Zdroju.  Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć i przeczytania relacji z obozu zamieszczonej w drugim numerze szkolnej gazetki.

     • JESIEŃ NIE MUSI BYĆ SMUTNA...

     • ...Dla mnie jesień to pora wesoła,

      roześmiana i gwarna jak szkoła.

      Lśniąca skórką kasztana na trawie,

      w odlot ptaków wpatrzona ciekawie...

                                      Marek Głogowski "Pora wesoła"

       

      Zapraszamy do oglądania zdjęć z jesiennych zabaw na szkolnym boisku!

       

     • Gazetka szkolna

     • Gazetka_nr_1.pdf

      Drodzy, najdrożsi Czytelnicy!

      Wraz z nowym rokiem praca w redakcji naszej szkolnej gazetki ruszyła pełną parą! Zapraszamy zatem do zapoznania się z relacją uczniowską z otwarcia nowego skrzydła, recenzją książki, która potrafi przykuć wakacyjną uwagę, a także informacjami o tym, czym żyje szkoła. Nasi redaktorzy radośnie hasali po korytarzach wypytując: gdzie najczęściej wyruszaliście na wakacyjne wojaże i jak rozwiązać problem słupa! Zapraszamy do lektury!  

      Gazetka_nr_1.pdf

       

     • OTWARCIE NOWEGO SKRZYDŁA SZKOŁY

     • W naszej szkole z tradycjami współczesność tworzymy sami!

      Nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się wyjątkowo i niezwykle radośnie. Pierwszego września szkolny dzwonek rozbrzmiewał bowiem nie tylko w dotychczasowym budynku szkoły. Jego donośny dźwięk niósł się także w nowej, świeżo dobudowanej części szkoły, która uległa rozbudowie i powiększeniu, tak by w komfortowych warunkach można było w pełni realizować potrzebę kształcenia.

      Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski dokonał uroczystego otwarcia nowego budynku wręczając symboliczny klucz Pani Annie Żelawskiej Dyrektor Szkoły. Następnie ksiądz Robert Piwowarczyk, poświęcił szkolny gmach. To wyjątkowe wydarzenie uświetnili znamienici goście: Zofia Gręplowska- wnuczka patrona szkoły, Anna Korfel- Jasińska- Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki, Anna Domańska  - Dyrektor Wydziału Edukacji UMK, Beata Tracka -Samborska – Dyrektor MCOO w Krakowie, Rafał Komarewicz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz radni miejscy. Wśród gości był również  Bogdan Klich – Senator RP oraz Aleksander  Miszalski poseł na Sejm RP. Dzielnicę VI reprezentował Bogdan Smok – Przewodniczący RADY Dzielnicy oraz kilku radnych. Dyrektor Szkoły i przedstawiciele uczniów złożyli podziękowania Panu Prezydentowi Radzie Miasta Krakowa za przeznaczenie środków na rozbudowę szkoły. Słowa podziękowań płynęły również do wszystkich osób zaangażowanych w powstanie tej inwestycji. Przewodniczący Rady Rodziców Marcin Marczewski przekazał w imieniu rodziców wyrazy wdzięczności szczególnie dyrekcji i pracownikom administracji, którzy włożyli ogromny wkład pracy w proces przygotowania całej szkoły do nowego roku szkolnego.

       

                  Dalszą część rozpoczęcia roku uświetnił występ artystyczny uczniów pod kierunkiem mgr Magdaleny Furmańskiej. Uczniowie przypomnieli historię budynku szkoły, wcielili się w rolę uczniów nowej „pięćdziesiątki”, a także odegrali mieszkańców dawnych Bronowic. Zwieńczeniem uroczystości było słodkie ucztowanie.  

      Wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji, wolontariuszom oraz rodzicom, serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

    • ZEBRANIA Z RODZICAMI
     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • Serdecznie zapraszamy na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w poniedziałek 19 września 2022 lub we wtorek - 20 września.

      Poniżej przedstawiamy listę, wraz z datą, godziną rozpoczęcia zebrania oraz salą.

       

      ZEBRANIA Z RODZICAMI

       

      KLASA 1 A – 19.09.2022r. – godzina 17.00 – sala nr B1- p. Bernadetta Szczypczyk

      KLASA 1 B – 19.09.2022r. – godzina 17.00- sala nr B2 – p. Magdalena Gąsienica-Ciułacz

      KLASA 1 C – 19.09.2022r. – godzina 17.00 – sala nr B4 – p. Barbara Jarząb

      KLASA 2 A – 19.09.2022r. – godzina 17.00 – sala nr B3 – p. Teresa Mazurek

      KLASA 2 B – 19.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr B8 – p. Katarzyna Kromka

      KLASA 3 A – 19.09.2022r. – godzina 17.00 – sala nr B6 – p. Agnieszka Dębińska

      KLASA 3 B- 19.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr B5 – p. Katarzyna Sonntag

      KLASA 3 C – 27.09.2022r. – godzina 17.00 – sala nr B7 – p. Sylwia Nawrocka

      KLASA 4 A – 19.09.2022r. – godzina 17.00 – sala nr A37(23) – p. Daria Targosz

      KLASA 4 B – 16.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr A 21 (7) –P. Anna Kutek

      KLASA 5 A – 19.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr A8 (9) – p. Barbara Kucińska

      KLASA 5 B – 19.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr A34 (19) – p. Dorota Szczepańska

      KLASA 6 A – 20.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr A34 (19) – p. Izabela Strumińska-Babula

      KLASA 6 B – 20.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr A25 (12) – p. Maria Suder

      KLASA 7 A – 20.09.2022r. – godzina 17.00 – sala nr A33 (17) -  p. Magdalena Furmańska

      KLASA 7 B – 20.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr A27 (14) – p. Katarzyna Lach

      KLASA 8 A – 19.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr A27 (14) – p. Krzysztof Biernacki

      KLASA 8 B – 19.09.2022r. – godzina 17.00 – sala nr A41 (29) – p. Anna Gibska

      KLASA 8 C – 19.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr A25 (12) – p. Barbara Wojcieszczak

      KLASA 8 D – 19.09.2022r. – godzina 18.00 – sala nr A 28 (47) – p. Ewelina Kuklewicz