• Kolorowanki, łamigłówki...

    • POŁĄCZ KROPKI

     Zamieszcamy propozycję dla miłośników kolorowania, rysowania i łączenia kropek. Jest to zajęcie wymagające skupienia, cierpliwości i dokładności. Ćwiczenia te pomagają utrwalić prawidłowy sposób trzymania ołówka, kredki lub długopisu, trenują sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia. Są też niezwykłą lekcją cierpliwości.

     latwiejsze.pdf

     trudniejsze.pdf

     KOLOROWANKI

     Kolorowanki są bardzo ważne dla rozwoju dziecka, gdyż wpływają na:

     • Motorykę małą i precyzję. Dziecko uczy się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę między palcami, w jaki sposób koordynować ruchy dłoni, aby nie wyjeżdżać poza linię, jak wykonywać drobne ruchy. Ma to ogromny wpływ dla późniejszej nauki pisania. Debiutujący uczeń nie musi już przyswajać tak podstawowych zasad, a pewne czynności są już zautomatyzowane.
     • Skupienie uwagi. Czyli to, z czym małe, ale i niekiedy starsze dzieci mają największy problem. Dzięki kolorowankom angażują się w jedną czynność. Dążenie do celu, jakim są dokładnie i starannie wypełnione kolorami pola, to z kolei nic innego jak ćwiczenie wytrwałości. Oczywiście te dwa aspekty także mają niebagatelne znaczenie na drodze przygotowań do podjęcia nauki w szkole.
     • Wyobraźnię i kreatywność. Część obrazów, jakie tworzy dziecko, zależy tylko i wyłącznie od jego samego.

     Poniżej będziemy zamieszczać pliki o różnej tematyce, gotowe do wydruku:

     zimowe_kolorowanki.pdf

     zimowe_kolorowanki2.pdf

     wielkanocne2.pdf

     kolorowanki_wielkanocne.pdf

     psi_patrol.pdf

     star_wars.pdf

     trudne_.pdf

     fortnite.pdf

     LOL_surprise.pdf

     Minecraft.pdf

     minionki.pdf

     kolorowanki_wiosenne.pdf

     Strona BAŚŃ.PL

     https://basn.pl/

     "Witajcie drogie dzieci w baśniowej krainie. Strona Baśń.pl jest przeznaczona dla Was i ma na celu sprawienie abyście miło spędziły czas, a być może i nauczyły się czegoś. Znajdziecie tutaj bajki dla dzieci do oglądania, baśnie do czytania, wiersze, malowanki, układanki, gry oraz inne zabawy dla dzieci."

      

     Zagadki

     http://zagadkidladzieci.net/?fbclid=IwAR0od6FNovmccRCz_FR3HSbmpVExBgn430P3X4CAaURsSdFeygoqdKKRPGo

     "Witamy w serwisie „Zagadki Dla Dzieci”. Na łamach serwisu znajdziecie obszerny zbiór zagadek edukacyjnych i logicznych dla dzieci w różnym wieku."