• Palcem po mapie...

    • CZAS NA... WYCIECZKĘ!

     Na zewnątrz coraz piękniej, wiosna rozkręca się z każdym dniem coraz bardziej. Tymczasem większość z nas zmuszona jest spędzać ten piękny czas w domu, przy komputerze lub w książkach..

     Wiadomo, obecny czas nie sprzyja wyjazdom czy nawet zwykłym wyjściom ze znajomymi.
     My mimo wszystko chcielibyśmy Was zachęcić do spędzania czasu aktywnie i na świeżym powietrzu! Jesteśmy przekonani, iż przy odrobinie rozsądku, odpowiedzialności i zachowaniu zasad higieny/dezynfekcji/odległości nadal można cieszyć się obecnym wiosennym czasem!

     Przed Wami lista miejsc, które warto odwiedzić jeszcze tej wiosny. Zapoznajcie się z nią, przedyskutujcie z rodzicami i zaplanujcie wspólne wyjście!

      

     ŚCIEŻKA ORNITOLOGICZNA W KAMIENIU

     To szczególne miejsce pod wieloma aspektami! Przede wszystkim znajduje się
     z dala od zgiełku i tłumów ludzi. Jest w samym sercu przyrody: przebiega wzdłuż zbiornika wodnego w Łączanach (brzegami Wisły). Można tam spotkać wiele gatunków ptaków i ciekawą roślinność. Ścieżka rozpoczyna się w Kamieniu, który znajduje się w stosunkowo niewielkiej odległość od Krakowa (ok.40min). Posiada punkty obserwacyjne, taras widokowy i miejsca do zorganizowania pikniku!

      

     Szczegóły pod adresem: http://www.sciezkaornitologiczna.czernichow.pl/

      

     ZOO W KRAKOWIE

     Mimo obostrzeń, nasze krakowskie zoo i żyjące w nim zwierzaki każdego dnia czekają na nasze odwiedziny!  Przestrzeń na jakiej się znajduje jest odpowiednio duża – możliwe jest więc bezpieczne poruszanie się po nim. Warto więc wybrać się choćby w tygodniu, na spacer i poznać najmłodszych jego mieszkańców: kangura, wielbłąda, lemura czy małpki: mangabę i gerezę.

     Szczegóły pod adresem: https://zoo-krakow.pl/

      

     PUSZCZA DULOWSKA I CZARNY STAW W TENCZYNKU

     To wyjątkowo urokliwe i przyjazne miejsce, niecałe 20km od naszych Bronowic. Na szlakach można poruszać się zarówno pieszo, z wózkiem jak i rowerem. W puszczy jest wiele miejsc gdzie można usiąść i zorganizować piknik. Do tego nie musimy obawiać się tłumów ;)

     Szczegóły pod adresem: https://malopolska.szlaki.pttk.pl/2771-pttk-malopolska-puszcza-dulowska

      

     DOLINA ALEKSANDROWICKA Z WIDOKIEM NA LOTNISKO

     To jedna z mniej znanych podkrakowskich dolinek. Znajduje się blisko Bronowic – jakieś 10min drogi samochodem. Posiada liczne górki i wzniesienia. Z jej docelowego punktu: Skała Krzywy Sąd – można obserwować startujące nieopodal samoloty ;)

     Szczegóły pod adresem: https://mynaszlaku.pl/dolina-aleksandrowicka/

      

     NIELEPICE – STADNINA KONI HUCULSKICH

     Dla tych, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas: stadnina koni. Wraz z nią wiele zagród z tymi pięknymi zwierzakami, fantastyczny krajobraz i wiele atrakcji! Dla nakierunkowanych na konkretny cel swojej podróży w to miejsce- warto umówić się wcześniej :)

     Szczegóły pod adresem: http://www.nielepice.com.pl/pl

      

     LANCKORONA – MIASTO ANIOŁÓW Z RUINAMI ZAMKU

     Niezwykłe miejsce w niemalże bajkowym klimacie. Słynie z ruin zamku otoczonym lasem – z miejscem na odpoczynek, a nawet ognisko. Do tego określane „miastem aniołów” – zawiera liczne galerie rękodzieła (ceramiki, rzeźbiarstwa). Pysznie pachnie i smakuje! Nawet w czasach pandemii, kiedy to urokliwe kawiarnie oferują wyłącznie specjały na wynos ;)

     Szczegóły pod adresem: https://www.polskieszlaki.pl/lanckorona.html

      

     OGRÓD-ARBORETUM W BRZOSKWINI

     Jeśli jesteście szczególnie wrażliwi na piękno roślin to to miejsce będzie dla Was idealne. Zresztą, ogród w Brzoskwini zachęca do spacerów nawet tych opornych ;) W kwietniu niebywały podziw wzbudza kolekcja kwitnących magnolii, wiśni czy kwiatów wiosennych.

     PS: Niech Was nie zdziwi fakt, iż obiekt spełnia funkcje organizowania imprez – to przede wszystkim miejsce do podziwiania roślin i spacerowania w ich towarzystwie! Znajduje się ok. 15km od Krakowa!

     Szczegóły pod adresem: http://brzoskwiniaogrod.com.pl/

      

     Życzymy Wam udanej wycieczki i przyjemnie spędzonego czasu z dala od komputerów :)

      

     Wirtualna wycieczka do ulubionego miejsca? Czemu nie!

      

     Każdego dnia słyszymy o zaostrzeniu obostrzeń w związku z liczbą zachorowań na covid-19. Wiadomo więc, że nie zalecane jest przemieszczanie się. Jeśli jednak zastanawiacie się co dzieje się w tej chwili w waszym ulubionym miejscu na ziemi proponujemy Wam: sprawdźcie to! Wystarczy odszukać internetową kamerę z danego miejsca, która na bieżąco rejestruje co się teraz dzieje. Poniżej przedstawiamy Wam kilka naszych propozycji, gdzie lub kogo możecie poobserwować nawet z własnego domu.

      

     1. Pierwsza na naszej liście jest Puszcza Białowieska z żubrami i innymi zwierzętami na pierwszym planie. Co ciekawe, nawet wieczorem można przyglądać się życiu tych zwierzaków.

     Uważajcie tylko! To jest bardzo wciągające :)

     http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline

      

      

     2. Bociany w Rzepeci – nie uwierzycie, już przyleciały! Przekonajcie się sami. Zaobserwujcie, jak naprawiają gniazdo, zakładają rodzinę
     i wychowują młode. To fascynujące!

     https://stimotion.pl/kamery-live/turystyka/bociany-rzepedz/

      

     3. Łeba z widokiem na plażę. I morze, które zachwyca nawet (lub dla wielu – szczególnie) po za sezonem. Chcecie wiedzieć czy dzisiaj jest wzburzone czy spokojne? Kliknijcie w link i przenieście się do jednego
     z najbardziej znanych kurortów.

     https://miedzyzdroje.tv/plaza-miedzyzdroje-zywo/

      

     4. A może ciekawi Was co dzieje się na bulwarach Wiślanych w naszym kochanym Krakowie? Tam również można zajrzeć ;)

     https://krakow2.webcamera.pl/

      

     5. Dla miłośników gór – Kasprowy Wierch z widokiem na Tatry. Polecamy szczególnie w porze wschodów i zachodów słońca.

     https://kasprowy.webcamera.pl/

      

     Z utęsknieniem wypatrując czasu, kiedy znów będziemy zobaczyć wszystkie te miejsca na żywo – życzymy udanego podglądania :)

      

     Z WIZYTĄ W JAPONII

     Kraj kwitnącej wiśni

      

      

          

     Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

     Japonia.pptx

      

     29 rzeczy, które znajdzieci jedynie w Japonii ;)

      

     ARMENIA - ciąg dalszy...

     konynuacja_prezentacji_o_Armenii.odp

      

      

     Zapraszamy na bezpieczną podróż do innych krajów.

     Na początek odwiedzimy...

     ... ARMENIĘ

     Armenia.ppt