• W zdrowym ciele zdrowy duch...

    • GRA RUCHOWA "CO ZADANIE - ZRÓB WYZWANIE"

     Kolejny dzień przed komputerem? Może macie ochotę troszkę się rozruszać a przy tym sprawić, że zdalna nauka stanie się przyjemniejsza?

     Proponujemy Wam stworzyć swoją grę w wyzwania lub skorzystać
     z naszej. Jej celem jest rozruszanie waszych mięśni i ciała nawet podczas odrabiania lekcji :)

      

     Potrzebne Wam będą:

     - dwie kostki do gry

     - kartka

     - długopis

      

     Na kartce wypiszcie numery lub liczbę oczek jak na kostce: od 1 do 6. Następnie przy każdej z nich zapiszcie jakieś ćwiczenie/zadanie do wykonania. Oto nasza propozycja:

     Kiedy już stworzycie własną listę czas na jej wypróbowanie! Najpierw rzuć jedną kostką. Liczba oczek, które wypadną to numer zadania, które będziesz wykonywać. Drugą kostką rzuć i sprawdź ile razy nasz je wykonać.

     Wyzwanie losuj po lekcji/wykonaniu jakiegoś zadania w książce lub po prostu po 5 minutach pracy na komputerze. Częsty ruch z pewnością umili Ci naukę, a nawet pozwoli szybciej zapamiętywać i się uczyć :)

     Powodzenia!

     Uwaga! Jeśli masz rodzeństwo bądź ktoś dorosły również pracuje zdalnie możecie wykonać dla siebie nawzajem listę zadań/wyzwań.

      

     W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH!

     Znacie to powiedzenie? A może sprawdzicie czy jest prawdziwe? Okres nauki zdalnej to czas kiedy to zdecydowanie mniej czasu jest na aktywność. Aby choć troszkę Was zachęcić do ruchu przedstawiamy Wam kolejną grę ruchową. Tym razem w stylu jogi ;)

      

      

     PS. Nie zapomnijcie o rozgrzewce na samym początku! Po niej możecie spróbować stworzyć także inne figury z własnego ciała :)

      

        

     Joga_-_gra.pdf