• REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

Regulamin Stołówki Szkolnej nr 50 w Krakowie .

Stołówka szkolna prowadzona jest przez: Firmę INES Agnieszka Przeniosło - ajenta stołówki szkolnej.

Zasady i informacje w zakresie funkcjonowania stołówki:

► Stołówka szkolna zapewnia wydawanie posiłków w formie obiadów.

► Posiłki są przygotowywane na miejscu w kuchni stołówki szkolnej, zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Higienicznej oraz systemem HACCP, w oparciu o środki spożywcze spełniające wymagania Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz przepisów wykonawczych do tej Ustawy. ►„Posiłek abonamentowy” to pełny dwudaniowy obiad oraz kompot.

►„Posiłek jednorazowy” to obiad dwudaniowy oraz kompot zamawiany i płacony w dniu konsumpcji.

► Warunkiem korzystania z obiadów refundowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest dostarczenie odpowiedniej decyzji.

UPRAWNIENIA DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI.

Z oferowanych w stołówce posiłków mogą korzystać uczniowie za których są wnoszone opłaty lub których żywienie finansowane jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Radę Rodziców, sponsorów, a także nauczyciele i inne osoby wnoszące opłaty indywidualnie.

ZAMAWIANIE POSIŁKÓW ABONAMENTOWYCH.

Podstawą do korzystania z posiłków abonamentowych jest zgłoszenie SMS na nr. 8888-54-329.

►Należność za posiłki abonamentowe należy uiszczać przelewem na podany rachunek bankowy w tytule należy podać imię i nazwisko oraz klasę a także za jaki okres dokonywana jest płatność.

WYDAWANIE POSIŁKÓW.

Posiłki wydawane są w godzinach otwarcia stołówki szkolnej od godziny 11,30 do godziny 14,30.

► Nieobecność na obiedzie zgłaszamy w danym dniu do 7.30 wyłącznie SMS. Nieobecności zostaną odliczone przy wpłacie na następny miesiąc. . Tylko na podstawie właściwego zgłoszenia powstaje nadpłata, którą można rozliczyć na poczet wpłat następnego miesiąca. Jeżeli nieobecność nie została zgłoszona w wyznaczonym terminie, należność za posiłek nie będzie można rozliczyć.

►Odpłatność za obiady/posiłki wnosi się z góry w okresach miesięcznych, w nieprzekraczalnym terminie do 5 tego danego miesiąca.

► Informacja o kwocie abonamentu za obiady na miesiąc następny, umieszczana będzie na stronie szkoły w zakładce stołówka szkolna oraz na tablicy ogłoszeń i w stołówce szkoły.

► Całkowitą rezygnację z obiadów na następny miesiąc należy zgłosić SMS najpóźniej w ostatnim dniu roboczym miesiąca poprzedzającego rezygnację.

ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE I INNE INFORMACJE.

1.Obiady wydawane są według ustalonego harmonogramu.

2.Klasy starsze od 4-8 przestrzegają limitu osób przebywających na stołówce podczas przerwy obiadowej.

3.Klasy od 1-3 schodzą na obiad pod opieką wychowawcy świetlicy. Osoby spożywające posiłek mają obowiązek:

• zachowania czystości, a w szczególności powinny przed posiłkiem umyć ręce,

• kulturalnego spożywania posiłków,

• zachowania ciszy podczas spożywania posiłków,

• używania sztućców wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem,

• po spożyciu posiłku, odniesienia brudnych naczyń, sztućców w wyznaczone miejsce,

• kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i osób przebywających na terenie stołówki.

4. Zabrania się wynoszenia ze stołówki wszelkich naczyń, sztućców i innych elementów wyposażenia.

5. Za szkody na stołówce spowodowane przez osobę stołującą się odpowiada ona sama, a za straty materialne spowodowane przez dziecko (ucznia) jego rodzice (opiekunowie prawni).

6. W stołówce oraz na tablicy ogłoszeń wywieszony jest aktualny jadłospis dotyczący danego tygodnia.

7. Wszystkie osoby korzystające z stołówki są zobowiązane do przestrzegania powyższego regulaminu.

8. Zgłoszenie dziecka lub osoby dorosłej na obiady jest równoważne z akceptacją cennika oraz regulaminem stołówki.

Ajent Stołówki Szkolnej. Firma INES  Agnieszka Przeniosło.