• Pięćdziesiątka Tetmajera ekologię dziś wybiera!  Działaj z imPETem
          • Pięćdziesiątka Tetmajera ekologię dziś wybiera! Działaj z imPETem

          •  

            Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół „Działaj z imPETem”. Tegoroczne zadanie konkursowe polega na przygotowaniu  Eko-Kącika oraz hasła promującego ekologię. Celem Programu i Konkursu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu. Ponadto podjęte działania mają na celu utrwalenie wiadomości na temat prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie z zaangażowaniem podjęli temat oraz przygotowali potrzebne materiały do stworzenia Eko-Kącika.

            Każdego dnia od 2 marca od godz. 12:00 do 2 kwietnia 2020 r. do godziny 12:00 można głosować na Eko-Kącik: dzialajzimpetem.pl/prace-konkursowe/

            Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy!

            Koordynatorzy projektu – etap szkolny:

            mgr Iwona Piętowska-Kusior

            mgr Sylwia Segeth-Kozieł

            mgr Izabela Strumińska-Babula

             

        • PIELUSZKA DLA ZAJĄCZKA
          • PIELUSZKA DLA ZAJĄCZKA

          • ZAPRASZAMY

            DO UDZIAŁU W AKCJI CHARYTATYWNEJ

             

            Pieluszka dla Zajączka

            Tradycyjnie przy portierni do 13 marca 2020 będzie czekał Zajączek, do którego można wkładać podpisane na karteczkach dary.

            W tym roku dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Alma Spei wolontariusze będą zbierać:

            PIELUSZKI

            rozmiar od 4 i więcej ( 5, 6, 7) i te z oznaczeniem "+" np 5+

             

            ŚRODKI HIGIENICZNE

            mydełka, szampony, balsamy, oliwki, żele

             

            Zachęcamy do wsparcia akcji!

             

            Szkolne Koło Wolontariatu

             

          • "Bajkolandia"- galeria księżniczek i książąt

          • W ramach projektu "Bajkolandia" uczniowie wykonali obrazy z postaciami bajkowymi. Następnie odbyła się sesja fotograficzna, gdzie każdy mógł choć na chwile wcielić się w rolę księcia lub księżniczki. Tak powstała galeria obrazów, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Zapraszamy do oglądania albumu fotograficznego!

          • "Nie rób śmietnika ze swojego języka"

          • W ramach innowacji "Polacy nie gęsi i swój język mają" na terenie szkoły odbyła się akcja "Nie rób śmietnika ze swojego języka". Uczniowie podczas "burzy mózgów"- w grupach układali hasła negujące brzydkie słownictwo i zachęcające do wysławiania się piękną polszczyzną. Następnie z haseł wykonano plakaty i tabliczki, które zostały rozmieszczone na korytarzach szkolnych. Zapraszamy do galerii!

          • "H jak hobby, czyli patyczaki, kto to taki?"

          • W ramach Innowacji „Polacy nie gęsi i swój język mają”- odbyła się lekcja przyrodnicza pt. "H jak hobby”, podczas której uczennica z klasy 1- opowiedziała nam o swoim hobby - hodowli patyczaków i straszyków diabelskich. Dzięki prezentacji multimedialnej i bezpośredniemu kontaktowi z owadami dzieci poznały ich budowę i codzienne zwyczaje.

          • "W poszukiwaniu pączka..."

          • W Tłusty Czwartek na zajęciach świetlicowych uczniowie wzięli udział w grze terenowej pt. „W poszukiwaniu pączka”, w której nagrodami były pyszne pączki. Dzieci pisały opowiadania, gdzie w głównej roli występował pączek, a także uczestniczyły w grze terenowej, w której szukały ukrytych karteczek z symbolami pączków. Ale było pysznie!

        • FERIE W W SZKOLE - RELACJA
          • FERIE W W SZKOLE - RELACJA

          • Ferie zimowe to szczególny czas, w którym każdy z uczniów może oderwać się od codziennych szkolnych obowiązków, odpocząć oraz nabrać sił na drugi semestr nauki. Dla tych uczniów, którzy pozostali
            w domach, nasza szko
            ła w ramach akcji „Zima w szkole” przygotowała bogatą ofertę zajęć. Uczestnicy codziennie mieli szanse na aktywne i ciekawe spędzanie czasu.

            Każdy dzień upłynął pod znakiem warsztatów plastycznych umożliwiających uczniom ekspresję twórczą oraz rozwijanie kreatywności i pomysłowości. Nie zabrakło miejsca na zajęcia promujące zdrowy styl życia. Ruch niewątpliwie jest znakomitą alternatywą dla telewizora
            czy komputera, dlatego te
            ż uczestnicy zajęć feryjnych w szkole mieli możliwość aktywnego spędzania czasu na sali gimnastycznej, uczestnicząc w turniejach sportowych, grach zespołowych czy zabawach przy muzyce rozwijających sprawność fizyczną uczniów.

            Najbardziej pracowitym dniem był jednak wtorek (04.02.2020r.). To w tym dniu, uczniowie udali się na wycieczkę do Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) w Krakowie.
            Na miejscu odby
            ły się warsztaty muzealne składające
            si
            ę z części merytorycznej prowadzonej w oparciu o podziwianie ekspozycji współczesnego autora Guido Casaletto pt. „Tajemnice materii” oraz części twórczej. Zajęcia miały na celu rozbudzanie wyobraźni oraz wrażliwości, pobudzanie kreatywności oraz „prowokowanie” uczniów do samodzielnego i twórczego myślenia, jak i uświadomienie uczestnikom, iż tak naprawdę każdy twór naszej wyobraźni można przenieść na płótno, nadać mu jakąś fakturę, kształt, tworząc tym samym arcydzieła.




        • ANIOŁKI DLA HOSPICJUM
          • ANIOŁKI DLA HOSPICJUM

          • KIERMASZ CHARYTATYWNY

            Aniołki dla Hospicjum

             

            Szkolne Koło Wolontariatu

            realizując program Szkoły z Pasją Pomagania, zorganizowało świąteczną akcję charytatywną.

            Podobnie jak w latach poprzednich

            zachęcało społeczność naszej szkoły do udziału

            w świątecznym kiermaszu Aniołki dla Hospicjum”.

             

            Serdecznie dziękujemy wszystkim,

            którzy zaangażowali się w naszą świąteczną akcję.

            Kwota jaką w tym roku udało nam się zebrać dla chorych dzieci z Fundacji „Alma Spei” to 326,40 złotych!

            Dziękujemy

            za przekazanie pięknych Aniołów,

            pomoc w organizacji kiermaszu oraz zapełnienie całej puszki datkami.

             

        • IMŁODZIEŻOWE DNI WOLONTARIATU
          • IMŁODZIEŻOWE DNI WOLONTARIATU

          • Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK zaprosił krakowską młodzież do udziału w I Młodzieżowych Dniach Wolontariatu, które zorganizowane zostały, aby wyrazić uznanie dla pracy młodych wolontariuszy i ich opiekunów. W różnych miejscach Krakowa odbywały się spotkania, szkolenia i warsztaty, stwarzające okazje do rozwijania umiejętności interpersonalnych, pracy w grupie przy inicjatywach społecznych czy angażowania się w wolontariat lokalny. 6 grudnia 2019 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej miało miejsce wydarzenie podsumowujące dni wolontariatu – „Twarze Wolontariatu”, z udziałem uczniów  i opiekunów szkolnych kół wolontariatu. Podczas imprezy zaprezentowane zostały dobre praktyki oraz obszary, w których młodzi ludzie mogą podejmować działania na rzecz innych. Odbyła się również debata oksfordzka pt. „Wolontariat – altruizm czy egoizm?” a na zakończenie imprezy część artystyczna

        • KONKURS PLASTYCZNY
          • KONKURS PLASTYCZNY

          •  

            Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły

            Bruno Tomkowicz

            został laureatem

            OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

             „Jesienne duszki, leśne skrzaty”

            organizowanego przez MDK Dom Harcerza w Krakowie pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Niepołomice.

            Gratulujemy!

        • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
          • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

          • Dzień 6 listopada w naszej szkole miał wyjątkowo uroczysty charakter. 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy w naszej Szkole uroczystym apelem dla klas 1-4 o godzinie 10.15 wspólnym odśpiewaniem hymnu. Dyrektor szkoły Pani Anna Żelawska przywitała obecne klasy, nauczycieli i zaprosiła do wspólnego śpiewania pieśni. Uczniowie z klasy 2b pod opieką mgr Elżbiety Tokarz przedstawili krótką historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości deklamując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne. Tłem uroczystości były dekoracje przygotowane przez panią mgr Iwonę Piętowską-Kusior i odświętne ubiory uczniów. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony. Zaprezentowany przez klasę drugą i wspólnie śpiewany koncert pieśni patriotycznych połączył wszystkich dostarczając niezapomnianych emocji. Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków.