• Pięćdziesiątka Tetmajera ekologię dziś wybiera! Działaj z imPETem
     • Pięćdziesiątka Tetmajera ekologię dziś wybiera! Działaj z imPETem

     •  

      Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół „Działaj z imPETem”. Tegoroczne zadanie konkursowe polega na przygotowaniu  Eko-Kącika oraz hasła promującego ekologię. Celem Programu i Konkursu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu. Ponadto podjęte działania mają na celu utrwalenie wiadomości na temat prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie z zaangażowaniem podjęli temat oraz przygotowali potrzebne materiały do stworzenia Eko-Kącika.

      Każdego dnia od 2 marca od godz. 12:00 do 2 kwietnia 2020 r. do godziny 12:00 można głosować na Eko-Kącik: dzialajzimpetem.pl/prace-konkursowe/

      Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy!

      Koordynatorzy projektu – etap szkolny:

      mgr Iwona Piętowska-Kusior

      mgr Sylwia Segeth-Kozieł

      mgr Izabela Strumińska-Babula

       

    • PIELUSZKA DLA ZAJĄCZKA
     • PIELUSZKA DLA ZAJĄCZKA

     • ZAPRASZAMY

      DO UDZIAŁU W AKCJI CHARYTATYWNEJ

       

      Pieluszka dla Zajączka

      Tradycyjnie przy portierni do 13 marca 2020 będzie czekał Zajączek, do którego można wkładać podpisane na karteczkach dary.

      W tym roku dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Alma Spei wolontariusze będą zbierać:

      PIELUSZKI

      rozmiar od 4 i więcej ( 5, 6, 7) i te z oznaczeniem "+" np 5+

       

      ŚRODKI HIGIENICZNE

      mydełka, szampony, balsamy, oliwki, żele

       

      Zachęcamy do wsparcia akcji!

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

       

     • "Bajkolandia"- galeria księżniczek i książąt

     • W ramach projektu "Bajkolandia" uczniowie wykonali obrazy z postaciami bajkowymi. Następnie odbyła się sesja fotograficzna, gdzie każdy mógł choć na chwile wcielić się w rolę księcia lub księżniczki. Tak powstała galeria obrazów, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Zapraszamy do oglądania albumu fotograficznego!

     • "Nie rób śmietnika ze swojego języka"

     • W ramach innowacji "Polacy nie gęsi i swój język mają" na terenie szkoły odbyła się akcja "Nie rób śmietnika ze swojego języka". Uczniowie podczas "burzy mózgów"- w grupach układali hasła negujące brzydkie słownictwo i zachęcające do wysławiania się piękną polszczyzną. Następnie z haseł wykonano plakaty i tabliczki, które zostały rozmieszczone na korytarzach szkolnych. Zapraszamy do galerii!

     • "H jak hobby, czyli patyczaki, kto to taki?"

     • W ramach Innowacji „Polacy nie gęsi i swój język mają”- odbyła się lekcja przyrodnicza pt. "H jak hobby”, podczas której uczennica z klasy 1- opowiedziała nam o swoim hobby - hodowli patyczaków i straszyków diabelskich. Dzięki prezentacji multimedialnej i bezpośredniemu kontaktowi z owadami dzieci poznały ich budowę i codzienne zwyczaje.

     • "W poszukiwaniu pączka..."

     • W Tłusty Czwartek na zajęciach świetlicowych uczniowie wzięli udział w grze terenowej pt. „W poszukiwaniu pączka”, w której nagrodami były pyszne pączki. Dzieci pisały opowiadania, gdzie w głównej roli występował pączek, a także uczestniczyły w grze terenowej, w której szukały ukrytych karteczek z symbolami pączków. Ale było pysznie!

    • FERIE W W SZKOLE - RELACJA
     • FERIE W W SZKOLE - RELACJA

     • Ferie zimowe to szczególny czas, w którym każdy z uczniów może oderwać się od codziennych szkolnych obowiązków, odpocząć oraz nabrać sił na drugi semestr nauki. Dla tych uczniów, którzy pozostali
      w domach, nasza szko
      ła w ramach akcji „Zima w szkole” przygotowała bogatą ofertę zajęć. Uczestnicy codziennie mieli szanse na aktywne i ciekawe spędzanie czasu.

      Każdy dzień upłynął pod znakiem warsztatów plastycznych umożliwiających uczniom ekspresję twórczą oraz rozwijanie kreatywności i pomysłowości. Nie zabrakło miejsca na zajęcia promujące zdrowy styl życia. Ruch niewątpliwie jest znakomitą alternatywą dla telewizora
      czy komputera, dlatego te
      ż uczestnicy zajęć feryjnych w szkole mieli możliwość aktywnego spędzania czasu na sali gimnastycznej, uczestnicząc w turniejach sportowych, grach zespołowych czy zabawach przy muzyce rozwijających sprawność fizyczną uczniów.

      Najbardziej pracowitym dniem był jednak wtorek (04.02.2020r.). To w tym dniu, uczniowie udali się na wycieczkę do Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) w Krakowie.
      Na miejscu odby
      ły się warsztaty muzealne składające
      si
      ę z części merytorycznej prowadzonej w oparciu o podziwianie ekspozycji współczesnego autora Guido Casaletto pt. „Tajemnice materii” oraz części twórczej. Zajęcia miały na celu rozbudzanie wyobraźni oraz wrażliwości, pobudzanie kreatywności oraz „prowokowanie” uczniów do samodzielnego i twórczego myślenia, jak i uświadomienie uczestnikom, iż tak naprawdę każdy twór naszej wyobraźni można przenieść na płótno, nadać mu jakąś fakturę, kształt, tworząc tym samym arcydzieła.
    • ANIOŁKI DLA HOSPICJUM
     • ANIOŁKI DLA HOSPICJUM

     • KIERMASZ CHARYTATYWNY

      Aniołki dla Hospicjum

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

      realizując program Szkoły z Pasją Pomagania, zorganizowało świąteczną akcję charytatywną.

      Podobnie jak w latach poprzednich

      zachęcało społeczność naszej szkoły do udziału

      w świątecznym kiermaszu Aniołki dla Hospicjum”.

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim,

      którzy zaangażowali się w naszą świąteczną akcję.

      Kwota jaką w tym roku udało nam się zebrać dla chorych dzieci z Fundacji „Alma Spei” to 326,40 złotych!

      Dziękujemy

      za przekazanie pięknych Aniołów,

      pomoc w organizacji kiermaszu oraz zapełnienie całej puszki datkami.

       

    • IMŁODZIEŻOWE DNI WOLONTARIATU
     • IMŁODZIEŻOWE DNI WOLONTARIATU

     • Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK zaprosił krakowską młodzież do udziału w I Młodzieżowych Dniach Wolontariatu, które zorganizowane zostały, aby wyrazić uznanie dla pracy młodych wolontariuszy i ich opiekunów. W różnych miejscach Krakowa odbywały się spotkania, szkolenia i warsztaty, stwarzające okazje do rozwijania umiejętności interpersonalnych, pracy w grupie przy inicjatywach społecznych czy angażowania się w wolontariat lokalny. 6 grudnia 2019 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej miało miejsce wydarzenie podsumowujące dni wolontariatu – „Twarze Wolontariatu”, z udziałem uczniów  i opiekunów szkolnych kół wolontariatu. Podczas imprezy zaprezentowane zostały dobre praktyki oraz obszary, w których młodzi ludzie mogą podejmować działania na rzecz innych. Odbyła się również debata oksfordzka pt. „Wolontariat – altruizm czy egoizm?” a na zakończenie imprezy część artystyczna

    • KONKURS PLASTYCZNY
     • KONKURS PLASTYCZNY

     •  

      Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły

      Bruno Tomkowicz

      został laureatem

      OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

       „Jesienne duszki, leśne skrzaty”

      organizowanego przez MDK Dom Harcerza w Krakowie pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Niepołomice.

      Gratulujemy!

    • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
     • DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

     • Dzień 6 listopada w naszej szkole miał wyjątkowo uroczysty charakter. 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy w naszej Szkole uroczystym apelem dla klas 1-4 o godzinie 10.15 wspólnym odśpiewaniem hymnu. Dyrektor szkoły Pani Anna Żelawska przywitała obecne klasy, nauczycieli i zaprosiła do wspólnego śpiewania pieśni. Uczniowie z klasy 2b pod opieką mgr Elżbiety Tokarz przedstawili krótką historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości deklamując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były utwory muzyczne. Tłem uroczystości były dekoracje przygotowane przez panią mgr Iwonę Piętowską-Kusior i odświętne ubiory uczniów. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony. Zaprezentowany przez klasę drugą i wspólnie śpiewany koncert pieśni patriotycznych połączył wszystkich dostarczając niezapomnianych emocji. Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków.