• SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA. POMOCNICY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

• 6 grudnia to chyba jeden z najbardziej ulubionych dni w roku, kiedy z niecierpliwością  czekamy na odwiedziny Świętego Mikołaja. Ponieważ ma on w tym czasie wyjątkowo dużo pracy, potrzebuje pomocników. W tej roli wspierają go uczniowie i uczennice z klasy 8a i 8b. Od kilku lat wspólnie przygotowują podarunek dla chorego dziecka. Udało im się już zrealizować marzenie o strażackim wozie dla Jasia, biegaczu dla małego Leonka oraz dzwonku do komunikacji z Karolinką. W tym roku postarali się o najbardziej niezwykłe balony, które mogłyby sprawić radość ich rówieśnikowi, Tymkowi.

Misja, którą wypełniali w naszej szkole przez 4 lata zakończy się w tym roku szkolnym. Liczymy jednak, że będą dalej rozwijać ją w swoich nowych szkołach. A my, w „Szkole z pasją Pomagania”, rozpoczniemy poszukiwania następców.

Dziękujemy pomocnikom Świętego Mikołaja za zaangażowanie i wytrwałość. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie we wszystkich działaniach.

Dziękujemy wychowawczyniom: Pani Kasi i Pani Magdalenie oraz Pani Ani R-K. i Pani Klaudii za pracę z młodzieżą i poświęcony czas na realizację tych pięknych zadań.

Zapraszamy do galerii.

• SZKOLNE WARSZTATY STEAMOWE

• Na szkolne warsztaty steamowe uczęszcza  15 osobowa grupa uczniów zainterowanych zarówno budowaniem robotów na bazie lego education prime jak i projektowaniem obiektów 3D. Super grupa i spektakularne efekty pracy - sami zobaczcie.

• AKCJA „PTAKI ZIMĄ”

• Okres zimowy jest dla ptaków bardzo trudny. Krótkie dni oraz niesprzyjające warunki nie pozwalają ptakom żyjącym na wolności zdobyć wystarczającej ilości jedzenia. Na szczęście nasi uczniowie w ramach ekologicznego projektu edukacyjnego postanowili pomóc skrzydlatym zwierzętom w przetrwaniu niskich temperatur i opadów (przede wszystkim śniegu).

W grudniu świetliczaki przygotowały akcję dokarmiania ptaków. Podczas zajęć uczniowie zostali uwrażliwieni na zasady dokarmiania zwierząt i ptaków zimą, nauczyli się jak mądrze dbać o skrzydlatych przyjaciół, jakie przysmaki im serwować oraz poznali gatunki ptaków zimujących w kraju, odlatujących oraz tych, które do nas przylatują. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach oraz przygotowały pokarm do karmnika.

Zajęcia zakończone zostały spacerem na plac przyszkolny z nowym karmnikiem i zaopatrzeniem ptasich przyjaciół w świeże porcje jedzenia.