• Świąteczna kartka dla Sąsiada

     • W ramach akcji "Kartka dla sąsiada" mieszkańcy Bronowic zostali obdarowani kartkami z życzeniami świątecznymi. Nasi uczniowie, pod opieką nauczycieli roznieśli do skrzynek ponad 250 ręcznie wykonanych, indywidualnie zaprojektowanych kartek świątecznych. Jeszcze raz w imieniu całej społeczności szkolnej SP 50 w Krakowie życzymy zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i mamy nadzieję, że te drobne podarki umilą Państwu nadchodzący czas.

     • UKŁAD SŁONECZNY

     • W rmach przyrodniczych zajęć rozwijających, uczniowie klasy 2a tworzyli w grupach modele UKŁADU SŁONECZNEGO.Powstały wspaniałe prace.

     • Z wizytą na budowie...

     • W przedświątecznym nastroju i ze słodkim poczęstunkiem delegacja szkolna złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom budowy, dzięki którym już niedługo będziemy mogli cieszyć się nową szkołą. Jeszcze raz życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i obyśmy jak najszybciej mogli osobiście podglądać postępy prac.

     • DZIELNICOWY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

     • Zapraszamy do udziałału w VI DZIELNICOWYM KONKURSIE SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH organizowanym przez: 

      Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii MBNP Kraków - Mydlniki oraz

      Szkołę Podstawową nr 138 w Krakowie.

      Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracyszopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. 

      Oceniane będą: samodzielność wykonania, nawiązanie do tradycji, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne.

      Szopkę należy dostarczyć do 13.12.2020r. do godz. 10.30. do kościołapw. MBNP w Krakowie Mydlnikach.

      Od 15.12.2020 r. do 18.12.2020 r. (do godz. 22:00) można głosować na nagrodę publiczności na Facebooku parafii MBNP Kraków Mydlniki: facebook.com/parafiamydlniki/

       

      Szczegóły w poniższym regulaminie:

      Regulamin_dzielnicowego_konkursu_szopek__2020_(5).doc

      Plakat__konkurs_szopek_2020_(4).docx

       

     • ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - BANK ŻYWNOŚCI W KRAKOWIE

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

      Wolontariusze z naszej szkoły dwa razy do roku wspierali Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności.

      Naszych Uczniów można było spotkać w Galerii Bronowice, przed wejściem do sklepu Auchan, gdzie zachęcali klientów do zakupu produktów spożywczych, które później trafiały na świąteczny stół osób potrzebujących. Wolontariusze odbierali w sklepie zakupione przez darczyńców artykuły i gromadzili je w specjalnych koszach. Niestety, w tym roku pandemia uniemożliwiła prowadzenie zbiórki żywności w tradycyjny sposób.

      Nowa formuła zakłada zbiórkę w sklepach bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci będą mogli przekazać zakupione artykuły. Będąc w sklepie można kupić dodatkowe rzeczy i włożyć je do oznakowanych koszy w okolicy kas. Najbardziej potrzebne są produkty z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze.

      Potrzebującym można pomóc od 23 do 28 listopada na terenie ponad 2000 sklepów w całej Polsce (w sieciach: Auchan, Biedronka, Carrefour, Gama, Groszek, Kaufland, Lewiatan, Lidl, Netto, Stokrotka i Tesco. Pełna lista sklepów dostępna jest tutaj: bit.ly/35K8LY7).

      Dodatkowo uruchomiony został charytatywny sklep online: www.zbiorkazywnosci.pl, w którym do kupienia będą wirtualne produkty, a za zebrane w ten sposób pieniądze Banki kupią żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej. 

      Zbiórce towarzyszy kampania promocyjna w social mediach, której elementem jest spot reklamowy, przygotowany przez agencję Kalicińscy: https://youtu.be/RZVjJJOR2h0. Akcję będą wspierać wolontariusze z całej Polski, którzy zaangażują się w e-wolontariat − zachęcając do zakupów w sklepie online: www.zbiorkazywnosci.pl

      Serdecznie prosimy wszystkie osoby, które mają taką możliwość, o włączenie się do tegorocznej zbiórki żywności, tak aby udało się zrealizować jej przewodnie hasło: „Święta godne, a nie głodne”. 

       

      Koordynator zespołu ds. Wolontariatu Agnieszka Goch

     • OSADZANIE CHOCHOŁA

     • Szanowni Rodzice i Uczniowie przy współpracy z Muzeum Historycznym Rydlówka- powstał film z okazji uroczystości Osadzenia Chochoła, w której co roku bierze nasza szkoła.

      W tym roku uczniowie z klasy 8a Hanna Kwapień- Marysia, Wojciech Młynarczyk- Pan Młody, Lena Sajdak- Pani Młoda, Szymon Zygan- Poeta- przedstawili sceny z Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

      Film z występu naszych uzdolnionych uczniów można oglądnąć na Facebooku SP50 i Muzeum Rydlówka.

      Dziękujemy za przygotowanie uczniów pani Magdalenie Furmańskiej  i pani Joannie Januszkiewicz.

     • KONKURS PLASTYCZNY "POCZTÓWKA Z POLSKI"

     • W związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości, wychowawcy klas otrzymali przygotowaną przez przez wychowawców klas pierwszych prezentację mutlimedialną, która pozoliła przybliżyć uczniom ważne dla wszystkich Polaków Święto.

      Ponadto dzieci z klas I - VI wzięły udział w konkursie plastyczym pt "Pocztówka z Polski".

      Celem konkursu było:
      - rozwijanie kreatywności dzieci,
      - kształtowanie szacunku dla polskich  tradycji,
      - uczczenie przez Polskę odzyskania niepodległości,
      - dostrzeżenie  walorów przyrodniczych, historycznych Polski.

       

      Dziękujemy wszytkim, którzy uczestniczyli w konkursie.

      Jury podczas oceniania prac brała pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu,estetykę, technikę samodzielność oraz zaangażowanie w wykonanie swojego dzieła. Po naradach jury przyznała następujące nagrody:

       

      I miejsce:

      Milena Mrugacz Ic

      Jakub Tomczyk I c

       

      II miejsce:

      Anna Likos I c

      Maria Zakrzewska I c

       

      III miejsce:

      Alicja Śmierciak I c

      Pola Grodecka I a

      Mateusz Kononowicz II a

      Amelia Lulek IV b

       

      Wyróżnienia otrzymali:

      Zlata Tugova Ia

      Antoni Szarek II a

      Jacek Popielarski I c

      Tymon Gajewski I b

      Gaja Gajewska I b

      Justyna Dunaj 2a

       

      Wszystkim serdecznie gratulemy.

      Rozdanie nagród nastąpi po powrocie do szkoły.