• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

     • Zapraszamy do udziału

      w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Evviva l’ arte”.

      Konkurs skierowany do klas 5-8 szkół podstawowych .


      Celem konkursu jest ukazanie piękna literatury okresu Młodej Polski. Pragniemy, aby choć na chwilę - młode pokolenie „zanurzyło się” w twórczość literacką tamtego okresu.


      Szkoła nr 50 im. Włodzimierza Tetmajera znajduje się w Krakowie w dzielnicy Bronowice Małe. To miejsce, gdzie odbyło się wesele Lucjana Rydla z Anna Mikołajczykówną. To tu spotykali się wybitni artyści Młodej Polski, którzy czerpali natchnienie z bronowickich krajobrazów. Z tego powodu nasza szkoła chce rozpocząć nową inicjatywę Konkursu Recytatorskiego „Evviva l’ arte”, propagującą poezję Młodej Polski wśród dzieci i młodzieży.


      REGULAMIN_KONKURSU_RECYTATORSKIEGO.pdf


      KARTA_ZGLOSZENIA_OSWIADCZENIE_PRZETWARZANIE_DANYCH.docx

      KARTA_ZGLOSZENIA_OSWIADCZENIE_PRZETWARZANIE_DANYCH.pdf


    • AKCJA „SCHODAMI DO ORTOGRAFII”
     • AKCJA „SCHODAMI DO ORTOGRAFII”

     •  

      Akcja „Schodami do ortografii” polega na rozwieszeniu na stopniach szkolnych schodów wyrazów trudnych ortograficznie. Jest to doskonały sposób, by przekonać dzieci, że ortografia nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje. Maszerując schodami nieświadomie uczymy się poprawności pisowni trudnych ortograficznie wyrazów występujących w języku polskim.

      Jest to jeden z etapów Szkolnego Projektu „(…) Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Kolejne etapy projektu to- Konkursy Ortograficzne, Potyczki Ortograficzne w różnych formach. W trakcie roku szkolnego nasze schody będą nas uczyć różnych zasad obowiązujących w języku polskim.

      Cieszy fakt, że nasi uczniowie aktywnie i przede wszystkim skutecznie włączają się w przygotowania działań na terenie szkoły, mające na celu poznanie i utrwalenie zasad naszego pięknego ojczystego języka polskiego.


       

    • AKCJA „KSIĄŻKA NA POCZEKANIU, NA WEEKEND”
     • AKCJA „KSIĄŻKA NA POCZEKANIU, NA WEEKEND”

     •  

      Akcja jest częścią Szkolnego Projektu „(…) Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

      Akcja „Książka na poczekaniu, na weekend”- skierowana jest do rodziców i rodzeństwa uczniów, które spędzają czas w szkole, oczekując na dzieci na szkolnym korytarzu. Stworzyliśmy kącik czytelniczy, w którym można odnaleźć lekturę dla małych i dużych. Chcemy zachęcić do spędzenia czasu oczekiwania na poznawaniu nowych pozycji książkowych. Czasami warto porzucić telefon i oddać się lekturze. Cisza na szkolnym korytarzu podczas lekcji to jedna z tych chwil, gdy można w skupieniu poczytać. Tylko dzwonek na przerwę i hałas wybiegających dzieci- może nas wyrwać z fikcyjnego świata książki. Serdecznie zapraszamy do lektury w oczekiwaniu na dziecko, lub wypożyczenia książki na weekend. Zachęcamy też do wymiany książek. Jeśli posiadamy przeczytaną książkę - można ją wymienić na inną w kąciku czytelniczym. Mamy nadzieję, że książki w walce z elektronicznym światem wygrają.


       

      Przy pomocy książek wielu staje się ludźmi uczonymi nawet poza szkołą, bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole.”

      Jan Amos Komeński


       

    • PROJEKT „MIASTECZKOWO.PL”
     • PROJEKT „MIASTECZKOWO.PL”

     •  

      W naszej szkole na zajęciach świetlicowych realizowany jest autorski projekt „Miasteczkowo.pl”. Projekt skierowany jest do uczniów klas 3-4. Ma na celu wzbudzić aktywność twórczą u uczniów. Dzięki czemu rozwijają wyobraźnię, inspirują się do poszukiwania nowych rozwiązań. W ten sposób rozwijamy postawę badawczą, co pobudza chęć do kreowania nowych płaszczyzn naszych możliwości. Nauczyciel pełni tu rolę osoby zachęcającej do działania i umożliwia dziecku umiejscowić jego wytwór wyobraźni w rzeczywistości. Aktywność twórcza przejawia się w ekspresji plastycznej, ekspresji konstrukcyjno- technicznej, ekspresji zabawowej i ekspresji słownej.

      Projekt zakładał stworzenie fikcyjnego miasteczka w kilku etapach:

      1) stworzenie przestrzeni miasta- mapa, budynki- praca plastyczna forma XXL na kartonach (projekt, szkic, praca w zespołach)

      2) wymyślenie mieszkańców- praca plastyczna, charakterystyka mieszkańców- praca pisemna

      3) wykonanie makiet domów- praca plastyczna technika mieszaną w zespołach

      4) wystawa prac plastycznych miasta i prezentacja mieszkańców

      Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się w realizację projektu, a efekty ich pracy już wkrótce będzie można podziwiać na wystawie w szkolnym korytarzu. Zapraszamy też do galerii na stronie internetowej szkoły.

    • KONKURS RECYTATORSKI „TUWIMOLANDIA”
     • KONKURS RECYTATORSKI „TUWIMOLANDIA”

     • W poniedziałek w szkole 14.10. 2019 odbył się konkurs recytatorski „Tuwimolandia”.

      Przed licznym zgromadzonym gronem, zaprezentowało się 36 uczestników. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i z wielkim zaangażowaniem zarecytowali przed nami najbardziej znane wiersze poety Julian Tuwima. Jury w składzie: pani Anna Gorczyca, pani Katarzyna Sonntag i przedstawiciel samorządu Lena Kulczycka.

      Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.

      W trakcie obrad jury wystąpiły przed publicznością szkolne warsztaty teatralne „Bravissimo” z etiudą „Lokomotywa”.

      Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy, że choć na chwilę poświęciły swój czas na zatracenie się w poezji. Już teraz zapraszamy na drugi konkurs szkolny „Tuwimolandii” w przyszłym roku.

       

       

       

    • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

     • Dnia 14 października 2019 roku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych połączone z obchodami Święta Komisji Edukacji Narodowej. Czterdziestu dziewięciu pierwszoklasistów z klasy 1a i klasy 1b po programie artystycznym w obecności Dyrektora szkoły, grona pedagogicznego, społeczności szkolnej i rodziców złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie. Podczas ślubowania uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie i wokalne. Wykazali się dojrzałością i dużym zaangażowaniem. Występ dzieci zachwycił rodziców, którzy przygotowali dla nich upominki z bronowickim akcentem i słodki poczęstunek. W klasach wychowawcy pogratulowali uczniom i wręczyli im pamiątkowe dyplomy pasowania. Uroczystość przygotowali wychowawcy klas pierwszych mgr Bernadetta Szczypczyk ( klasa 1a) i mgr Magdalena Gąsienica-Ciułacz ( klasa 1b).

     • MAŁOPOLSKIE TALENTY

     • Harmonogram zajęć dla Centrum Wsparcia Ucznia Zdolnego prowadzonych  w  szkołach SP 119 i SP 158

      Gratulujemy wszystkim tym uczniom naszej szkoły, którzy zostali zakwalifikowani do zajęć w ramach projektu "Małopolskie Talenty". Już pod koniec września ruszają zajęcia Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych, które będą prowadzone w szkołach SP 119 oraz SP 158. Szczegółowe informacje o kwalifikacjach  otrzymali rodzice na Librusie.  Prosimy  o zapoznanie  się z poniższym harmonogramem zajęć.

      pozdrawiam

      Barbara Kucińska


      Harmonogram_zajec_w_CWUZ_w_SP119.doc

      Harmonogram_zajec_w_CWUZ_w_SP_158.doc

     • ZEBRANIA

     • Spotkania wychowawców z rodzicami odbędą się:

      - dla klas I - IV  - 16 września 2019 roku o godz. 18:00

      - dla klas V - VIII -  17 września 2019 roku o godzinie 18:00.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     • Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019r.

      Klasy I - IV: godz.9:00 - spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych, następnie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej.

      Klasy V - VIII: godz. 9:30 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej, następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

      Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostanie odprawiona w kościele p.w. Św. Antoniego z Padwy, ul. Pod Strzechą 18 w poniedziałek 2 września br. o godz. 18.30.  Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy uczniów wraz rodzicami, nauczycieli, pracowników i wszystkich sympatyków naszej szkoły!

     • SEKRETARIAT

     • Sekretariat w okresie wakacyjnym czynny od 8:00 do 12:00.

      W dniach 08.08 - 12.08.2019r. sekretariat nieczynny.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • W dniu 19.06.2019r. odbędzie się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019.

      Uczniowie klas : I-III, IV a i IV c o godzinie 9.00 będą mieć spotkanie z wychowawcami w klasach i rozdanie świadectw, a około godziny 9.30 zejdą razem na salę gimnastyczną na wspólne pożegnanie roku szkolnego.

      Uczniowie klas : IV b, IV d oraz V-VIII o godzinie 9.00 będą mieć na sali gimnastycznej Uroczystość Pożegnania Klas VIII, potem około 9.30 wspólną uroczystość dla wszystkich uczniów, a następnie około 10.00 spotkania w klasach z wychowawcami i rozdanie świadectw.

      Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.

    • ROWEROWY MAJ
     • ROWEROWY MAJ

     • Od 6 maja w Krakowie - rusza kampania pt. ,,Rowerowy Maj”, która potrwa do 31 maja. W gronie rowerowych sympatyków znalazła się również nasza szkoła i wspólnie będziemy walczyć o tytuł najlepszej szkoły rowerowej. Celem kampanii jest zachęcenie naszej szkolnej społeczności, czyli uczniów, rodziców i nauczycieli do dojazdów do szkoły na rowerze.

       Zasady zabawy są proste. Każde dziecko, które przyjedzie do szkoły rowerem (hulajnogą lub na rolkach) otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do własnego dzienniczka i okrągłą do naklejenia na klasowy plakat. Nasi nauczyciele również będą uzupełniać swoje dzienniczki rowerowe.

      Rywalizacja będzie odbywać się na poziomie szkolnym, klasowym i indywidualnym. Najlepszych uczestników organizatorzy planują nagrodzić atrakcyjnymi nagrodami. Dla najlepszej klasy rowerowej przewidziana jest atrakcja w postaci interesującej wycieczki.

      Wszelkich odpowiedzi na nurtujące Was pytania udzieli koordynator projektu – Mateusz Stasiowski.

       

     • DO RODZICÓW, KTÓRZY OKAZALI NAM WSPARCIE W TRAKCIE PROTESTU

     •           Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za dotychczasowe wsparcie nas w proteście przeciwko zaistaniałej sytuacji w polskiej oświacie.

               Zarówno Państwu jak i nam zależy, aby Nasze Dzieci mogły uczyć się w dobrej, zapewniającej wysoki poziom szkole, w przyjaznej atmosferze i w poszanowaniu godności ludzkiej.

               Jednocześnie podkreślamy, że wszystkie nasze działania mają na celu wprowadzenie konsruktywnych zmian w szkole.

       

      Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie

       

    • KONKURS "STWÓRZ WŁASNĄ GRĘ PLANSZOWĄ"
     • KONKURS "STWÓRZ WŁASNĄ GRĘ PLANSZOWĄ"

     • W konkursie „Stwórz własną grę planszową” uczestniczyli uczniowie klas 1- 4. Powstały nowe i niesamowite gry o przeróżnej tematyce od kucyków Pony, historię Polski, Smerfy aż po tajemnicze światy, w których odkrywaliśmy kolejne krainy. Gry zostały zaprezentowane i można je było podziwiać na pokonkursowej wystawie.

      W gry możemy teraz grać pod okiem samych wykonawców na zajęciach świetlicowych.

      Wszyscy uczestnicy za kreatywność i poświęcony czas, otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

       

      Prace, które wyróżniały się na tle pozostałych wykonali następujący uczniowie:

      Bulka Ida- gra „Unicornopoly” 4d

      Dratwa Błażej -gra „Skiraw- Cesarstwo Świata” 4d

      Gozdek Franciszek- gra „Kraina Przygód” 3b

      Mazur Małgorzata – gra „Królowie Skąd Was Tylu” 4a

      Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym i kreatywnym twórcom gier.

       

      Organizatorzy:

      Januszkiewicz Joanna

      Sonntag Katarzyna

      Żelawska Anna