• REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

          • Od 1 do 31 marca rodzice i opiekunowie będą mogli dokonywać zapisów dzieci do samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu, a dzieci spoza rejonu – na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miasta Krakowa. Rodzice, składając podanie, mają prawo wskazać dowolną liczbę szkół podstawowych w preferowanej przez siebie kolejności – z tym, że szkoła rejonowa (w obwodzie której mieszka dziecko) powinna zostać wskazana przynajmniej na ostatniej pozycji. Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego Elemento.

            Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych dotyczą uczniów urodzonych w 2014 r. oraz dzieci starszych korzystających w ubiegłym roku z odroczenia obowiązku szkolnego. Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat (tj. urodzone w 2015 roku), jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

            Na stronach serwisu rekrutacyjnego Elemento rodzice i ich dzieci będą mogli zapoznać się z ofertą szkół i wypełnić zgłoszenie/wniosek o przyjęcie, który należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru. Innym sposobem zapisania dziecka do szkoły podstawowej jest odręczne wypełnienie zgłoszenia/wniosku o przyjęcie, podpisanie i dostarczenie do sekretariatu szkoły podstawowej pierwszego wyboru. Druk (w formie papierowej) będzie można również pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony serwisu rekrutacyjnego Elemento.

             

            UCHWAŁA NR LXVI/1651/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów oraz pozostałe informacje znajdują się na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa w zakładce REKRUTACJA- SZKOŁY PODSTAWOWE.

            W roku szkolnym 2021/2022 zapraszamy do  Szkoły Podstawowej nr 50 tylko uczniów zamieszkałych w rejonie szkoły. Obecny budynek szkolny nie jest wstanie pomieścić wszystkich chętnych uczniów, a rozbudowa szkoły zakończy się dopiero w roku szkolnym 2022/2023. Obecnie szkoła pracuje w systemie dwuzmianowym od godz. 7.30 do 17.50. W kolejnym roku szkolnym ze względu na większą ilość oddziałów klas VII i VIII zajęcia będą kończyć się jeszcze później.

          • KLASOWY DZIEŃ KOTA

          • 17 lutego  uczniowie klasy 1c obchodzili nietypowe święto -„Dzień Kota”. W tym dniu uczniowie wcielili się w koty i wzięli udział w wesołych kocich zabawach.  Ponadto, wysłuchały fragmentu książki „Przygody Filonka Bezogonka” - G.Knutssona.

            Następnie, dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.
            Nie zabrakło również wspólnego układania puzzli w wersji online na czas.

                         Najważniejszym celem naszych zajęć było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi dzieci na los porzuconych i bezdomnych zwierząt, zwłaszcza kotów.

                        Podsumowaniem „kociego dnia” było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem farb.

          • KLASOWY BAL KARNAWAŁOWY

          • Karnawał to miła tradycja, a najważniejszym jej elementem są przepełnione muzyką i wspaniałą zabawą bale.

            We wtorek, 16.02.2021 roku dla uczniów klas I-III taki bal odbył się w naszej szkole. W tym dniu, uczniowie na klasowy karnawał przyszli w przeróżnych przebraniach, wcielając się w ulubione postaci z bajek, komiksów czy książek.

            Na uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. zabawy integracyjne, taneczne zabawy przy muzyce, różne wesołe konkursy, zabawy z balonami, logiczne łamigłówki oraz specjalnie przygotowana na ten dzień fotobudka, aby uwiecznić wspólne szkolno-karnawałowe chwile.

            Mamy nadzieję, że dla uczniów był to jeden z tych wyjątkowych i ulubionych dni szkolnych, który na długo pozostanie zarówno na zdjęciach, jak i we wspomnieniach dzieci.

            Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z klasowych zabaw karnawałowych, która już niedługo pojawi się w galerii.

             

             Wychowawcy edukacji wczesnoszkolnej

          • LAPBOOKI KLAS DRUGICH

          • W dniu 10.02 uczniowie klas drugich w ramach podsumowania omawianej lektury pt.: "Zaczarowana zagroda" wykonali lapbooki. Zajęcia poszerzyły wiadomości dzieci w zakresie Antarktydy i dostarczyły im wiele radości. W efekcie powstały piękne prace.

            Gratulujemy uczniom umiejętnej współpracy w grupach.

          • DRZEWA GENEALOGICZNE

          • We wtorek 9 lutego uczniowie klas drugich w ramach edukacji wczesnoszkolnej prezentowali drzewa genealogiczne swoich rodzin. Prace wykonane przez dzieci zachwyciły wychowawców.  Niektórzy uczniowie pokazali drzewa na  których historia rodziny sięgała XV wieku.

          • NIE TAKI UKŁAD STRASZNY, JAK GO MALUJĄ.....

          •  

             

             

            Uczniowie klas czwartych w ramach lekcji przyrody przygotowali projekt edukacyjny, mający na celu utrwalenie nowo poznanych układów narządów budowy ludzkiego organizmu.

             

             

            Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do temu, a ich prace cechowała kreatywność oraz pomysłowość.

          • WIRTUALNE KOLĘDOWANIE

          • W związku z nękającą świat pandemią i przedświątecznym lockdownem, który zamknął dzieci w domach, 22 grudnia 2020 roku uczniowie klas 1-4 spotkali się wirtualnie na  wspólnym kolędowaniu.

            Wychowawcy klas otrzymali przygotowaną przez wychowawców klas drugich prezentację multimedialną, która pozwoliła uczniom zbliżyć się do świątecznego nastroju. Uczniowie przypomnieli sobie bożonarodzeniowe zwyczaje i tradycje, wirtualnie ubierali choinkę klasową, poznawali świąteczne przepisy kulinarne oraz mieli możliwość wspólnego kolędowania i rozwiązywania interaktywnych quizów i łamigłówek. Mieli okazję spotkać świętego Mikołaja podczas lekcji na żywo i poznać uroki Laponii. Z relacji wychowawców wiemy, że zajęcia prowadzone według przygotowanej prezentacji zaciekawiły i zaangażowały uczniów. Mimo tego, że zaproponowana forma bardzo podobała się uczniom z pewnością nie zastąpiła klasowych spotkań wigilijnych w szkole.

            Wychowawcy klas drugich: Bernadetta Szczypczyk i Magdalena Gąsienica-Ciułacz

          • UKŁAD SŁONECZNY

          • W rmach przyrodniczych zajęć rozwijających, uczniowie klasy 2a tworzyli w grupach modele UKŁADU SŁONECZNEGO.Powstały wspaniałe prace.