• "Ekouczeń z ekogadżetami"

• Program "Ekouczeń z ekogadżetami" jest przeprowadzany na świetlicy szkolnej. Ma on na celu przybliżenie uczniom potrzebę dbania o najbliższe środowisko naturalne i uwrażliwienia młodzież na niszczenie przyrody w otoczeniu człowieka. Głównym celem programu jest wyposażenie uczniów w wiedzę umiejętnego zastosowania recyclingu w życiu codziennym, segregacji odpadów, umiejętności i postaw ekologicznym, zapoznanie ich z otaczającym światem, uświadomienie, że są jego częścią i to w jaki sposób w nim funkcjonują zaprocentuje w przyszłości. Uwrażliwienie ich  na przejawy degradacji środowiska oraz kształtowanie pozytywnych zachowań wobec ochrony środowiska. Promocja edukacji ekologicznej w szkołach nie da gotowej recepty na lepsze jutro. Edukacja ta polega na podejmowaniu konkretnych działań na rzecz środowiska w ramach zajęć edukacyjnych, sztuki i zabawy. Dzieci uczą się, jak w przyjazny sposób obcować z przyrodą, aby nie niszczyć jej piękna.

Pierwszym działaniem było wspólne sadzenie drzewa na terenie szkoły. Klasy I-III 21 września z wychowawcami świetlicy i panią Dyrektor posadziły Metasekwoje chińską.

• Wyniki egzaminów 2022/2023

• W 2023r w naszej Szkole 84 ósmoklasistów pisało egzamin podsumowujący II etap edukacji wypełniając arkusze standardowe.  SP50 jest nadal w najwyższym 9 staninie średnich wyników szkół z Matematyki i Języka angielskiego, natomiast z języka polskiego w 8 staninie.
             Poniżej prezentowane wspaniałe wyniki są efektem wielkiego zaangażowania i imponującej współpracy całej Społeczności Naszej Szkoły;)

Gratulujemy sukcesu zarówno Gronu Pedagogicznemu jak i  absolwentom 2023!
            WSPÓLNY WYSIŁEK SIĘ OPŁACA.

Dziękujemy za zaufanie.