• KONKURS ,,ŻYWE OBRAZY TETMAJERA"

• W czerwcu roku szkolnego 2022/2023 absolwenci naszej szkoły z klasy 8b włączyli się w obchody Roku Włodzimierza Tetmajera, biorąc udział w konkursie organizowanym przez oddział Muzeum Krakowa w Rydlówce pt. ,,Żywe obrazy Tetmajera”. Nasi uczniowie wcielili się w postacie z obrazów artysty i próbowali odwzorować sceny uwiecznione przez malarza. Zadanie nie było łatwe, ponieważ wymagało dokładnego przeanalizowania obrazów Włodzimierza Tetmajera, znalezienia odpowiedniej scenerii, przygotowania właściwego ubioru, a następnie zastosowania umiejętności aktorskich przy pozowaniu do zdjęć. Młodzież, korzystając z niewielkiej pomocy, poradziła sobie znakomicie, a zaangażowanie i dobra zabawa, jakie towarzyszyły wykonywaniu zdjęć sprawiły, że udział w konkursie stał się świetną przygodą i niezapomnianym doświadczeniem.  Efekt można ocenić przeglądając galerię zdjęć, a także podziwiając zdjęcia oprawione w ramy i zawieszone na ścianach korytarza w nowym budynku szkoły (obok sali B12 na I piętrze).

Prace konkursowe zachwycają barwami krakowskich spódnic, chust i gorsetów prezentowanych przez uczennice: Annę Wierzbę, Zofię Matusiak, Marię Popielarską, Marię Stachowicz, Annę Rączkę, Nataszę Stachowicz. Dopełnienie stylu krakowskiego stanowi imponująca sukmana noszona z dumą przez Leona Urbankowksiego- Gunię. Ducha Bronowic widzianych oczami Tetmajera widać w krajobrazie uwiecznionym na zdjęciach, do których pozowali Piotr Rajwa i Jan Pasternak naśladując ówczesnych mieszkańców Bronowic. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zdjęcie Natalii Wilemskiej i Alexa Szyfki, którzy zajęli w konkursie trzecie miejsce. Wszystkie zdjęcia wykonała Hanna Połtowicz.  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Klaudia Mazur

• ZIELONA SZKOŁA

• Klasy 6a i 6b rozpoczęły rok szkolny „zieloną szkołą” w Złockiem koło Muszyny (od 4 do 8 września 2023 r.). Oprócz zwiedzania Krynicy i Muszyny, uczniowie uczestniczyli w zajęciach wspinaczkowych, strzeleckich, odnowy biologicznej i podstaw surviwalu. Poznaliśmy też przyrodę w okolicy m.in. mofety, czyli „zimne gejzery” w okolicy. Było dużo ruchu, trochę nauki i świetnej zabawy, co pokazują dołączone w galerii zdjęcia.

Dorota Szczepańska