• Informacja
          • Informacja

          • Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 17 grudnia 2021 roku zmarł mgr inż. Marek Kudasiewicz. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie w latach 1991- 1999. Był pierwszym dyrektorem SP  50 po jej powrocie do Bronowic Małych i nauczycielem plastyki. Szkoła pod jego kierunkiem odrodziła się na nowo w krakowskich Bronowicach i stała się  niezwykłym miejscem kultywowania młodopolskich tradycji. 

            Pan Marek Kudasiewicz (harcmistrz, Harcerz Rzeczypospolitej) był osobą bardzo zasłużoną  dla krakowskiego i ogólnopolskiego środowiska harcerskiego, w którym znany był jako „Dziadek”.  Był harcerzem od 1945 roku, pełnił funkcje od drużynowego, szczepowego, zastępcy komendanta hufca aż po członka Głównej Kwatery Harcerskiej. Przyczynił się do rozwoju wielu harcerskich drużyn w różnych rejonach Polski. Od wielu dziesięcioleci kolejne roczniki harcerzy, zastępowych i drużynowych korzystają z jego świetnych książek metodycznych - "Obrzędowego pieca" i "Vademecum zastępowego".

            Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi ZHP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i odznaką za pracę społeczną dla Miasta Krakowa i Ziemi Krakowskiej. W 2004 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

             

            Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 grudnia 2021 roku o godz. 11.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

            Cześć Jego Pamięci!

             

            Społeczność Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie

            kleps.pdf

          • ŻYCZENIA

          • Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Państwu spokój i radość. NIech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok 2022 obdarowuje pomyśłnością i szczęściem.

             

            życzą 

            wolontariusz i opiekunowie

            Szkolnego Koła Wolontariatu

          • PODZIĘKOWANIA

          • Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim darczyńcom za książki ofiarowane na organizowaną zbiórkę dla Bibiloteki Skzolnej w Dziecięcym Szpitalu w Prokocimiu.

          • Aktywna świetlica

          • Świętuj z nami i pokaż nam swoją choinkę! Zrób zdjęcie swojej choinki i prześlij na adres mailowy świetlicy szkolnej: swietlica_szk50tetmajer@gmail.com. Powstanie galeria na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.

          • KONKURS WOKALNY "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!"

          • 17 grudnia odbył się konkurs wokalny "Hej, kolęda", w którym brali udział uczniowie klas I-III. Uczniowie zaprezentowali wybrane kolędy i pastorałki, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli Antoni G. ("Bosy pastuszek"), Anna P. i Emilia W. ("Świeć gwiazdeczko"), Wiktoria S. ("Bosy pastuszek"). Każdy z uczestników otrzymał medal kolędnika i nagrody.

            Kolędników, którzy nie mogli z nami zaśpiewać z powodu kwarantanny możemy posłuchać na szkolnym Facebooku.

            Serdecznie gratulujemy talentu!

          • Święta już tuż, tuż

          • W poniedziałek naszą  szkołę odwiedzi Św. Mikołaj, aby poczuł świąteczną atmosferę już w piątek nasze kochane pierwszaki udekorowały szkolną choinkę.

          • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

          • Uczniowie z klasy 2a razem z nauczycielem wychowania fizycznego wzięli udział w Turnieju Tenisa Stołowego, organizowanym przez Towarzystwo Sportowe Bronowianka. Uczestnicy zdobyli  medale i puchar dla naszej szkoły.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Dzieciaki mogły w tym dniu przynieść do szkoły swoje ukochany pluszaki, wykonać różne misiowe prace plastyczne, a nawet poszaleć w misiowych tańcach. Uczniowie zostali również zapoznani z ciekawostkami o niedźwiedziach i ich zwyczajami. Na koniec robiliśmy zdjęcia w misiowych fotoplanszach. Zapraszamy do galerii! 

          • Wieczorne czytanie „Dziadów” Adama Mickiewicza

          • Ciemno wszędzie głucho wszędzie, co to było, co to będzie?

            29 września w godzinach wieczornych i przy blasku księżyca klasa 7b i 7c zebrały się w szkole, by wziąć udział w wieczornym czytaniu ,,Dziadów" Adama Mickiewicza. Spotkaniu towarzyszyła nastrojowa muzyka, ciemności rozświetlone blaskiem ledowych świec, a także moc rekwizytów i wspaniały poczęstunek.

            W role bohaterów romantycznego dramatu wcielili się uczniowie obu klas wraz z polonistką. Wszyscy byli bardzo poruszeni, zarówno pięknem i niezwykłością czytanego utworu, jak i możliwością spotkania się w tak niecodziennych okolicznościach. Lektura z pewnością zostanie na długo w pamięci uczniów ze względu na przyjemny i niespotykany sposób jej prezentowania.

            Duchy udało się szczęśliwie odprawić w przeznaczone im przez Mickiewicza miejsca, a na stałe został z nami jedynie gość specjalny wieczoru – szkolny szkielet.