• KARTA ROWEROWA

• 2 czerwca 2021r   w naszej Szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową, poprzedzony testem wiadomości z zasad ruchu drogowego ważnych dla pieszych i rowerzystów. Z wielkimi emocjami  towarzyszącymi egzaminowi ponad 70 uczniów wykazało się dobrymi umiejętnościami praktycznymi.  Wszyscy zdający przejechali poprawnie wyznaczone  trasy  miasteczka drogowego, zaliczyli ósemki, wykazali się dobrą koordynacją ruchową  i zdali egzamin.

Przy sprzyjającej, słonecznej  pogodzie  uczniów egzaminowali wyznaczeni nauczyciele: pani Barbara Kucińska i pan Krzysztof Żołowicz. Zdobycie karty rowerowej przez tak dużą grupę uczniów zapewni  bezpieczeństwo Naszej Społeczności szkolnej na lokalnych drogach.Gratulujemy sukcesu Tym wszystkim uczniom, którzy zdali egzamin i uzyskali kartę rowerową w tym roku szkolnym.

szkolny koordynator karty rowerowej Barbara Kucińska

• SPOTKANIE Z WOJEWODĄ

Dzieci !

Dumne miejcie zamiary,

górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.

Coś z tego zawsze się stanie.”

[Janusz Korczak]

1 czerwca uczniowie klasy 3B brali udział w spotkaniu z wojewodą małopolski Łukaszem Kmitą oraz wicewojewodą Ryszardem Pagaczem. Pomimo wielu obowiązków Panowie poświecili dzieciom dużo czasu odpowiadając na liczne pytania dotyczące pełnionej funkcji, zainteresowań, czy wspomnień z dzieciństwa. Podczas bardzo miłej rozmowy dzieci poznały również pracę wojewody. Mogły także zwiedzić jego gabinet.

Trzecioklasiści mieli okazję obejrzenia, a nawet dotknięcia odznaczeń państwowych. Poznali także zasady ich otrzymywania.

Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkowe upominki.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania:

ŹRÓDŁA:

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości MAŁOPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

• KONKURS RECYTATORSKI "BRZECHWAŁKI"

• W poniedziałek, 31.05.2021r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pod tytułem „Brzechwałki”. Uczestnicy konkursu przygotowali piękne interpretacje wierszy Jana Brzechwy.

Cele konkursu:

- popularyzacja wśród dzieci poezji Jana Brzechwy,

- rozwijanie zdolności recytatorskich,

- zainteresowanie uczniów poezją Jana Brzechwy,

- zachęcanie i ośmielanie do występów na scenie.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a  uczestnicy reprezentowali wysoki poziom opanowania tekstu, poprawności i ekspresji wypowiedzi.  Komisja poddała wnikliwej ocenie występy uczniów oraz wyłoniła następujących laureatów :

- laureaci nagrody pierwszego stopnia:

• Shamugia Marika (klasa 2a)
            • Zakrzewska Maria (klasa 1c)
            • Dela Nadia (klasa 3b)

- laureaci nagrody drugiego stopnia:

• Parasion Anna (klasa 2b)
            • Dopierała Julia (klasa 2a)
            • Kurczab Marcel (klasa 2a)
            • Mika Brzoska  (klasa 2a)
            • Marmul Helena (klasa 3a)

- laureaci nagrody trzeciego stopnia:

• Eva Kuder (klasa 3b)
            • Słota Karolina (klasa 2a)
            • Lejko Julia (klasa 3a)
            • Tomczyk Jakub (klasa 1c)
            • Likos Anna (klasa 1c)
            • Daniło Lena (klasa 3b)

- wyróżnienia otrzymują:

• Sroka Katarzyna (klasa 3a)
            • Rajwa Karolina (klasa 1c)
            • Romaniszyn Julia (klasa 1c)
            • Dunaj Justyna (klasa 2a)
            • Martyna Kołodziejczyk (klasa 3b)
            • Łęcka Zuzanna (klasa 2a)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za tak liczny udział oraz zaangażowanie ze strony uczniów.