• ROK SZKOLNY 2021/2022

• Szanowni Państwo!

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny w stacjonarnym systemie pracy. Organizacja pracy szkoły w obecnej sytuacji nadal będzie podporządkowana obowiązującym wymogom sanitarnym w związku z pandemią COVID-19. Nadal obowiązują wszystkie zasady zawarte w PROCEDURACH BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE EPIDEMII COVID-19 zgodnie z wytycznymi MEN i GIS. Prosimy o zapoznanie się z procedurami zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły (zakładka "O szkole"/ "Dokumenty szkolne"). Ze względu na bardzo trudną sytuację lokalową naszej szkoły nie jesteśmy w stanie dostosować się do wszystkich zaleceń, zwłaszcza tych dotyczących utrzymywania odpowiedniego dystansu między uczniami. Będziemy pracować w systemie dwuzmianowym od godziny 7.30 do 16.55.

Najtrudniejsza sytuacja będzie w świetlicy szkolnej, która na ponad 200 zapisanych uczniów ma do dyspozycji niewystarczającą liczbę pomieszczeń. Zwracamy się do Państwa z prośbą, aby w tym trudnym dla nas roku szkolnym ze świetlicy szkolnej korzystali uczniowie tylko w sytuacji bezwzględnej konieczności. Rozumiemy, że ta sytuacja może spowodować liczne utrudnienie i niedogodności, ale w celu zapewnienia uczniom jak najlepszych warunków nauki, dla świetlicy szkolnej została przeznaczona tylko jedna sala lekcyjna i jedno mniejsze pomieszczenie. Decyzja ta została podyktowana tym, że w przeciwnym razie lekcje szkolne musiałyby trwać do godziny 19.00. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się pokonać wszystkie trudności mając w perspektywie zakończenie rozbudowy szkoły i naukę na jedna zmianę w kolejnym roku szkolnym.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 roku o godz. 10.00 dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie klas II – VIII rozpoczną rok szkolny od spotkań z wychowawcą według harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej szkoły.

Na ten trudny rok szkolny życzymy Państwu i całej szkolnej społeczności zdrowia, wytrwałości i udanej współpracy opartej na wzajemnym zrozumieniu.

Anna Żelawska Dyrektor SP 50

Beata Bodek- Szumiec Wicedyrektor SP 50

• STOŁÓWKA SZKOLNA 2021/2022

Zapisy na obiady SMS na numer telefonu

888 – 854 - 329

PŁATNOŚCI ZA OBIADY W FORMIE PRZELEWU PROSZĘ DOKONYWAĆ NA KONTO:

Agnieszka Przeniosło INES

ul. Katowicka 28

31-351 Kraków

W tytule przelewu proszę podać IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA LUB OSOBY DOROSŁEJ, KLASĘ oraz za jaki okres dokonywana jest płatność.

Rezygnacje z obiadów należy zgłaszać do końca bieżącego miesiąca. W razie nie dokonania zgłoszenia, odpłatność naliczana będzie na kolejny miesiąc.

Cena obiadu :

Abonament- 13 zł

Pojedynczy obiad - 14 zł

Wpłaty należy dokonywać bezwzględnie do 5-ego danego miesiąca.

Odpisy za obiady na dany dzień należy zgłaszać do godz. 7.30 pod numerem telefonu 888 854 329 WYŁĄCZNIE SMS, zostaną one odliczone przy wpłacie na kolejny miesiąc.

Zapisy na obiady do 03.09.2021r.

Stołówka rozpoczyna wydawanie obiadów od 06.09.2021r.

Wszystkie informacje dotyczące stołówki są na stronie szkoły w zakładce "Uczniowie i rodzice"/ "Stołówka szkolna".

JADŁOSPISY DOSTOSOWANE SĄ POD ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA Z DNIA 26 LIPCA 2016 r

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 roku według ustalonego harmonogramu zamieszczonego poniżej.

Uczniowie klas od II do VIII będą mieć rozpoczęcie w przydzielonych salach razem z wychowawcami. Natomiast uczniowie klas I wezmą udział w Pasowaniu na Ucznia w sali gimnastycznej.

Zgodnie z wytycznymi MEN należy ograniczyć ilość osób w szkole. W związku z tym w rozpoczęciu roku mogą uczestniczyć w salach tylko uczniowie. Wyjątek stanowią uczniowie klas pierwszych, gdzie z każdym pierwszakiem może być tylko jeden rodzic lub opiekun. Wszystkie osoby wchodzące do szkoły mają obowiązek założenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego. Uczniowie będą do szkoły wchodzić głównym wejściem. Prosimy, aby dzieci przychodziły na wyznaczoną godzinę.

1.09.2021r.

Klasa 8 a – sala 12– wych. P. Jowita Sęczkowska

Klasa 8 b – sala 47 – wych. P. Anna Kutek

Klasa 8 c – sala 19 – wych. Sylwia Segeth-Kozieł

Podział godzin zostanie zamieszczony na stronie internetowej szkoły we wtorek 31.08.2021r.

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się  1 września o godz. 18:30 w parafii św. Antoniego z Padwy - Bronowice Małe.