• Konkurs recytatorski

• 16 maja 2023r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima”. Wzięła w nim udział klasa 3C. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci, a także zainteresowanie uczniów czytaniem poezji. Podczas oceny występów konkursowych brano pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny – strój, gest sceniczny. Wszyscy uczniowie znakomicie przygotowali się do występu i ciekawie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie.

Wyniki konkursu:

• I miejsce – Maria Zakrzewska, Milena Mrugacz
            • II miejsce – Anna Likos, Karolina Rajwa
            • III miejsce – Gabriela Dratwa, Jakub Tomczyk
          • Wycieczka klasy 3c

• Uczniowie klasy 3C odwiedzili „Zaczarowane Wzgórze”. Był to bardzo aktywnie spędzony czas. Podczas „Leśnej przygody”, dzieci wcieliły się w deweloperów, budowały osiedla, reklamowały swoje konstrukcje oraz tworzyły różnorodne „zapachy lasu”, którym nadawały oryginalne nazwy. Ponadto, uczniowie jechali pod okiem instruktora na grzbiecie przyjaznych koni. Szczególnie interesujące okazały się zajęcia, podczas których uczniowie mieli możliwość rozpalenia ognia za pomocą krzesiwa.

• Nagroda II stopnia w Małopolskim Konkursie Prac Matematycznych

• Z wielką przyjemnością informujemy, że Milena Marchewka, Małgorzata Mazur i Gabriela Michałowska 26 kwietnia 2023 r. zdobyły nagrodę II stopnia za pracę matematyczną pt. „Wielościany” w Małopolskim Konkursie Prac Matematycznych organizowanym przez Krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk we współpracy z uczelniami krakowskimi. Opiekunem pracy była  mgr Dorota Szczepańska.

Jest to już kolejna nagroda w tym konkursie dla uczniów naszej szkoły. W poprzednich latach laury zdobywali:

• Emilia Kucińska – nagroda III stopnia za pracę matematyczną pt. „Infekcja” w roku szkolnym 2020/21,
            • Michał Rychter, Krzysztof Suliński – nagroda II stopnia za pracę pt. „Kostka Rubika w matematyce” w roku szkolnym 2019/20,
            • Małgorzata Mazur, Maria Rychter – nagroda I stopnia za pracę pt. „Niektóre własności ośmiościanu foremnego wykonanego w technice origami” w roku szkolnym 2019/2020,
            • Jakub Gruszczyński, Michał Rychter, Krzysztof Suliński – nagroda III stopnia za pracę pt. „Całkowite wypełnienie płaszczyzny lub przestrzeni” w roku szkolnym 2018/2019.