• PODZIĘKOWANIA

          • Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim darczyńcom za książki ofiarowane na organizowaną zbiórkę dla Bibiloteki Skzolnej w Dziecięcym Szpitalu w Prokocimiu.

          • Aktywna świetlica

          • Świętuj z nami i pokaż nam swoją choinkę! Zrób zdjęcie swojej choinki i prześlij na adres mailowy świetlicy szkolnej: swietlica_szk50tetmajer@gmail.com. Powstanie galeria na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.

          • KONKURS WOKALNY "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!"

          • 17 grudnia odbył się konkurs wokalny "Hej, kolęda", w którym brali udział uczniowie klas I-III. Uczniowie zaprezentowali wybrane kolędy i pastorałki, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli Antoni G. ("Bosy pastuszek"), Anna P. i Emilia W. ("Świeć gwiazdeczko"), Wiktoria S. ("Bosy pastuszek"). Każdy z uczestników otrzymał medal kolędnika i nagrody.

            Kolędników, którzy nie mogli z nami zaśpiewać z powodu kwarantanny możemy posłuchać na szkolnym Facebooku.

            Serdecznie gratulujemy talentu!

          • Święta już tuż, tuż

          • W poniedziałek naszą  szkołę odwiedzi Św. Mikołaj, aby poczuł świąteczną atmosferę już w piątek nasze kochane pierwszaki udekorowały szkolną choinkę.

          • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

          • Uczniowie z klasy 2a razem z nauczycielem wychowania fizycznego wzięli udział w Turnieju Tenisa Stołowego, organizowanym przez Towarzystwo Sportowe Bronowianka. Uczestnicy zdobyli  medale i puchar dla naszej szkoły.

        • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA
          • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

            Wolontariusze z naszej szkoły wspierają Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności.

            Będziemy wspierać jako e-wolontariusze orazuczestnicząc w zbiórcew Galerii Bronowice Auchan w dniu

            26 listopada (piątek) w godz. 10.00 -15.00.

            Zapraszamy wszystkie osoby, które mają taką możliwość,o włączenie się do tegorocznej zbiórki żywności,

            tak aby udało się zrealizować jej przewodnie hasło: „Święta godne, a nie głodne

            zachęcamy również do udziału przez sklep online na stronie:

            https://zbiorkazywnosci.pl/bank-zywnosci/bz-w-krakowie

            strona na fb

            https://www.facebook.com/bzkrk/posts/4691864064199230

          • KONKURS SZOPEK

          • VII DZIELNICOWY KONKURS

            SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

             

            Szopkę należy dostarczyć do 12.12.2021 r. do godz. 10.30 do kościoła pw. MBNP w Krakowie-Mydlnikach

             

            Od 13.12.2021 r. do 18.12.2021 r. (do godz. 20:00 )można głosować na nagrodę publiczności na Facebooku parafii MBNP Kraków-Mydlniki: facebook.com/parafiamydlniki/

             

            Regulamin konkursu dostępny na www.sp138.pl, www.mydlniki.diecezja.pl

             

             

            Wyniki konkursu i sposób odbioru nagród będą umieszczone w dniu 18.12.2021r. na stronie Internetowej Parafii MBNP Kraków -Mydlniki : www.mydlniki.diecezja.pl

             

             

             

            ORGANIZATORZY:

            PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ PRZY PARAFII MBNP KRAKÓW – MYDLNIKI

            SZKOŁA PODSTAWOWA NR 138  W KRAKOWIE

            FUNDATOR  NAGRÓD – DZIELNICA VI  KRAKÓW-BRONOWICE

             

             

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Dzieciaki mogły w tym dniu przynieść do szkoły swoje ukochany pluszaki, wykonać różne misiowe prace plastyczne, a nawet poszaleć w misiowych tańcach. Uczniowie zostali również zapoznani z ciekawostkami o niedźwiedziach i ich zwyczajami. Na koniec robiliśmy zdjęcia w misiowych fotoplanszach. Zapraszamy do galerii! 

          • KONKURS RECYTATORSKI

          • 22 listopada 2021 roku w Muzeum Historycznym Rydlówka, odbył się konkurs recytatorski „Rzekłbym dwa słowa…za dużo" poświęcony twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

            Naszą szkole SP 50 wspaniałe reprezentowali uczniowie klasy z 6b Weronika Bugno i z 8c - Mateusz Niżnik, Mateusz Pulchny i Antoni Zakrzewski.

             

            Serdecznie dziękujemy i gratulujemy aktorskiego talentu.

             

          • OSADZANIE CHOCHOŁA

          • 20 listopada 2021 roku w samo południe odbyło się coroczne – już pięćdziesiąte! - Osadzanie Chochoła przed Rydlówką. W tym roku z inicjatywy Muzeum Krakowa poprzedził je Korowód Bronowicki, który wyruszył z ulicy Pod Strzechą i przy dźwiękach ludowych melodii zdążał do najsłynniejszego polskiego dworku utrwalonego przez Stanisława Wyspiańskiego w „Weselu”.
            W tym roku ze względu na pandemię ilość osób wpuszczonych na teren Rydlówki była ograniczona.
            Warto w tym miejscu wspomnieć, że od 1969 roku, kiedy to profesor Stanisław Waltoś zainicjował tę uroczystość, upamiętniającą wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, nasza szkoła zawsze bierze w niej udział, a właściwie ja współtworzy.
            Od 1992 roku nad przygotowaniem uczniów do występu czuwa pani Magdalena Furmańska. Od wielu lat taniec dzieci wokół Chochoła przygotowuje pani Violetta Dziki. W tym roku w role z „Wesela” wcielili się uczniowie klasy VIIIc: Panna Młoda – Karolina Kozik, Poeta – Mateusz Niżnik, Gospodarz – Mateusz Pulchny i Wernyhora – Antoni Zakrzewski. Swoje zadanie wykonali po mistrzowsku!
            Kwiat róży słomą owinęły nasze byłe uczennice, obydwie przed laty odgrywały role Panny Młodej.
            Uczniowie i uczennice klas 8a i 6a w strojach krakowskich stanowili przepiękne „tło” uroczystości, a „pierwszaki” brawurowo odtańczyły krakowiaka. Pogoda była dla nas łaskawa, gdyż dopiero pod sam koniec imprezy zaczął kropić deszcz. Na uroczystości obecna była pani vice-dyrektor Beata Bodek Szumiec.  Ponieważ pani Furmańska poległa w walce z chorobą zastąpiły ją panie Joanna Januszkiewicz i Sylwia Segeth, które kontynuowały próby i doprowadziły uczniów do wspaniałego występu. Za przygotowanie i udostępnienie strojów krakowskich należy podziękować pani Iwonie Piętowskiej Kusior. Dzieci w Rydlówce doglądała pani Magda Gąsienica Ciułacz, a film i zdjęcia zawdzięczamy rodzicom Agatki Marczewskiej. I tak to już od lat – Osadzanie Chochoła jest naszym wspólnym dziełem, które jednoczy społeczność szkolną i bronowicką. Do zobaczenia za rok!

          • Wieczorne czytanie „Dziadów” Adama Mickiewicza

          • Ciemno wszędzie głucho wszędzie, co to było, co to będzie?

            29 września w godzinach wieczornych i przy blasku księżyca klasa 7b i 7c zebrały się w szkole, by wziąć udział w wieczornym czytaniu ,,Dziadów" Adama Mickiewicza. Spotkaniu towarzyszyła nastrojowa muzyka, ciemności rozświetlone blaskiem ledowych świec, a także moc rekwizytów i wspaniały poczęstunek.

            W role bohaterów romantycznego dramatu wcielili się uczniowie obu klas wraz z polonistką. Wszyscy byli bardzo poruszeni, zarówno pięknem i niezwykłością czytanego utworu, jak i możliwością spotkania się w tak niecodziennych okolicznościach. Lektura z pewnością zostanie na długo w pamięci uczniów ze względu na przyjemny i niespotykany sposób jej prezentowania.

            Duchy udało się szczęśliwie odprawić w przeznaczone im przez Mickiewicza miejsca, a na stałe został z nami jedynie gość specjalny wieczoru – szkolny szkielet.

               

        • SUKCESY NAUCZYCIELI
          • SUKCESY NAUCZYCIELI

          • Pragniemy poinformować, że:

            p. dyr.  mgr Anna Żelawska otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa,

            p.  mgr Katarzyna Lach  uzyskała Certyfikat Nauczyciela z Pasją,

            p. mgr Iwona Piętowska - Kusior otrzymała  Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty.

             

            Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy daLszych sukcesów!

        • SZKOŁA PAMIĘTA
          • SZKOŁA PAMIĘTA

          • Uczestniczymy w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #Szkoła Pamięta 2021, której celem jest pielęgnowanie wśród młodego pokolenia pamięci o bohaterach naszej wolności.

            Szkolne Koło Wolontariatu współpracując z Fundacją Ignatianum od 4 lat prowadzi Akcję Kredkobranie Pamiętamy – Pomagamy, wspierając młode pokolenia Polaków i Polonii, którzy po II wojnie zostali za wschodnią granicą.

            Z szacunkiem i godnością upamiętniamy na szkolnych wystawach ważne rocznicowe wydarzenia i postacie (Rok Konstytucji 3 Maja 1791, Rok Cypriana Kamila Norwida, Jana Tetmajera - bohatera wojny polsko-bolszewickiej)

            Ostatnie dni października i początek listopada to czas, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Wspominamy naszych bliskich. Odwiedzamy groby i zapalamy znicze dla bohaterów naszej wolności i osób, które zapisały się w historii naszej szkoły.

          • WARSZTATY TEATRALNE

          • Na terenie naszej szkoły we współpracy z Teatrem Bronowickim dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej cyklicznie organizowane są warsztaty teatralne. Podczas zajęć uczniowie mają możliwość rozwijania własnej aktywności twórczej, rozwijania kreatywności i wyobraźni, poznania metod i technik doskonalenia mimiki, ekspresji i plastyki ciała oraz współpracy w grupie i poznanie podstawowych zagadnień związanych z teatrem i specyfiki pracy aktora.

          • OBÓZ NAUKOWY KLAS ÓSMYCH - NIEDZICA

          • W dniach od 27 września do 1 października 2021 r. odbył się w Niedzicy obóz naukowy dla klas ósmych. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy ósme: 8a, 8b i 8c. Jak widać na zdjęciach, oprócz sporej ilości wiedzy z przedmiotów egzaminacyjnych: j. polskiego, matematyki i j. angielskiego (oraz biologii w terenie), uczniowie mieli też czas na rekreację i zwiedzanie (zamek w Niedzicy, zapora). Po drodze zwiedziliśmy też zabytkowy kościółek w Dębnie, oraz dwór w Łopusznej związany z naszym patronem Włodzimierzem Tetmajerem. 

          • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIETA EDUKACJI NARODOWEJ

          • W dniu 14 X 2021 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  

            Klasy I-III miały zajęcia opiekuńcze ze swoimi nauczycielami. Podczas tych zajęć uczniowie mogli się zapoznać z prezentacją dotyczącą historii i współczesności tego święta. Prezentacja została przygotowana przez klasę 5a oraz  panią Izabelę Strumińską-Babulę. 

            Klasa 4b wraz z panią Dorotą Szczepańską przygotowała krótką akademię dotyczącą popularnego „Dnia Nauczyciela”. Podczas akademii została wręczona przez panią wicedyrektor Bodek-Szumiec część nagród dla wyróżniających się nauczycieli. 

            Klasy IV-VIII wybrały się ze swoimi wychowawcami na wycieczki, których hasłem przewodnim był: „Mój wymarzony dzień w szkole”. Część klas pozostała w szkole i brała udział w uroczystości.