• STARS SPOTKANIE Z SERWISANTEM
          • STARS SPOTKANIE Z SERWISANTEM

          •  

            W środę 27 lutego w naszej szkole w ramach programu Stars uczniowie klas 4b, 4c oraz 5c odbyli spotkanie z serwisantem rowerowym. Dowiedzieli się jak zbudowany jest rower, jakie są rodzaje jednośladów, a także jakie jest przeznaczenie poszczególnych modeli. Serwisant udzielał wskazówek dotyczących wymiany dętki, smarowania i konserwacji rowerów. Uczniowie dowiedzieli się również jak należy zabezpieczyć rower przed kradzieżą, jakie oświetlenie zastosować w rowerze, jaki kupić kask i jak go dokładnie dopasować. Na koniec serwisant odpowiadał na pytania uczniów, każdy mógł pooglądać akcesoria rowerowe.

                                                       

          • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

          • P o w i a d o m i e n i e

             

             

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie ul. Katowicka 28 informuje, że od 1 marca 2019r. rozpoczną się zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020

             

            Zgodnie z obecnymi przepisami naukę w klasie I obowiązkowo rozpoczynają dzieci urodzone w roku 2012.

             

            Na wniosek rodziców naukę mogą rozpocząć dzieci urodzone w roku 2013.

             

             

            Dziecko urodzone w 2013 r., które nie korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej musi posiadać opinię wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

             

            Dokładne informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa w zakładce

             

            Dzień otwarty naszej szkoły odbędzie się 22 lutego 2019 r. w godz. 17:00 – 19:00.

            Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.

             

             

            Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie naszej szkoły

            sp50krakow.edupage.org,

            oraz w sekretariacie szkoły.

            Tel: 12 637 14 57

        • "ANIOŁKI DLA HOSPICJUM"
          • "ANIOŁKI DLA HOSPICJUM"


          • Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w Świąteczną Akcję Charytatywną „Aniołki dla Hospicjum” w naszej szkole. Szczególne wyrazy uznania kierujemy dla darczyńców pięknych prac, za niezwykły kunszt, pomysłowość i poświęcony czas. Dziękujemy również osobom, które nabyły Aniołki, za wypełnienie puszki datkami i hojność niezależną od zaproponowanej kwoty. W tym roku zebraliśmy 415 zł, które przekazaliśmy „Alma Spei” Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

        • SZKOŁA NIEPODLEGŁEJ
          • SZKOŁA NIEPODLEGŁEJ

          • Nasza szkoła bierze udział w programie MEN "Szkoła Niepodległej". Informacje dotyczące wykonanych zadań można znaleźć na stronie internetowej https://szkolaniepodleglej.zhr.pl/
             
            zakładka "Zadania szkół"
            w polu "szukaj" należy wpisać : Szkoła Podstawowa nr 50
             
            Zapraszamy do odwiedzenia strony :)
             
          • CYKLOEDUKACJA

          •  

             

                              

             

             

            10 grudnia 2018 roku w ramach projektu STARS w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczniów klas czwartych pod nazwą Cykloedukacja. Zajęcia prowadził Pan Jarosław Prasoł ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Na spotkaniu omówione zostały cele projektu, oraz zasady związane z bezpiecznym i prawidłowym sposobem poruszania się rowerem po Krakowie. Uczniowie dowiedzieli się jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru i rowerzysty, aby w bezpieczny sposób mogli poruszać się rowerem po mieście. Wyjaśnione zostało pojęcie zrównoważonego transportu, porównywano czas dotarcia rowerem i pieszo do szkoły. Czwartoklasiści dowiedzieli się jakiego rodzaju mamy rowery i na jakie modele je dzielimy. Na wszystkie pytania uczniów prowadzący Pan Jarosław chętnie odpowiadał, za co serdecznie dziękujemy.


             

            Mateusz Stasiowski

        • DEBATA OKSFORDZKA W 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
          • DEBATA OKSFORDZKA W 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

          • 6 listopada 2018 r. po raz kolejny odbyła się w naszej szkole debata oksfordzka. Pierwszy raz zmierzyli się ze sobą nie tylko uczniowie klas siódmych, ale także ósmych. Całość podzielona została na dwa etapy, w które poświęcone zostały innym problemom. W roli marszałka wystąpił Stanisław Kądziołek, a Bartosz Węgiel pełnił funkcję sekretarza.

            Pierwszy etap związany był z tezą Wolność odzyskaliśmy dzięki staraniom Polaków. Ze względu na nieobecność jednej z klas siódmych, debatowali tylko ósmoklasiści. Stosunkiem głosów 69-28 zwyciężyła drużyna opozycji.

            Drugi etap dotyczył patriotyzmu. Klasa ósma i siódma debatowały nad tezą Patriotyzm jest nam potrzebny.  Zwyciężyła propozycja (76-16) i została najlepszą drużyną III Debaty Oksfordzkiej.W skład najlepszej drużyny wchodzili uczniowie Sternak Natalia (VIIIb), Marciniszyn Łukasz (VIIIa),Podlecki Emanuel (VIIIb), Rosół Mikołaj (VIIIb)

            Jury, po burzliwej dyskusji, zdecydowało, że najlepszym mówcą tegorocznej debaty został Radosław Tekiela, który zwrócił uwagę świetnym, wygłoszonym z pamięci, przemówieniem.

            Przygotowane przez debatantów argumenty podsumowała mgr Mariola Hausner – szkolny ekspert w zakresie historii.

            Na koniec uczestnicy zostali nagrodzeni owacjami i nagrodami.

          • 100 RÓŻ NA STULECIE

          • Nasz zespół, Klub nauczyciela z pasją w ramach programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ otrzymał dotację w konkursie na realizację projektu społeczno-artystycznego 100 róż na stulecie.

            Zapraszamy do udziału w przygotowanym przez nas działaniu, którego głównym celem jest rozwój i wzmacnianie lokalnej społeczności.

            Bronowice Małe na mapie polskiej kultury i dziedzictwa to niepowtarzalne miejsce. Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a dla nas niepowtarzalna okazja, by w tym czasie i miejscu podjąć działania angażujące, naszą społeczność: dzieci i młodzież. Chcemy ukazać znaczenie dziedzictwa kulturowego i potrzeby korzystania zgodnie z jego unikatowym, autentycznym charakterem.

            W ramach realizacji projektu przygotowaliśmy ofertę spotkań dostosowanych do wieku uczestników. Poprzez odpowiednio dobraną formę warsztatową angażujemy i jednoczymy beneficjentów wokół wspólnego dzieła. Zaplanowaliśmy warsztaty, podczas których uczestnicy w różnych grupach wiekowych (przedszkolaki, dzieci, młodzież i lokalna społeczność) wykonają 100 ceramicznych róż, stwarzając tym samym możliwość do wspólnego spotkania, celebrowania i radosnego świętowania patriotycznego wydarzenia.

            Mamy nadzieję, że to wspólne pamiątkowe dzieło przechowywane w naszej Izbie Tradycji przetrwa kolejne 100 lat! A trwały, finalny efekt artystycznej pracy będzie wzbudzać refleksje i intrygować szerokie grono odbiorów.

            Udział w spotkaniach jest bezpłatny dla beneficjentów. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Gminę Miejską Kraków i Województwo Małopolskie. W celu prawidłowego dokumentowania przebiegu i promocji działania od opiekunów prawnych dzieci wymagana jest zgoda na udział w warsztatach, utrwalenie wizerunku i przetwarzanie danych osobowych.

            Jako grantobiorcy Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ zobligowani jesteśmy również do udziału w plebiscycie internetowym na najciekawszą społeczną inicjatywę. Prosimy zatem wszystkich uczestników o głos na nasz projekt : ) http://malopolskalokalnie.pl/polnoc/ zakładka PLEBISCYT, projekt: 100 róż na 100-lecie.

             

            Klub nauczyciela z pasją

            Iwona Piętowska-Kusior

            Magdalena Furmańska

            Magdalena Gąsienica-Ciułacz

             

            informacje: Iwona Piętowska-Kusior,

            nauczyciel plastyki w SP nr 50 w Krakowie

            email:plastykaw50@gmail.com

             

        • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
          • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

          • Z okazji 100  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych  akademiach zorganizowanych przez klasy 2 b i 6 a, które uświadomiły uczniom, że 11 listopada 1918 r jest jedną z najważniejszych dat w historii Polski.

            Akademia dla klas I - III rozpoczęła się od uroczystego odśpiewaniu hymnu, po czym społeczność szkolna miała możliwość przypomnienia sobie jak trudne były dzieje Polski i że warto dbać o to co osiągnęliśmy: piękną i wolną Ojczyznę. Występ wzbogaciły wzruszające pieśni patriotyczne.

            Na koniec przedstawiciele klas zaprezentowali, krótkie prezentacje, które przybliżyły nam ważne dla Polski osobistości: Tadeusza Kościuszkę, Józfa Piłsudskiego oraz Włodzimierza Tetmajera - naszego patrona, który bardzo angażował się w życie polityczne naszego kraju.

             

          • ZAŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

          •  

                                                                 

            Mając na celu radosne przeżywanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w konkursie „zaŚpiewaj i Ty Niepodległej”.
            Organizatorami  konkursu, do którego przystąpiło prawie sto siedemdziesiąt szkół z Małopolski byli Wojewoda Małopolski, Kopalnia Soli Wieliczka, zaś partnerem Kuratorium Oświaty w Krakowie.
            Z DUMĄ I RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE UCZNIOWIE KLASY 3 A  „WYŚPIEWALI” II MIEJSCE W TYM PRESTIŻOWYM KONKURSIE, ODNOSZĄC TYM SAMYM WIELKI SUKCES.

            We wtorek 6 listopada laureaci wzięli udział w GALI KONKURSU w Kopalni Soli „Wieliczka”, gdzie na scenie znajdującej się 125 metrów pod ziemią w komorze Warszawa zaprezentowali utwór „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Wspaniale śpiewali i uroczo wyglądali w krakowskich strojach oddających charakter naszych Małych Bronowic.

            Wszyscy mali wokaliści otrzymali wartościowe nagrody z rąk Wojewody Małopolskiego, Prezesa Kopalni Soli Wieliczka i Kurator Oświaty w Krakowie. Wychowawczyni Pani Bernadetta Szczypczyk  oraz nauczyciel muzyki Pan Robert Pazera wraz z obecną na uroczystości wicedyrektor Szkoły, Panią Beatą Bodek - Szumiec odebrali voucher w wysokości 1500 zł.

             

                                                                       

            Sukces naszych uczniów pięknie wpisał się w szkolne obchody 100 - tej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.
            Gratulujemy !

             

             

             

             

          • GRA TERENOWA

          •  

            W dniu 25 października 2018 roku klasa 7a wzięła udział w grze terenowej o tematyce Odzyskania przez Polskę Niepodległości w 2018 roku i mijającej setnej rocznicy tego wydarzenia. Wydarzenie było organizowane przez Szkołę Podstawową nr 93 w Krakowie. Uczniowie mogli się popisać znajomością historii Polski. Na zakończenie gry można było poczęstować się żołnierską grochówką.

          • "DUMA I RADOŚĆ"

          • W dniu 19 października 2018r.  uczniowie klasa7B wraz z wychowawcą i katechetą reprezentowali naszą Szkołę w widowisku  „Dumy i Radości” organizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.  Patriotyczny korowód reprezentantów szkół z województwa małopolskiego wyszedł ze Wzgórza Wawelskiego, gdzie uczestniczył w uroczystej Mszy świętej prowadzonej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskego.  Nasi siódmoklasiści w strojach krakowskich przemaszerowali ulicami miasta do Rynku Głównego, by stąd  dotrzeć  na główne obchody  uroczystości poświęconej 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości do Parku Jordana. Uroczystości zakończyły się niecodziennym piknikiem z grochówką. 
            wychowawca klasy 7B
            Barbara Kucińska
             
        • OBCHODY 100- LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W SP 50
          • OBCHODY 100- LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W SP 50

          • W naszej szkole obchody 100-lecia niepodległości rozpoczęliśmy 10 listopada 2017 roku, koncertem pieśni patriotycznych, w którym wzięły udział chóry wszystkich szkól z dzielnicy Bronowice.

            Przez cały rok realizujemy też zadania z programu „Szkoła Niepodległej” starając się zdobyć tytuł takiej właśnie szkoły.

            Zrealizowano:

            • "Narodowe" czytanie fragmentów wybranych dzieł związanych z odzyskaniem niepodległości .

            • Koncert pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości w 2017 r. i w 2018r.

            • Biało-czerwona w każdym oknie.

            • Przygotowanie projektu trasy turystycznej związanej z wydarzeniami lub ich bohaterami.

            • Biało – czerwone pomniki – ozdobienie pomników współtwórców niepodległości barwami narodowymi.

            Zadania do zrealizowania:

            • Chwała bohaterom – uczczenie miejsc pochówku bohaterów związanych z walkami o wolną Polskę

            • Wolność odzyskaliśmy dzięki... – zorganizowanie debaty oksfordzkiej

            • Symbol Niepodległej – przygotowanie projektu graficznego śpiewnika wydanego z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości i 200-lecia szkoły w Małych Bronowicach.

          • KARTKI DLA POWSTAŃCÓW

          • W ramach zajęć świetlicowych we współpracy z Samorządem szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Kartka Dla Powstańca.Dzieci pisały słowa wdzięczności dla bohaterów naszej Ojczyzny. Jest ogólnopolska akcja - BOHATEROM- Pamiętamy. W ten sposób udowadniamy, że pamiętamy o tych, którzy walczyli o wolność Polski. Dzieciom zostały przybliżona historia i losy uczestników Powstania Warszawskiego.  

          • WYCIECZKA ROWEROWA

          •  

            Klasa VI B uczciła 100 rocznicę  odzyskania niepodległości przez Polskę wycieczką rowerową na kopiec Marszałka  J.Piłsudskiego i na kopiec T.Kościuszki.

          • ŻONKILOWY MARSZ NADZIEI

          • 28 września 2018 r. uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w XXII Akcji „Pola Nadziei”. Pochód, który miał na celu ukazanie solidarności z osobami potrzebującymi opieki hospicyjnej, wyruszył spod Barbakanu. Na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich uczestników powitał metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, który objął akcję honorowym patronatem. Następnie, na Plantach Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej odbyło się sadzenie żonkilowych cebulek. Utworzono wspólnie z innymi szkołami „Pole Nadziei” z 2200 sadzonek.

             

             

             

                                                                               

             

            Wydarzenie służyło promocji idei wolontariatu wśród społeczności Krakowa, ukazaniu radości, jaką daje pomoc drugiemu człowiekowi oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na los osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.

        • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
          • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • 28 września 2018 r.  w naszej Szkole Podstawowej nr  50 odbyła się akcja  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
            Kilka dni wcześniej na tablicach informacyjnych nauczyciele matematyki wywiesili  materiały na temat obchodów  dnia  tabliczki mnożenia i wraz z uczniami przygotowali materiały pomocnicze.
            Akcja była prowadzona w tym dniu zarówno na lekcjach matematyki, jak i na dużych przerwach na korytarzu.
            Oprócz tradycyjnego odpytywania tabliczki mnożenia i dzielenia zostały zaprezentowane nowatorskie gry. Uczniowie klasy 7B wykonali trzy zestawy gier z tabliczką mnożenia.
            Największą atrakcją była gra z tekturowymi kłódkami, na których były zapisane działania, a uczniowie odpinali kluczyki z wynikami ze stojaczka i dopasowywali je do działań.
            Druga gra z wynikami  zapisanymi na  drewnianych spinaczach, które należało dopasować do działań na liście, także cieszyła się powodzeniem. Najtrudniejsza gra jesienna z działaniami na liczbach dwucyfrowych zapisanych na listkach  była wyzwaniem wielu uczniów.
             Uczniowie, którzy wykazali się dobrą znajomością tabliczki mnożenia otrzymali certyfikaty.
            Dzień z tabliczką mnożenia w naszej szkole  przyniósł wiele dobrych emocji i  skutecznie powtórzyły "zakurzoną" już tabliczkę mnożenia.
             
            koordynator akcji ŚDTM w Szkole Podstawowej nr 50 
            Barbara Kucińska
        • KONKURS PLASTYCZNY
          • KONKURS PLASTYCZNY

          • Temat konkursu plastycznego:

             

            Jan Paweł II, czyli jak Karol został Papieżem

             

             

            Organizatorem konkursu jest Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

             

            Młodsza grupa wiekowa - starsze dzieci przedszkolne, z klas 0
            uczniowie klas I i II szkół podstawowych

            Starsza grupa wiekowa - uczniowie klas III i IV szkół
            podstawowych

            Najstarsza grupa wiekowa - uczniowie klas V - VIII szkół
            podstawowych

            Warunki uczestnictwa

            - prace wykonuje grupa od 1 do 4 osób w jednej grupie wiekowej,

            - format nie mniejszy niż A3,

            - techniki plastyczne takie jak: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp.,

            - konkurs nie obejmuje prac przestrzennych,

            - format mniejszy niż A3 jest dopuszczalny tylko w przypadku prac
            wykonywanych na szkle,

            - prace przestrzenne oraz w innych formatach niż określone w regulaminie
            nie będą brane pod uwagę.

             

            Ocenianie prac

            Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę - obok wartości artystycznych - przede wszystkim samodzielność wykonania oraz wkład pracy dzieci.

             

            Etapy konkursu

            Konkurs będzie przeprowadzony w trzech etapach:

            Etap szkolny - organizowany w szkole w poszczególnych klasach, typowanie do etapu dekanalnego
            po 3 prace z każdej grupy wiekowej.

            Etap dekanalny - organizowany jest przez Animatorów Dekanalnych Duszpasterstwa Dzieci
            i Młodzieży. Komisja wybiera
            po 3 prace z każdej grupy wiekowej, które kwalifikuje
            do etapu diecezjalnego.

            Etap diecezjalny - organizowany jest przez Wydział Katechetyczny. Komisję Konkursową, która wyłoni
            po 3 zespoły laureatów z każdej grupy wiekowej.

             

             

            Prace konkursowe proszę podpisać (rodzic) ołówkiem na odwrocie informacjami:

            imię, nazwisko, wiek, klasa wykonawcy oraz wypełnione oświadczenie rodziców

             

            https://katecheza.diecezja.pl/konkursy/diecezjalny-konkurs-plastyczny/

             

            Prace dostarczyć proszę do 28 września 2018 roku do katechety Agnieszki Goch.

          • MUNDURKI

          • MUNDURKI – I TURA ZAMÓWIEŃ


            1.    Dnia 3 września po klasach zostaną rozniesione mundurki. Rodzic/opiekun odbierający zamówienie potwierdza odbiór  na liście. Każdy produkt jest osobno zapakowany i podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka.  

            2.    Do odbioru są koszulki polo oraz bluzy z długim rękawem – BRAK kamizelek - odbiór w późniejszym terminie.

            3.    W kilku zamówieniach nastąpił błąd (dot. zamówionych koszulek polo fioletowych): kolor koszulek określiłabym bardziej jako różowy. W przypadku jeżeli rodzic nie akceptuje takiego koloru i nie odbiera koszulki, może za darmo złożyć zamówienie na inny kolor (fioletowego nie ma i już nie będzie) jednak musi poczekać aż firma wykona nową koszulkę.  

            4.    Osoby, które złożyły zamówienie w I turze ale NIE zapłaciły muszą złożyć nowe zamówienie według nowego sposobu składania zamówień.

            5.    Osoby które zapłaciły za zamówienie z opóźnieniem (czyli do 31.08) nie muszą składać nowych zamówień- jednak mundurki otrzymają z II turą.

            6.    W przypadku jakichkolwiek pytań – proszę zgłosić się do sekretariatu lub wysyłać wiadomości pod adres: mundurkisp50@gmail.com 

            MUNDURKI 2018/19 - II TURA ZAMÓWIEŃ

             

            ZASADY SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ:
            1.    Zamówienia składane są drogą elektroniczną za pomocą formularza do dnia 07.09.2018
            2.    Wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę (według formuły:1,2,3,4,5,6,7,8 wraz z oddziałem a;b;c;d)
            3.    Wpisać imię i nazwisko osoby wpłacającej za zamówienie
            4.    Wybrać z listy rozwijającej rodzaj produktu, rozmiar, kolor, ilość (ważne-nie wpisywać nic ręcznie, nie robić odstępów tzn. pustych wierszy)
            5.    Po uzupełnieniu - w czerwonym polu pojawi się suma do zapłaty.
            6.    Nadać nową nazwę dla pliku w formie:klasaNazwiskoImię ucznia (przykład: 1bKowalskiJan)
            7.    Gotowy formularz zamówienia wysłać na adres e-mail: mundurkisp50@gmail.com

            Tytuł wiadomościprzykład: 1bKowalskiJan


            8.    Prawidłowo złożone zamówienie będzie potwierdzone poprzez wiadomość zwrotną do dnia 10.09.2018
            9.    Opłatę należy uregulować na poniższe konto w terminie do 3 dni po wysłaniu zamówienia:

            Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 50
            ul. Katowicka 28, 31-351 Kraków
            numer konta: 27 1020 2906 0000 1702 0309 0362

            Tytuł płatności: opłata za mundurek dla...(imię i nazwisko)… do klasy ….


            UWAGI:
            •    W przypadku zamówień dla rodzeństwa proszę o osobne pliki dla każdego dziecka
            •    Realizowane będą tylko opłacone zamówienia

            Formularz_zamowienia.xlsx