• DLA TYCH CO ODESZLI...

     • Dzień jesienny tak cicho

      Jak liść zżółkły opada;

      Złoto ma z października

      Smutek ma z listopada.

      I w ten smutek złotawy,

      I w ten płomyk zamglony

      Przybrały się Zaduszki

      Jak w przejrzyste welony.

      Płoną świeczek szeregi,

      Płoną świeczek tysiące,

      Powiewają płomyki

      Zamyślone i drżące.

      Więc płomykiem jak dłonią,

      Dłonią ciepłą i jasną,

      Pozdrawiamy tych wszystkich,

      Których życie już zgasło.

                                   Hanna Łochocka "Płoną świeczki"

       

      *Wszystkie rysunki zostały wykonane przez Uczniów klasy Va

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „ZWIERZOGRÓD”

     • 14 października 2020 roku jury. Złożone z nauczycieli i uczniów naszej szkoły wyłoniło laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Zwierzogród" dla klas 1-3. 

      Celem konkursu było:
      1.Popularyzacja literatury pięknej
      2.Rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich
      3.Rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.

      Jury podczas oceniania występów brała pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, dykcję, oraz ogólny wyraz artystyczny występu. Zobaczyliśmy na scenie kaczki, pieski, kotki, wiewiórki boćki.
      Po przesłuchaniu wspaniałych recytacji 24 uczestników jury przyznało następujące nagrody.

      GRAND PRIX OTRZYMALI:
      Dębska Emilia 1a
      Kuder Livia 1b
      Makówka Milena 1c
      Zakrzewska Maria 1c
      Skucha Wiktoria 2b
      Parasion Anna 2b
      Starzyk Maciej 3a
      Dela Nadia 3b
      Kuder Ewa 3b

       

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, świetnej pamięci i zaangażowania, zaś zwycięzcom doskonałej dykcji i dostarczenia widzom niezapomnianych wrażeń. Rodzicom gratulujemy tak zdolnych młodych aktorów.
      Zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu.

       

     • TO SĄ NASZ BRONOWICE...

     • W sobotę 10 października w przepięknej scenerii przed Muzeum Historycznym „Rydlówka” nauczyciele i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego SP50 uczestniczyli w spotkaniu z panią Moniką Śliwińską, która jest autorką książki „Panny z Wesela. Siostry Mikołajczykówny i ich świat”. Ta nowa pozycja książkowa  Wydawnictwa Literackiego jest kolejnym cennym przekazem historii Bronowic.

      Na spotkaniu zebrali się mieszkańcy i miłośnicy naszej bronowickiej społeczności, którzy wysłuchali wywiadu z autorką i dowiedzieli się o nieznanych faktach z przeszłości. Twórczyni podpisała swoją książkę dla naszej szkoły. Zachęcamy do ciekawej lektury, zwłaszcza, że już niedługo odbędzie się nasze jedno z najważniejszych wydarzeń w Bronowicach - „Osadzenie Chochoła”.

    • SPOTKANIA Z TEATREM
     • SPOTKANIA Z TEATREM

     • Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do udziału w cyklicznych warsztatach teatralnych pod patronatem Teatru Bronowickiego, które będą na terenie naszej szkoły.

      Szczegóły na poniższym plakacie.

      TEATR.pdf

    • „KRAINA EKSPERYMENTÓW”
     • „KRAINA EKSPERYMENTÓW”

     • W CZWARTEK, 8 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
      UCZNIOWIE KLASY 3 B
       BRALI UDZIAŁ W WARSZTATACH W RAMACH CYKLU
      „KRAINA EKSPERYMENTÓW”

       


      Tym razem sprawdzaliśmy jak działa magnes oraz gdzie można go zastosować. Już wiemy, że każdy magnes ma dwa bieguny: północny i południowy. Wiemy również, że magnetyzm, czyli wytwarzane przez magnes pole magnetyczne, jest obecny wszędzie – nawet w naszym organizmie. Jest on niewidoczny dla ludzkiego oka, możemy jednak zaobserwować skutki jego działania oraz zastanowić się nad jego wykorzystaniem. W grupach wykonywaliśmy szereg prostych doświadczeń z użyciem różnych magnesów. Mogliśmy zaobserwować działanie magnesów neodymowych, które wytwarzają bardzo silne pole magnetyczne. Podczas świetnej zabawy wiele się nauczyliśmy.

       

       

      Uczestniczyliśmy również w zajęciach pt. ”Chemia w kuchni”.  Głównym celem przedsięwzięcia było uzyskanie informacji na temat właściwości i zastosowań popularnych w kuchni substancji chemicznych, a także obserwacja i wyjaśnianie zjawisk zachodzących za kuchennymi drzwiami. Oprócz pozyskania cennych informacji, mieliśmy możliwość przygotowania i przeprowadzenia ciekawych eksperymentów. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak zachowuje się atrament w zimnej wodzie i dlaczego znika w ciepłej, obserwowaliśmy jak zachowują się ciecze o różnych gęstościach, sprawdzaliśmy kwasowość przygotowanych przez nas substancji.
      Przy okazji dowiedzieliśmy się  jak ważny jest porządek, a także bezpieczeństwo w miejscu pracy, w tym - czego nie wolno robić dzieciom bez nadzoru dorosłych. 

       

       

      Małgorzata Mastalińska
       

     • WYSTĘP NASZYCH UZDOLNIONYCH UCZENNIC

     • Chcieliśmy się pochwalić występem naszych uzdolnionych uczennic - Weroniki Bugno z klasy 5b i Ady Maciejowskiej z klasy 7c, które zaśpiewały na profesjonalnej scenie znane covery. Obie uczennice dumnie reprezentowały naszą szkołę SP 50 na corocznym Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Radę Dzielnicy VI i CM Jordana i Jordanówkę.

      Wydarzenie to miało miejsce w amfiteatrze Parku Młynówka 19 września w sobotę.

      Serdecznie gratulujemy udanego występu!

     • KASZTANKOWO

     • W ostatnim tygodniu uczniowie w świetlicy, w ramach projektu "Miłośnicy przyrody" stworzyli leśne miasteczko o nazwie Kasztankowo. Dzieci zrobiły ludziki, zwierzęta i różne przedmioty, głównie z kasztanów i żołędzi oraz innych materiałów naturalnych. Uczniowie wykorzystali również dostępne w świetlicy "śmieci", pokazując tym samym, że można stworzyć coś z niczego i świetnie się przy tym bawić.

       

      Projekty można oglądać w przedsionku szkoły.

      Zapraszamy do galerii zdjęć!