• SEKRETARIAT
     • SEKRETARIAT

     • W czasie wakacji sekretariat czynny w godz. 8.00 - 12.00.

       

      W dniach 26.07 - 6.08.2021r. sekretariat będzie nieczynny.

      W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy oraz pozostawienie telefonu kontaktowego, oddzwonimy.

     • PROJEKT EDUKACYJNY: "NATURALNI – MŁODE BRONOWICE""

     • Koniec roku szkolnego to czas podsumowań projektów edukacyjnych. Wspólnie z Muzeum Krakowa – oddziałem Rydlówka, uczniowie klas starszych i wolontariusze z naszej szkoły realizowali projekt "Naturalni - tink tank dla młodzieży". Spotkania i warsztaty podejmowały zagadnienia związane z ekologią i codziennym funkcjonowaniem. Uwrażliwiały uczniów na najbliższe otoczenie i sposób spędzania wolnego czasu. Równocześnie były okazją do bliższego zapoznania się z losami dzielnicy, w której młodzież mieszka i uczy się. Podczas wspólnych spacerów po Bronowicach uczestnicy odwiedzali znane już miejsca, koncentrując się na barwach, dźwiękach, zapachach, powierzchniach. Rozpoznawali kadry uwiecznione na obrazach młodopolskich artystów.
       

      Cykliczne spotkania w Rydlówce były okazją do poznania wielu tajemnic i zakamarków bronowickiego dworku. Równocześnie była to przestrzeń dyskusji i pracy projektowej nad rozwiązaniami, jak połączyć postęp i naturę, przeciwdziałać zagrożeniom cywilizacyjnym i zachować w krajobrazie Bronowic to, co najważniejsze.

      Pandemia koronawirusa przeniosła spotkania wolontariuszy do przestrzeni on-line zespołu Teams. Nowa sytuacja nie osłabiła jednak twórczego zapału. Dzięki motywacji pani Joanny Zdebskiej-Schmidt i jej otwartości na pomysły młodzieży, pojawiły się nowe rozwiązania i spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Podczas cotygodniowych zdalnych spotkań, uczestnicy przygotowali scenariusz projektu, który po powrocie do nauczania stacjonarnego zrealizowali w postaci etiudy filmowej „Młode Bronowice”

     • KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI

     • Zakończyliśmy cykl zajęć programu edukacji architektonicznej dla młodzieży Kształtowanie Przestrzeni

       

      W roku szkolnym 2020/2021, uczniowie z kl. 6B uczestniczyli w programie edukacji architektonicznej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i Stowarzyszenia Architektów RP: Kształtowanie Przestrzeni. Cykl - Ja i przestrzeń.

      Program Kształtowanie Przestrzeni powstał z myślą o uczniach, aby uważniej spojrzeli na przestrzeń, która nas otacza, a dostrzegając i rozumiejąc procesy w niej zachodzące, mogli świadomie i kreatywnie wpływać na swoje otoczenie.

       

      Zajęcia prowadzone były przez eksperta, pana arch. Artura Hampela, przedstawiciela Izby Architektów RP. Program realizowany był na lekcjach plastyki i dostosowany do aktualnej sytuacji pandemicznej. Spotkania odbywały się w trybie zdalnym na platformie Teams, hybrydowo i stacjonarnie w budynku szkoły.

      W trakcie zajęć, rozmów i prezentacji młodzież dyskutowała, analizowała i odkrywała, co w naszym otoczeniu jest najważniejsze. Jakie znaczenie ma jakość otaczającej nas przestrzeni. Jak wpływa na nasze samopoczucie.

      Na zakończenie cyklu spotkań, uczestnicy otrzymali dyplomy oraz materiały edukacyjne przekazane przez Izbę Architektów RP.

      Dziękujemy panu arch. Arturowi Hampelowi za współpracę, zaangażowanie oraz dzielenie się z nami swoim doświadczeniem zawodowym podczas prowadzonych zajęć.