• Zabierz książkę pod choinkę

     • Na długie zimowe wieczory, świąteczny czas odpoczynku, do czytania samodzielnego i rodzinnego zapraszamy do wypożyczenia książek z naszego księgozbioru. Świąteczna przerwa to doskonały moment na czytanie. Na naszych czytelników czekają nowości, ulubione serie dla dzieci i młodzieży, piękne wydania do wspólnego oglądania oraz książki o tematyce bożonarodzeniowej.

      Zapraszamy do Biblioteki Szkolnej

     • BRONOWICKA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

     • Konkurs plastyczny Bronowicka Kartka Bożonarodzeniowa został rozstrzygnięty. Jury przyznało cztery miejsca pierwsze i cztery miejsca drugie.

      Na wszystkich zwycięzców czekały nagrody i dyplomy, a ich prace wydrukowano w formie prawdziwych pocztówek. Wszystkie kartki nadal można zakupić na kiermaszu świątecznym.

      Zapraszamy do oglądania zwycięskich prac oraz do udziału w konkursie przyszłym roku szkolnym.

     • SPEKTAKL "BAJKOWE ŚWIĘTA"

     • Dnia 15 grudnia uczniowie pod opieką nauczycielki Oksany Makhanko wystąpili przed klasami I-III ze świątecznym spektaklem pt. Bajkowe święta. Na scenie pojawił się Czerwony Kapturek, Czarownica i inne bajkowe postaci. Na koniec Święty Mikołaj rozdawał łakocie.

      Dziękujemy młodym aktorom za piękny występ i pani Oksanie, nauczycielce z Ukrainy, która wspaniałe ich przygotowała. 

      Święta już tuż, tuż…. 

      Więcej zdjęć w galerii

     • HERBACIARNIA "POD JELONKIEM"

     • 15 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Herbaty. Uczniowie klas I-III postanowili także świętować ten dzień. Sala świetlicy zamieniała się w herbaciarnię "Pod jelonkiem", gdzie mogliśmy degustować różne rodzaje herbat. Choć tanio nie było, wszyscy chętnie kupowali pyszną herbatę, a płacili swoimi uśmiechami ;)

      Oprócz smakowania aromatycznej herbaty, dowiedzieliśmy się skąd ona pochodzi i jak pije się ją w różnych krajach, także tworzyliśmy własne sweterkowe kubki.

      Herbata jest pyszna! I wszystkie dzieciaki to wiedzą.

      Więcej zdjęć w galerii

     • WIZYTA W NARODOWYM BANKU POLSKIM

     • Klasa VIa była z wizytą w Narodowym Banku Polskim, gdzie zostali zapoznani z historią powstania pieniądza oraz innych środków płatniczych na terenie Polski, układali puzzle z pieniędzmi i podnosili dwunastokilogramową sztabkę złota!

      Zapraszamy do galerii!

     • Kiermasz świąteczny

     • Przygotowania do corocznego Kiermaszu świąteczgo idą pełną parą! Jak zwykle wszystkie ozdoby wykonały nasze zdolne Świetliczaki, oczywiście przy minimalnej pomocy Wychowawców ;)

      Sprzedaż rusza już w przyszłym tygodniu i jak zwykle zebrane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły.

      Zapraszamy na zakupy! :)

     • OBÓZ JĘZYKOWY EUROWEEK

     • W  dniach14-18 listopada 2022 r., klasy 6a, 6b, 7a, 7b przebywali w Różańce w Kotlinie Kłodzkiej na obozie językowy Euroweek. W tym czasie spotykali się z ludźmi z całego świata, poznawali inne kraje, rozmawiali po angielsku, odgrywali scenki, tworzyli reklamy, śpiewali, tańczyli i świetnie się przy tym bawili. Dzięki tej różnorodności klasy integrowały się ze sobą i  tworzyły niesamowitą atmosferę.

      Więcej w galerii :)

     • Chochoł 2022

     •  

      W tym roku obrzęd Osadzania Chochoła przypadł na sobotę 19 listopada. Muzeum Krakowa po raz drugi poprzedziło go Korowodem Bronowickim, który przemaszerował ze śpiewem i tańcami spod kościoła św. Antoniego do Rydlówki.

      Nasza szkoła jak zawsze, od ponad trzydziestu lat, zapewniała oprawę artystyczną tej uroczystości. Pomimo wyjątkowo zimnego  i ponurego dnia pod Muzeum Młodej Polski zgromadziły się tłumy.

      Po przemówieniach między innymi prof. Jana Rydla i dyrektora Muzeum Krakowa dr Michała Niezabitowskiego uczniowie klas VIIIb i VIIIc przedstawili sceny z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, a trzeba powiedzieć, że uczynili to po mistrzowsku! W tym roku w rolę Panny Młodej wcieliła się Ania Wierzba, a Pana Młodego Bruno Kaleta. Na uroczystość „wszystkie dziwy, kwiaty, krzewy, pioruny, brzęczenia, śpiewy…” zaprosiła Rachela czyli Zosia Matusiak w towarzystwie Poety – Iwo Kamińskiego. O tym, że „chłop potęgą jest i basta!” przypomnieli w swoim dialogu Gospodarz (Viktor Makówka) i Poeta nr 2 (Nataniel Dębski), a Radczyni – w tej roli Magda Skrzypek usiłowała dopiec Pannie Młodej pytaniem : „O czymże wy będziecie mówili…?”

      Po przedstawieniu, które spotkało się z owacjami zebranych gości, nastąpiło owinięcie krzaka róży słomianym chochołem, brały w nim udział uczennice: Marysia Stachowicz, Natasza Stachowicz, Agata Marczewska, Laura Kaleta i Jadzia Sudoł.

      Następnie z Rydlówki wybiegli uczniowie i uczennice klasy Ic, którzy wokół chochoła brawurowo odtańczyli krakowiaka. Mimo przenikliwego zimna wszyscy wystąpili w strojach krakowskich, budząc entuzjazm widzów. Taniec przygotowała pani Barbara Jarząb, natomiast nad całością programu czuwały pani Magda Furmańska i pani Joanna Januszkiewicz.

      Po uroczystości wszyscy nasi uczniowie zostali zaproszeni do wnętrza muzeum, gdzie mogli wypić ciepła herbatę i skosztować bronowickich kołaczy. Otrzymali też drobne upominki od kierownictwa muzeum.

      Mamy nadzieję, że wspaniały występ naszych aktorów będziemy mieli okazję powtórzyć  na Dniu Patrona w szkole w styczniu.

                                                                                                              Magda Furmańska