• Wieczorne czytanie „Dziadów” Adama Mickiewicza

     • Ciemno wszędzie głucho wszędzie, co to było, co to będzie?

      29 września w godzinach wieczornych i przy blasku księżyca klasa 7b i 7c zebrały się w szkole, by wziąć udział w wieczornym czytaniu ,,Dziadów" Adama Mickiewicza. Spotkaniu towarzyszyła nastrojowa muzyka, ciemności rozświetlone blaskiem ledowych świec, a także moc rekwizytów i wspaniały poczęstunek.

      W role bohaterów romantycznego dramatu wcielili się uczniowie obu klas wraz z polonistką. Wszyscy byli bardzo poruszeni, zarówno pięknem i niezwykłością czytanego utworu, jak i możliwością spotkania się w tak niecodziennych okolicznościach. Lektura z pewnością zostanie na długo w pamięci uczniów ze względu na przyjemny i niespotykany sposób jej prezentowania.

      Duchy udało się szczęśliwie odprawić w przeznaczone im przez Mickiewicza miejsca, a na stałe został z nami jedynie gość specjalny wieczoru – szkolny szkielet.

         

    • SUKCESY NAUCZYCIELI
     • SUKCESY NAUCZYCIELI

     • Pragniemy poinformować, że:

      p. dyr.  mgr Anna Żelawska otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa,

      p.  mgr Katarzyna Lach  uzyskała Certyfikat Nauczyciela z Pasją,

      p. mgr Iwona Piętowska - Kusior otrzymała  Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty.

       

      Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy daLszych sukcesów!

    • SZKOŁA PAMIĘTA
     • SZKOŁA PAMIĘTA

     • Uczestniczymy w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #Szkoła Pamięta 2021, której celem jest pielęgnowanie wśród młodego pokolenia pamięci o bohaterach naszej wolności.

      Szkolne Koło Wolontariatu współpracując z Fundacją Ignatianum od 4 lat prowadzi Akcję Kredkobranie Pamiętamy – Pomagamy, wspierając młode pokolenia Polaków i Polonii, którzy po II wojnie zostali za wschodnią granicą.

      Z szacunkiem i godnością upamiętniamy na szkolnych wystawach ważne rocznicowe wydarzenia i postacie (Rok Konstytucji 3 Maja 1791, Rok Cypriana Kamila Norwida, Jana Tetmajera - bohatera wojny polsko-bolszewickiej)

      Ostatnie dni października i początek listopada to czas, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Wspominamy naszych bliskich. Odwiedzamy groby i zapalamy znicze dla bohaterów naszej wolności i osób, które zapisały się w historii naszej szkoły.

     • WARSZTATY TEATRALNE

     • Na terenie naszej szkoły we współpracy z Teatrem Bronowickim dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej cyklicznie organizowane są warsztaty teatralne. Podczas zajęć uczniowie mają możliwość rozwijania własnej aktywności twórczej, rozwijania kreatywności i wyobraźni, poznania metod i technik doskonalenia mimiki, ekspresji i plastyki ciała oraz współpracy w grupie i poznanie podstawowych zagadnień związanych z teatrem i specyfiki pracy aktora.

     • OBÓZ NAUKOWY KLAS ÓSMYCH - NIEDZICA

     • W dniach od 27 września do 1 października 2021 r. odbył się w Niedzicy obóz naukowy dla klas ósmych. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy ósme: 8a, 8b i 8c. Jak widać na zdjęciach, oprócz sporej ilości wiedzy z przedmiotów egzaminacyjnych: j. polskiego, matematyki i j. angielskiego (oraz biologii w terenie), uczniowie mieli też czas na rekreację i zwiedzanie (zamek w Niedzicy, zapora). Po drodze zwiedziliśmy też zabytkowy kościółek w Dębnie, oraz dwór w Łopusznej związany z naszym patronem Włodzimierzem Tetmajerem. 

     • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIETA EDUKACJI NARODOWEJ

     • W dniu 14 X 2021 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  

      Klasy I-III miały zajęcia opiekuńcze ze swoimi nauczycielami. Podczas tych zajęć uczniowie mogli się zapoznać z prezentacją dotyczącą historii i współczesności tego święta. Prezentacja została przygotowana przez klasę 5a oraz  panią Izabelę Strumińską-Babulę. 

      Klasa 4b wraz z panią Dorotą Szczepańską przygotowała krótką akademię dotyczącą popularnego „Dnia Nauczyciela”. Podczas akademii została wręczona przez panią wicedyrektor Bodek-Szumiec część nagród dla wyróżniających się nauczycieli. 

      Klasy IV-VIII wybrały się ze swoimi wychowawcami na wycieczki, których hasłem przewodnim był: „Mój wymarzony dzień w szkole”. Część klas pozostała w szkole i brała udział w uroczystości. 

       

     • IZBA TRADYCJI

     • Szanowni Państwo! Mamy szansę na odnowienie Izby Tradycji, która istaniała kiedyś w naszej szkole.

      Bardzo prosimy o głosy.

     • Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT...

     • 1 października w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Z przyrodą za pan brat", do udziału w którym nasza szkoła zaprosiła również uczniów z pobliskich szkół podstawowych i sąsiadujące Przedszkole Gwiazdeczka. Młodzi recytatorzy prezentowali w nim wiersze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

      Wszystkim uczestników gratulujemy wspaniały występów i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

     • Przed nikim nie ukrywam, że magicznych słów używam...

     • W ramach szkolnego programu wychowawczego we wrześniu w naszej szkole uczniowie brali udział w akcji plakatowania szkoły. Własnoręcznie tworzyli plakaty i ulotki z hasłami, odnoszącymi się do zasad kulturalnego zachowania się.

      "Słowo dziękuję nic nie kosztuje", "Dziękuję i proszę na ustach noszę", czy "Dzień dobry mówimy, gdy kogoś widzimy" to tylko niektóre z wymyślonych tekstów. Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziecie więcej pomysłów :)

       

     • ZDROWY UCZEŃ W ZDROWEJ KLASIE!

     • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

      4 października rozpoczyna się w Naszej Szkole projekt: Zdrowy Uczeń w Zdrowej Klasie.

      Celem projektu jest promocja zdrowego odżywania, zachęcenie Uczniów do rezygnacji ze słodzonych napojów, ciastek, czy innych słodyczy i zastąpienie ich owocami, warzywami oraz wodą.

      Zaangażowani w projekt Uczniowie, w wybrane dni, będą przez miesiąc odwiedzać klasy 4-8 i obserwować, czy w śniadaniówkach pojawiają się zdrowe przekąski.

      Za każdą śniadaniówkę zawierającą owoc i warzywo uczniowie dostają 2 pkt., za śniadaniówkę tylko z owocem lub warzywem uczniowie otrzymują 1 pkt. (Za owoc i warzywo uznawane też będą przeciery w tubkach, ale tylko te bez cukru dodanego).

      Następnie punkty przeliczane będą na procenty w oparciu o liczbę dzieci obecnych danego dnia w klasie.

      Dodatkowe punkty przydzielimy za napoje bez cukru (1pkt).

      Klasa, która otrzyma najwięcej procent, otrzyma ufundowane przez Szkołę zdrowe nagrody

      Uczniowie klasy 7a, 8a i 8c przygotowali krótkie filmiki, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy!

     • Bezpieczni na drodze

     • Uczniowie klas I-III podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze doskonalili posiadaną wiedzę na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. W czasie zajęć uczniowie utrwalali zasady obowiązujące w czasie podróży samochodem czy autobusem, prawidłowego korzystania z przywilejów uczestników ruchu (uczeń jako pieszy), ale także obowiązków z tym związanych. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność posiadania odblasków oraz znajomość podstawowych znaków drogowych. Podczas pracy grupowej, uczniowie wykonali makiety miasta, przedstawiające ich drogę do szkoły czy teren zamieszkania, z uwzględnieniem przejść dla pieszych, znaków drogowych czy sygnalizatorów świetlnych. Uczniowie wykazali się ponadprzeciętną kreatywnością w tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych prac wykorzystując różnego rodzaju materiały oraz techniki. Zapraszamy do obejrzenia galerii przedstawiającej prace uczniów.

       

                                                                                              Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

    • ROK SZKOLNY 2021/2022
     • ROK SZKOLNY 2021/2022

     • Szanowni Państwo!

      Rozpoczynamy kolejny rok szkolny w stacjonarnym systemie pracy. Organizacja pracy szkoły w obecnej sytuacji nadal będzie podporządkowana obowiązującym wymogom sanitarnym w związku z pandemią COVID-19. Nadal obowiązują wszystkie zasady zawarte w PROCEDURACH BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE EPIDEMII COVID-19 zgodnie z wytycznymi MEN i GIS. Prosimy o zapoznanie się z procedurami zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły (zakładka "O szkole"/ "Dokumenty szkolne"). Ze względu na bardzo trudną sytuację lokalową naszej szkoły nie jesteśmy w stanie dostosować się do wszystkich zaleceń, zwłaszcza tych dotyczących utrzymywania odpowiedniego dystansu między uczniami. Będziemy pracować w systemie dwuzmianowym od godziny 7.30 do 16.55.

      Najtrudniejsza sytuacja będzie w świetlicy szkolnej, która na ponad 200 zapisanych uczniów ma do dyspozycji niewystarczającą liczbę pomieszczeń. Zwracamy się do Państwa z prośbą, aby w tym trudnym dla nas roku szkolnym ze świetlicy szkolnej korzystali uczniowie tylko w sytuacji bezwzględnej konieczności. Rozumiemy, że ta sytuacja może spowodować liczne utrudnienie i niedogodności, ale w celu zapewnienia uczniom jak najlepszych warunków nauki, dla świetlicy szkolnej została przeznaczona tylko jedna sala lekcyjna i jedno mniejsze pomieszczenie. Decyzja ta została podyktowana tym, że w przeciwnym razie lekcje szkolne musiałyby trwać do godziny 19.00. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się pokonać wszystkie trudności mając w perspektywie zakończenie rozbudowy szkoły i naukę na jedna zmianę w kolejnym roku szkolnym.

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 roku o godz. 10.00 dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie klas II – VIII rozpoczną rok szkolny od spotkań z wychowawcą według harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej szkoły.

      Na ten trudny rok szkolny życzymy Państwu i całej szkolnej społeczności zdrowia, wytrwałości i udanej współpracy opartej na wzajemnym zrozumieniu.

       

      Z poważaniem

      Anna Żelawska Dyrektor SP 50

      Beata Bodek- Szumiec Wicedyrektor SP 50

       

     • KRAKOWSKA AKADEMIA TAEKWONDO

     • Szanowni Państwo. 

      W ofercie naszej szkoły mamy szereg zajęć pozalekcyjnych. Niektóre z nich są wprawdzie dodatkowo płatne, ale absolutnie godne polecenia. Wśród nich znajdują się między innymi zajęcia z Taekwondo. 

      Biorą w nich udział uczniowie naszej szkoły we wszystkich kategoriach wiekowych.Jednak co roku tworzona jest nowa grupa wiekowa dedykowana dla  pierwszoklasistów. Zajęcia te cieszą się bardzo dużą popularnością ponieważ mają doskonały wpływ na rozwój psycho - motoryczny dziecka. W znaczący sposób poprawiają jego sprawność fizyczną, poczucie obowiązku i samodyscyplinę. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z prowadzącym zajęcia Panem Sebastianem Porębskim tel kontaktowy: 694 734 444

       

    • STOŁÓWKA SZKOLNA 2021/2022
     • STOŁÓWKA SZKOLNA 2021/2022

     • Drodzy Rodzice

      Zapisy na obiady SMS na numer telefonu

      888 – 854 - 329

       

      PŁATNOŚCI ZA OBIADY W FORMIE PRZELEWU PROSZĘ DOKONYWAĆ NA KONTO:

       

      67 2490 0005 0000 4500 7019 4289

       

      Agnieszka Przeniosło INES

      ul. Katowicka 28

      31-351 Kraków

       

      W tytule przelewu proszę podać IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA LUB OSOBY DOROSŁEJ, KLASĘ oraz za jaki okres dokonywana jest płatność.

      Rezygnacje z obiadów należy zgłaszać do końca bieżącego miesiąca. W razie nie dokonania zgłoszenia, odpłatność naliczana będzie na kolejny miesiąc.

      Cena obiadu :

      Abonament- 13 zł

      Pojedynczy obiad - 14 zł

      Wpłaty należy dokonywać bezwzględnie do 5-ego danego miesiąca.

      Odpisy za obiady na dany dzień należy zgłaszać do godz. 7.30 pod numerem telefonu 888 854 329 WYŁĄCZNIE SMS, zostaną one odliczone przy wpłacie na kolejny miesiąc.

       

      Zapisy na obiady do 03.09.2021r.

      Stołówka rozpoczyna wydawanie obiadów od 06.09.2021r.

      Wszystkie informacje dotyczące stołówki są na stronie szkoły w zakładce "Uczniowie i rodzice"/ "Stołówka szkolna".


       

      JADŁOSPISY DOSTOSOWANE SĄ POD ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA Z DNIA 26 LIPCA 2016 r