• 1% PODATKU

     • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

      Nasza szkoła nieustannie się rozwija, rozbudowuje.

      Aby zmiany na lepsze postępowały jeszcze szybciej, prosimy o przekazanie nam 1% podczas tegorocznego rozliczenia Za okazane wsparcie dziękujemy!

      Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 50 w Krakowie należy w odpowiednich rubrykach w poszczególnych PIT-ach wpisać:

      Nazwa OPP: STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA

      Numer KRS: 0000052078

      Wnioskowana kwota – wartość możliwego odpisu

      Wyrażam zgodę – zaznaczyć lub nie zgodę na przekazywanie danych osobowych OPP

      Cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa Nr 50 w Krakowie

      DZIĘKUJEMY

     • ZAWODY TEAKWON-DO

     • W dniu 11 grudnia 2021 roku. odbyły się VII Mistrzostwa Małopolski Młodzików, w których brali udział nasi uczniowie. 

      Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

       

    • Informacja
     • Informacja

     • Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 17 grudnia 2021 roku zmarł mgr inż. Marek Kudasiewicz. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie w latach 1991- 1999. Był pierwszym dyrektorem SP  50 po jej powrocie do Bronowic Małych i nauczycielem plastyki. Szkoła pod jego kierunkiem odrodziła się na nowo w krakowskich Bronowicach i stała się  niezwykłym miejscem kultywowania młodopolskich tradycji. 

      Pan Marek Kudasiewicz (harcmistrz, Harcerz Rzeczypospolitej) był osobą bardzo zasłużoną  dla krakowskiego i ogólnopolskiego środowiska harcerskiego, w którym znany był jako „Dziadek”.  Był harcerzem od 1945 roku, pełnił funkcje od drużynowego, szczepowego, zastępcy komendanta hufca aż po członka Głównej Kwatery Harcerskiej. Przyczynił się do rozwoju wielu harcerskich drużyn w różnych rejonach Polski. Od wielu dziesięcioleci kolejne roczniki harcerzy, zastępowych i drużynowych korzystają z jego świetnych książek metodycznych - "Obrzędowego pieca" i "Vademecum zastępowego".

      Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi ZHP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i odznaką za pracę społeczną dla Miasta Krakowa i Ziemi Krakowskiej. W 2004 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

       

      Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 grudnia 2021 roku o godz. 11.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

      Cześć Jego Pamięci!

       

      Społeczność Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie

      kleps.pdf

     • ŻYCZENIA

     • Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Państwu spokój i radość. NIech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok 2022 obdarowuje pomyśłnością i szczęściem.

       

      życzą 

      wolontariusz i opiekunowie

      Szkolnego Koła Wolontariatu

     • PODZIĘKOWANIA

     • Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim darczyńcom za książki ofiarowane na organizowaną zbiórkę dla Bibiloteki Skzolnej w Dziecięcym Szpitalu w Prokocimiu.

     • Aktywna świetlica

     • Świętuj z nami i pokaż nam swoją choinkę! Zrób zdjęcie swojej choinki i prześlij na adres mailowy świetlicy szkolnej: swietlica_szk50tetmajer@gmail.com. Powstanie galeria na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.

     • KONKURS WOKALNY "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!"

     • 17 grudnia odbył się konkurs wokalny "Hej, kolęda", w którym brali udział uczniowie klas I-III. Uczniowie zaprezentowali wybrane kolędy i pastorałki, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli Antoni G. ("Bosy pastuszek"), Anna P. i Emilia W. ("Świeć gwiazdeczko"), Wiktoria S. ("Bosy pastuszek"). Każdy z uczestników otrzymał medal kolędnika i nagrody.

      Kolędników, którzy nie mogli z nami zaśpiewać z powodu kwarantanny możemy posłuchać na szkolnym Facebooku.

      Serdecznie gratulujemy talentu!

     • Święta już tuż, tuż

     • W poniedziałek naszą  szkołę odwiedzi Św. Mikołaj, aby poczuł świąteczną atmosferę już w piątek nasze kochane pierwszaki udekorowały szkolną choinkę.

     • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

     • Uczniowie z klasy 2a razem z nauczycielem wychowania fizycznego wzięli udział w Turnieju Tenisa Stołowego, organizowanym przez Towarzystwo Sportowe Bronowianka. Uczestnicy zdobyli  medale i puchar dla naszej szkoły.

    • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA
     • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

      Wolontariusze z naszej szkoły wspierają Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności.

      Będziemy wspierać jako e-wolontariusze orazuczestnicząc w zbiórcew Galerii Bronowice Auchan w dniu

      26 listopada (piątek) w godz. 10.00 -15.00.

      Zapraszamy wszystkie osoby, które mają taką możliwość,o włączenie się do tegorocznej zbiórki żywności,

      tak aby udało się zrealizować jej przewodnie hasło: „Święta godne, a nie głodne

      zachęcamy również do udziału przez sklep online na stronie:

      https://zbiorkazywnosci.pl/bank-zywnosci/bz-w-krakowie

      strona na fb

      https://www.facebook.com/bzkrk/posts/4691864064199230

     • KONKURS SZOPEK

     • VII DZIELNICOWY KONKURS

      SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

       

      Szopkę należy dostarczyć do 12.12.2021 r. do godz. 10.30 do kościoła pw. MBNP w Krakowie-Mydlnikach

       

      Od 13.12.2021 r. do 18.12.2021 r. (do godz. 20:00 )można głosować na nagrodę publiczności na Facebooku parafii MBNP Kraków-Mydlniki: facebook.com/parafiamydlniki/

       

      Regulamin konkursu dostępny na www.sp138.pl, www.mydlniki.diecezja.pl

       

       

      Wyniki konkursu i sposób odbioru nagród będą umieszczone w dniu 18.12.2021r. na stronie Internetowej Parafii MBNP Kraków -Mydlniki : www.mydlniki.diecezja.pl

       

       

       

      ORGANIZATORZY:

      PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ PRZY PARAFII MBNP KRAKÓW – MYDLNIKI

      SZKOŁA PODSTAWOWA NR 138  W KRAKOWIE

      FUNDATOR  NAGRÓD – DZIELNICA VI  KRAKÓW-BRONOWICE

       

       

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Dzieciaki mogły w tym dniu przynieść do szkoły swoje ukochany pluszaki, wykonać różne misiowe prace plastyczne, a nawet poszaleć w misiowych tańcach. Uczniowie zostali również zapoznani z ciekawostkami o niedźwiedziach i ich zwyczajami. Na koniec robiliśmy zdjęcia w misiowych fotoplanszach. Zapraszamy do galerii! 

     • KONKURS RECYTATORSKI

     • 22 listopada 2021 roku w Muzeum Historycznym Rydlówka, odbył się konkurs recytatorski „Rzekłbym dwa słowa…za dużo" poświęcony twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

      Naszą szkole SP 50 wspaniałe reprezentowali uczniowie klasy z 6b Weronika Bugno i z 8c - Mateusz Niżnik, Mateusz Pulchny i Antoni Zakrzewski.

       

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy aktorskiego talentu.

       

     • OSADZANIE CHOCHOŁA

     • 20 listopada 2021 roku w samo południe odbyło się coroczne – już pięćdziesiąte! - Osadzanie Chochoła przed Rydlówką. W tym roku z inicjatywy Muzeum Krakowa poprzedził je Korowód Bronowicki, który wyruszył z ulicy Pod Strzechą i przy dźwiękach ludowych melodii zdążał do najsłynniejszego polskiego dworku utrwalonego przez Stanisława Wyspiańskiego w „Weselu”.
      W tym roku ze względu na pandemię ilość osób wpuszczonych na teren Rydlówki była ograniczona.
      Warto w tym miejscu wspomnieć, że od 1969 roku, kiedy to profesor Stanisław Waltoś zainicjował tę uroczystość, upamiętniającą wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, nasza szkoła zawsze bierze w niej udział, a właściwie ja współtworzy.
      Od 1992 roku nad przygotowaniem uczniów do występu czuwa pani Magdalena Furmańska. Od wielu lat taniec dzieci wokół Chochoła przygotowuje pani Violetta Dziki. W tym roku w role z „Wesela” wcielili się uczniowie klasy VIIIc: Panna Młoda – Karolina Kozik, Poeta – Mateusz Niżnik, Gospodarz – Mateusz Pulchny i Wernyhora – Antoni Zakrzewski. Swoje zadanie wykonali po mistrzowsku!
      Kwiat róży słomą owinęły nasze byłe uczennice, obydwie przed laty odgrywały role Panny Młodej.
      Uczniowie i uczennice klas 8a i 6a w strojach krakowskich stanowili przepiękne „tło” uroczystości, a „pierwszaki” brawurowo odtańczyły krakowiaka. Pogoda była dla nas łaskawa, gdyż dopiero pod sam koniec imprezy zaczął kropić deszcz. Na uroczystości obecna była pani vice-dyrektor Beata Bodek Szumiec.  Ponieważ pani Furmańska poległa w walce z chorobą zastąpiły ją panie Joanna Januszkiewicz i Sylwia Segeth, które kontynuowały próby i doprowadziły uczniów do wspaniałego występu. Za przygotowanie i udostępnienie strojów krakowskich należy podziękować pani Iwonie Piętowskiej Kusior. Dzieci w Rydlówce doglądała pani Magda Gąsienica Ciułacz, a film i zdjęcia zawdzięczamy rodzicom Agatki Marczewskiej. I tak to już od lat – Osadzanie Chochoła jest naszym wspólnym dziełem, które jednoczy społeczność szkolną i bronowicką. Do zobaczenia za rok!