Nasza szkoła solidaryzuje się z broniącą swojej niepodległości Ukrainą. Jesteśmy z Wami!
Nasza szkoła solidaryzuje się z broniącą swojej niepodległości Ukrainą. Jesteśmy z Wami!
Od 1 do 31 marca rodzice i opiekunowie będą mogli dokonywać zapisów dzieci do samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu, a dzieci spoza rejonu – na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miasta Krakowa. Rodzice, składając podanie, mają prawo wskazać dowolną liczbę szkół podstawowych w preferowanej przez siebie kolejności – z tym, że szkoła rejonowa (w obwodzie której mieszka dziecko) powinna zostać wskazana przynajmniej na ostatniej pozycji. Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego Elemento.
Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych dotyczą uczniów urodzonych w 2015 r. oraz dzieci starszych korzystających w ubiegłym roku z odroczenia obowiązku szkolnego. Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat (tj. urodzone w 2016 roku), jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022 lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
Na stronach serwisu rekrutacyjnego Elemento rodzice i ich dzieci będą mogli zapoznać się z ofertą szkół i wypełnić zgłoszenie/wniosek o przyjęcie, który należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru.
UCHWAŁA NR LXVI/1651/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów oraz pozostałe informacje znajdują się na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa w zakładce REKRUTACJA- SZKOŁY PODSTAWOWE.
REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH
Od 1 marca 2022 ogłaszamy nabór do klasy pierwszej
na rok szkolny 2022/2023 za pośrednictwem
ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU REKRUTACYJNEGO:
https://krakow.elemento.pl/elemento-parents//main_inactive.action
Zapraszamy na krótki wirtualny spacer po naszej szkole.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!
Nasza szkoła nieustannie się rozwija, rozbudowuje.
Aby zmiany na lepsze postępowały jeszcze szybciej, prosimy o przekazanie nam 1% podczas tegorocznego rozliczenia Za okazane wsparcie dziękujemy!
Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 50 w Krakowie należy w odpowiednich rubrykach w poszczególnych PIT-ach wpisać:
Nazwa OPP: STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA
Numer KRS: 0000052078
Wnioskowana kwota – wartość możliwego odpisu
Wyrażam zgodę – zaznaczyć lub nie zgodę na przekazywanie danych osobowych OPP
Cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa Nr 50 w Krakowie
DZIĘKUJEMY
W dniu 11 grudnia 2021 roku. odbyły się VII Mistrzostwa Małopolski Młodzików, w których brali udział nasi uczniowie.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.
Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie na "Plakat promujący naszą szkołę".
Szczegóły na plakacie oraz w załączonym poniżej regulaminie.
Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 17 grudnia 2021 roku zmarł mgr inż. Marek Kudasiewicz. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie w latach 1991- 1999. Był pierwszym dyrektorem SP 50 po jej powrocie do Bronowic Małych i nauczycielem plastyki. Szkoła pod jego kierunkiem odrodziła się na nowo w krakowskich Bronowicach i stała się niezwykłym miejscem kultywowania młodopolskich tradycji.
Pan Marek Kudasiewicz (harcmistrz, Harcerz Rzeczypospolitej) był osobą bardzo zasłużoną dla krakowskiego i ogólnopolskiego środowiska harcerskiego, w którym znany był jako „Dziadek”. Był harcerzem od 1945 roku, pełnił funkcje od drużynowego, szczepowego, zastępcy komendanta hufca aż po członka Głównej Kwatery Harcerskiej. Przyczynił się do rozwoju wielu harcerskich drużyn w różnych rejonach Polski. Od wielu dziesięcioleci kolejne roczniki harcerzy, zastępowych i drużynowych korzystają z jego świetnych książek metodycznych - "Obrzędowego pieca" i "Vademecum zastępowego".
Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi ZHP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i odznaką za pracę społeczną dla Miasta Krakowa i Ziemi Krakowskiej. W 2004 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 grudnia 2021 roku o godz. 11.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Cześć Jego Pamięci!
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Państwu spokój i radość. NIech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok 2022 obdarowuje pomyśłnością i szczęściem.
życzą
wolontariusz i opiekunowie
Szkolnego Koła Wolontariatu
Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim darczyńcom za książki ofiarowane na organizowaną zbiórkę dla Bibiloteki Skzolnej w Dziecięcym Szpitalu w Prokocimiu.
Świętuj z nami i pokaż nam swoją choinkę! Zrób zdjęcie swojej choinki i prześlij na adres mailowy świetlicy szkolnej: swietlica_szk50tetmajer@gmail.com. Powstanie galeria na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.
17 grudnia odbył się konkurs wokalny "Hej, kolęda", w którym brali udział uczniowie klas I-III. Uczniowie zaprezentowali wybrane kolędy i pastorałki, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli Antoni G. ("Bosy pastuszek"), Anna P. i Emilia W. ("Świeć gwiazdeczko"), Wiktoria S. ("Bosy pastuszek"). Każdy z uczestników otrzymał medal kolędnika i nagrody.
Kolędników, którzy nie mogli z nami zaśpiewać z powodu kwarantanny możemy posłuchać na szkolnym Facebooku.
Serdecznie gratulujemy talentu!
W poniedziałek naszą szkołę odwiedzi Św. Mikołaj, aby poczuł świąteczną atmosferę już w piątek nasze kochane pierwszaki udekorowały szkolną choinkę.
Uczniowie z klasy 2a razem z nauczycielem wychowania fizycznego wzięli udział w Turnieju Tenisa Stołowego, organizowanym przez Towarzystwo Sportowe Bronowianka. Uczestnicy zdobyli medale i puchar dla naszej szkoły.
Kiermasz wystartował!
Zapraszamy do zakupów ręcznie wykonanych ozdób bożonarodzeniowych :)
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
Wolontariusze z naszej szkoły wspierają Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności.
Będziemy wspierać jako e-wolontariusze orazuczestnicząc w zbiórcew Galerii Bronowice Auchan w dniu
26 listopada (piątek) w godz. 10.00 -15.00.
Zapraszamy wszystkie osoby, które mają taką możliwość,o włączenie się do tegorocznej zbiórki żywności,
tak aby udało się zrealizować jej przewodnie hasło: „Święta godne, a nie głodne”
zachęcamy również do udziału przez sklep online na stronie:
https://zbiorkazywnosci.pl/bank-zywnosci/bz-w-krakowie
strona na fb
VII DZIELNICOWY KONKURS
SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
Szopkę należy dostarczyć do 12.12.2021 r. do godz. 10.30 do kościoła pw. MBNP w Krakowie-Mydlnikach
Od 13.12.2021 r. do 18.12.2021 r. (do godz. 20:00 )można głosować na nagrodę publiczności na Facebooku parafii MBNP Kraków-Mydlniki: facebook.com/parafiamydlniki/
Regulamin konkursu dostępny na www.sp138.pl, www.mydlniki.diecezja.pl
Wyniki konkursu i sposób odbioru nagród będą umieszczone w dniu 18.12.2021r. na stronie Internetowej Parafii MBNP Kraków -Mydlniki : www.mydlniki.diecezja.pl
ORGANIZATORZY:
PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ PRZY PARAFII MBNP KRAKÓW – MYDLNIKI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 138 W KRAKOWIE
FUNDATOR NAGRÓD – DZIELNICA VI KRAKÓW-BRONOWICE
25 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Dzieciaki mogły w tym dniu przynieść do szkoły swoje ukochany pluszaki, wykonać różne misiowe prace plastyczne, a nawet poszaleć w misiowych tańcach. Uczniowie zostali również zapoznani z ciekawostkami o niedźwiedziach i ich zwyczajami. Na koniec robiliśmy zdjęcia w misiowych fotoplanszach. Zapraszamy do galerii!
22 listopada 2021 roku w Muzeum Historycznym Rydlówka, odbył się konkurs recytatorski „Rzekłbym dwa słowa…za dużo" poświęcony twórczości Stanisława Wyspiańskiego.
Naszą szkole SP 50 wspaniałe reprezentowali uczniowie klasy z 6b Weronika Bugno i z 8c - Mateusz Niżnik, Mateusz Pulchny i Antoni Zakrzewski.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy aktorskiego talentu.
20 listopada 2021 roku w samo południe odbyło się coroczne – już pięćdziesiąte! - Osadzanie Chochoła przed Rydlówką. W tym roku z inicjatywy Muzeum Krakowa poprzedził je Korowód Bronowicki, który wyruszył z ulicy Pod Strzechą i przy dźwiękach ludowych melodii zdążał do najsłynniejszego polskiego dworku utrwalonego przez Stanisława Wyspiańskiego w „Weselu”.
W tym roku ze względu na pandemię ilość osób wpuszczonych na teren Rydlówki była ograniczona.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że od 1969 roku, kiedy to profesor Stanisław Waltoś zainicjował tę uroczystość, upamiętniającą wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, nasza szkoła zawsze bierze w niej udział, a właściwie ja współtworzy.
Od 1992 roku nad przygotowaniem uczniów do występu czuwa pani Magdalena Furmańska. Od wielu lat taniec dzieci wokół Chochoła przygotowuje pani Violetta Dziki. W tym roku w role z „Wesela” wcielili się uczniowie klasy VIIIc: Panna Młoda – Karolina Kozik, Poeta – Mateusz Niżnik, Gospodarz – Mateusz Pulchny i Wernyhora – Antoni Zakrzewski. Swoje zadanie wykonali po mistrzowsku!
Kwiat róży słomą owinęły nasze byłe uczennice, obydwie przed laty odgrywały role Panny Młodej.
Uczniowie i uczennice klas 8a i 6a w strojach krakowskich stanowili przepiękne „tło” uroczystości, a „pierwszaki” brawurowo odtańczyły krakowiaka. Pogoda była dla nas łaskawa, gdyż dopiero pod sam koniec imprezy zaczął kropić deszcz. Na uroczystości obecna była pani vice-dyrektor Beata Bodek Szumiec. Ponieważ pani Furmańska poległa w walce z chorobą zastąpiły ją panie Joanna Januszkiewicz i Sylwia Segeth, które kontynuowały próby i doprowadziły uczniów do wspaniałego występu. Za przygotowanie i udostępnienie strojów krakowskich należy podziękować pani Iwonie Piętowskiej Kusior. Dzieci w Rydlówce doglądała pani Magda Gąsienica Ciułacz, a film i zdjęcia zawdzięczamy rodzicom Agatki Marczewskiej. I tak to już od lat – Osadzanie Chochoła jest naszym wspólnym dziełem, które jednoczy społeczność szkolną i bronowicką. Do zobaczenia za rok!
Powered by aSc EduPage